Necropolis - poradnik do gry - Łukasz "Keczup" Wiśniewski - ebook

Necropolis - poradnik do gry ebook

Łukasz "Keczup" Wiśniewski

0,0

Opis

Poniższy nieoficjalny poradnik do gry Necropolis stanowi kompletne kompendium pozwalające na zdobycie wszystkich niezbędnych informacji przydatnych w toku rozgrywki. Zawarte tutaj wskazówki pozwolą na pełne ukończenie gry z uwzględnieniem wszystkich dostępnych osiągnięć i trofeów. W początkowych rozdziałach znajdziesz informacje dotyczące podstawowych mechanik rozgrywki, sterowania i interfejsu. Poradnik zawiera również rozdział zatytułowany "porady ogólne", który jest kompendium najistotniejszych porad, które pomogą ci szybciej i efektywniej ukończyć grę.

Dalsze rozdziały poradnika traktują o wszystkich rodzajach wyposażenia dostępnego w grze, zarówno konwencjonalnego jak i magicznego. Osobny rozdział został poświęcony wytwarzaniu przedmiotów wraz z potrzebnymi do tego recepturami. Znajdziesz tu również pełny bestiariusz z uwzględnieniem mocnych i słabych stron poszczególnych przeciwników. Dodatkowo omówione zostaną elementy charakterystyczne dla poziomów w grze oraz porady dotyczące walki.

Poradnik do Necropolis zawiera:

 1. Wskazówki pozwalające na skuteczne pokonywanie przeciwników i osiąganie dalszych poziomów;
 2. Spis wszystkich osiągnięć i trofeów w grze
 3. Informacje dotyczące sterowania, elementów interfejsu i mechaniki rozgrywki
 4. Komentarz dotyczący wszystkich elementów wyposażenia
 5. Pełen bestiariusz z uwzględnieniem cech poszczególnych przeciwników
 6. Porady dotyczące craftingu i niezbędne receptury
 7. Rozdział "porady ogólne" stanowiący zbiór najistotniejszych porad i wskazówek

W poradniku do Necropolis nie znajdziesz map oraz pełnej solucji przejścia poszczególnych poziomów katakumb. Poziomy generowane są proceduralnie przy każdym ponownym uruchomieniu rozgrywki, aczkolwiek zostaną omówione ich elementy wspólne.

Poradnik do gry Necropolis zawiera dokładny opis mechanizmów rozgrywki, porady dotyczące eksploracji podziemi czy informacje na temat sterowania. Z poradnika dowiesz się również jak dobrze walczyć oraz tworzyć przydatne przedmioty.

Necropolis - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

 • Pancerze (Wyposażenie)
 • Kodeksy (Wyposażenie)
 • Broń i tarcza (Wyposażenie)
 • Zadania (Mechanika rozgrywki)
 • Otoczenie (Mechanika rozgrywki)
 • Sterowanie (Podstawy)
 • Dodatkowe (Wyposażenie)
 • Interfejs (Podstawy)
 • Informacje ogólne (Mechanika rozgrywki)
 • Osiągnięcia i Trofea (Podstawy)

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 56

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOSNecropolisporadnik do gry

autor: Łukasz "Keczup" Wiśniewski

Copyright © wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

ISBN: 978-83-8060-425-4

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-OnLine S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-OnLine S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1728

[email protected]

Spis treści

Necropolis - poradnik do gry

Necropolis - poradnik do gry

Podstawy

Interfejs

Sterowanie

Porady ogólne

Osiągnięcia i Trofea

Wymagania sprzętowe

Mechanika rozgrywki

Informacje ogólne

Otoczenie

Zadania

Bestiariusz

Wyposażenie

Tworzenie przedmiotów

Kodeksy

Broń i tarcza

Pancerze

Dodatkowe

Necropolis - poradnik do gry

Poniższy nieoficjalny poradnik do gry Necropolis stanowi kompletne kompendium pozwalające na zdobycie wszystkich niezbędnych informacji przydatnych w toku rozgrywki. Zawarte tutaj wskazówki pozwolą na pełne ukończenie gry z uwzględnieniem wszystkich dostępnych osiągnięć i trofeów.W początkowych rozdziałach znajdziesz informacje dotyczące podstawowych mechanik rozgrywki, sterowania i interfejsu. Poradnik zawiera również rozdział zatytułowany "porady ogólne", który jest kompendium najistotniejszych porad, które pomogą ci szybciej i efektywniej ukończyć grę.

Dalsze rozdziały poradnika traktują o wszystkich rodzajach wyposażenia dostępnego w grze, zarówno konwencjonalnego jak i magicznego. Osobny rozdział został poświęcony wytwarzaniu przedmiotów wraz z potrzebnymi do tego recepturami. Znajdziesz tu również pełny bestiariusz z uwzględnieniem mocnych i słabych stron poszczególnych przeciwników. Dodatkowo omówione zostaną elementy charakterystyczne dla poziomów w grze oraz porady dotyczące walki.

Poradnik do Necropolis zawiera:

Wskazówki pozwalające

na

skuteczne pokonywanie przeciwników i osiąganie dalszych poziomów;

Spis

wszystkich osiągnięć i trofeów w grze

Informacje

dotyczące sterowania, elementów interfejsu i mechaniki rozgrywki

Komentarz

dotyczący wszystkich elementów wyposażenia

Pełen

bestiariusz

z uwzględnieniem cech poszczególnych przeciwników

Porady

dotyczące craftingu i niezbędne receptury

Rozdział

"porady

ogólne" stanowiący zbiór najistotniejszych porad i wskazówek

W poradniku do Necropolisnie znajdziesz map oraz pełnej solucji przejścia poszczególnych poziomów katakumb. Poziomy generowane są proceduralnie przy każdym ponownym uruchomieniu rozgrywki, aczkolwiek zostaną omówione ich elementy wspólne.

Łukasz Wiśniewski (www.gry-online.pl)

Necropolis - poradnik do gry

Podstawy

Interfejs

W trakcie rozgrywki masz dostęp do bardzo okrojonego i czytelnego interfejsu. Składa się z dwóch integralnych elementów i okna zadań. To ostatnie wyświetlane jest krótko po uruchomieniu gry, po otwarciu ekwipunku i w chwili gry wypełnisz całe lub część zadania.

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące elementów interfejsu gry.

Osiągnięcia

Zasob

y

Zadani

a

Osiągnięcia

W ramach tzw. osiągnięć, możesz zauważyć trzy poszczególne elementy. Licznik poziomów [1] wskazuje oczywiście, na którym poziomie nekropolii aktualnie się znajdujesz. W miarę schodzenia na niższe poziomy wskazana wartość będzie ulegał zmianie. Pamiętaj, żeby nie mylić tego z poziomem doświadczenia protagonisty, ponieważ takowy w grze nie występuje.

Drugi wiersz to licznik klejnotów [2], które udało ci się zebrać w toku bieżącej rozgrywki. Oczywiście wartość będzie się zmieniać wraz ze zbieraniem dodatkowego ekwipunku i podczas transakcji ze starcem. Klejnoty wypadają z przeciwników i elementów otoczenia. Musisz zebrać ich co najmniej 200 dla określonego poziomu katakumb, żeby możliwe było zejście na niższy poziom.

Punkty zasług [3] otrzymasz za wykonanie zadań pobocznych oraz po zakończeniu rozgrywki. Zebrane punkty zasług możesz wydać na odblokowanie kodeksów w skryptorium, otwieranie skrzyń z nagrodami lub wykupienie barw postaci u starca. Staraj się zarządzać nimi oszczędnie, gdyż są kluczowe na każdym etapie rozgrywki.

Zasoby

W ramach tego elementu interfejsu również mamy dostępne trzy wskaźniki. Przedmiot podręczny [1] możesz aktywować w dowolnym momencie za pośrednictwem klawisza "Q". Możesz zmieniać przedmioty, które pojawią się w tym miejscu za pośrednictwem rolki myszy i klawiszy "3" i "4". Każdy z 10 elementów, które masz przy sobie może być użyty w taki sposób, bez konieczności otwierania okna ekwipunku.

Pasek zdrowia [2] sygnalizuje jakimi zasobami witalnymi dysponuje protagonista. Jedynym sposobem na zwiększenie zasobów jest korzystanie z fontanny, którą znajdziesz na końcu każdego poziomu.

Pasek kondycji [3] ukazuje zasoby bohatera niezbędne do wykonywania ataków, skoków i uników. W przypadku użycia ataków specjalnych, maksymalna wartość paska ulega zmniejszeniu, a utracony fragment paska staje się szary, co widać na powyższym obrazku. Pasek nie zregeneruje się automatycznie, więc musisz użyć dowolnego z rodzajów jedzenia lub mikstur witalnych, żeby powrócił do prawidłowej wartości.

Zadania

Gra oferuje również zadania poboczne, które możesz wykonywać podczas pokonywania kolejnych poziomów katakumb. Dobór zadań jest całkowicie losowy i w wielu przypadkach może okazać się, że nie będziesz w stanie ich wykonać nawet po ukończeniu gry, gdyż w toku rozgrywki nie zostały wygenerowane te elementy, które to umożliwią. Za wykonanie każdego z zadań otrzymasz 1 punkt zasług, a natychmiast po wykonaniu zadania, w jego miejscu pojawi się kolejne. Opis wykonania poszczególnych zadań wraz ze wskazówkami znajdziesz w dedykowanym rozdziale.

Sterowanie

Pełen zakres sterowanie możecie znaleźć za pośrednictwem menu gry. Dodatkowo umieszczony jest na ścianie w początkowej komnacie za każdym razem gdy rozpoczynasz kolejne podejście do gry.

Ikona

Funkcja

Kliknij

- atak

Przytrzymaj

- potężny atak

Kliknij

- atak tarczą

Przytrzymaj

- osłona tarczą, strzał z kuszy

Zmiana położenia kamery, rozglądanie się

+ kliknij

LPM - mocny atak

+ przytrzymany

LPM - potężny atak

Użyj przedmiotu

Tworzenie przedmiotów i Ekwipunek

Interakcja

Poruszanie się

+ W/S/A/D - bieg

Skok

Unik

Namierzanie celu

Zmień broń

Zmień przedmiot w lewej ręce

Zmiana przedmiotu specjalnego

Zmiana przedmiotu specjalnego

Menu główne gry

Porady ogólne

1. Przed przystąpieniem do walki, sprawdź jakimi atakami dysponuje twoja broń, jaki jest jej zasięg i szybkość ataku.

2. Staraj się wywabiać przeciwników pojedynczo. Każdy z nich ma określony zasięg widzenia, dlatego nie wbiegaj bezmyślnie w grupę przeciwników bo możesz łatwo zginąć.

3. Bezpieczny jesteś jedynie w strefie kończącej i zaczynającej kolejny poziom. Jeśli musisz się podleczyć, wytworzyć jakiś ekwipunek lub na chwilę odejść od komputera najlepiej znajdź jakieś podwyższenie i wskocz na nie. Większość przeciwników nie dosięgnie cię tam.

4. Pamiętaj, że uruchomienie ekwipunku nie zatrzymuje czasu gry, a będąc rozproszony możesz łatwo zginąć.

5. Rozglądaj się często. W niektórych lokacjach przeciwnicy będą odradzać się w nieskończoność i często mogą bez dodatkowej sygnalizacji znaleźć się za twoimi plecami.

6. Najlepszą metodą na prowadzenie starć jest ciągłe cofanie się i wyczekiwanie aż przeciwnik się do ciebie zbliży. Pamiętaj, żeby wycofywać się zawsze do punktu w którym już byłeś, żeby nie natknąć się na inną grupę przeciwników.

7. Kontroluj pasek życia. W toku walki utrata zdrowia nie będzie dodatkowo sygnalizowana. Jeśli nie będziesz zwracał na to uwagi możesz nieopatrznie wyzionąć ducha.

8. Korzystaj