Wydawca: MAG Kategoria: Fantastyka i sci-fi Język: polski

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku (w tym Kindle) kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 564 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Mechaniczny książę - Cassandra Clare

W magicznym podziemnym świecie wiktoriańskiego Londynu Tessa znalazła bezpieczne schronienie u Nocnych Łowców. Jednakże bezpieczeństwo okazuje się nietrwałe, kiedy grupa podstępnych członków Clave zaczyna spiskować, żeby odsunąć jej protektorkę Charlotte od kierowania Instytutem. Gdyby Charlotte straciła stanowisko, Tessa znalazłaby się na ulicy... jako łatwa zdobycz dla Mistrza, który chce wykorzystać jej moc do własnych celów.

 Z pomocą przystojnego i autodestrukcyjnego Willa oraz zakochanego w niej Jema Tessa odkrywa, że wojna Mistrza z Nocnymi Łowcami wynika z osobistych pobudek. Mistrz obwinia ich o spowodowanie tragedii, która zniszczyła mu życie. Żeby poznać tajemnice przeszłości, cała trójka odbywa podróże do mglistego Yorkshire, do rezydencji, w której kryją się nieopisane okropieństwa; do londyńskich slumsów i zaczarowanej sali balowej, gdzie Tessa odkrywa, że prawda o jej pochodzeniu jest bardziej złowieszcza, niż przypuszczała. Kiedy troje przyjaciół spotyka mechanicznego demona, który przekazuje Willowi ostrzeżenie, uświadamiają sobie oni, że Mistrz wie o każdym ich kroku... i że ktoś ich zdradził.

 Tessa zaczyna zdawać sobie sprawę, że jej serce bije coraz mocniej dla Jema, choć nadal dręczy ją tęsknota za Willem, mimo jego mrocznych nastrojów. Coś jednak zmienia się w Willu, kruszeje mur, który wokół siebie zbudował. Czy odnalezienie Mistrza uwolni Willa od sekretów i da Tessie odpowiedzi na pytania, kim jest i dlaczego się urodziła?

 Kiedy poszukiwania Mistrza i prawdy narażają przyjaciół na niebezpieczeństwo, Tessa odkrywa, że połączenie miłości i kłamstw może zdeprawować nawet najczystsze serce.

Opinie o ebooku Mechaniczny książę - Cassandra Clare

Cytaty z ebooka Mechaniczny książę - Cassandra Clare

„Pragnę, by się pani dowiedziała, że była ostatnim marzeniem mojej duszy. Od chwili, kiedy panią poznałem, dręczą mnie wyrzuty sumienia, których już wcale nie oczekiwałem. Od chwili, kiedy panią poznałem, słyszę dawne, wzywające mnie ku górze głosy, które w moim mniemaniu umilkły na zawsze. Do głowy zaczęły mi przychodzić myśli, aby odrodzić się, rozpocząć od nowa, zrzucić z ramion brzemię namiętności i grzechu. Naturalnie to tylko marzenia senne, co przemijają...”. – Charles Dickens, Opowieść o dwóch miastach (Przełożyła Zofia Popławska)
Odszkodowania – powiedział nagle Jem, odkładając ołówek. Will spojrzał na niego zaintrygowany. – Czy to jakaś gra? Rzucamy pierwsze słowo, jakie przyjdzie nam do głowy? W takim razie moje brzmi: „genuphofobia” i oznacza irracjonalny strach przed kolanami.
– Już całą wieczność siedzimy wśród tych butwiejących starych ksiąg – stwierdził. – Moje piękne oczy są zmęczone, a ręce mam pozacinane papierem. Widzicie? – Rozpostarł palce. – Idę na spacer. – Nie możesz narysować sobie iratze ? – rzuciła Tessa. Will spiorunował ją wzrokiem.
„Niestety! Przyjaciółmi byli w młodości; Lecz szepczące języki potrafią zatruć prawdę; Lojalność istnieje w lepszym świecie; Życie jest cierniste, a młodość próżna; Gniew na tych, których kochamy, Jest niczym zaćmienie umysłu”. – Samuel Taylor Coleridge, Christabel
Niestety! Przyjaciółmi byli w młodości; Lecz szepczące języki potrafią zatruć prawdę; Lojalność istnieje w lepszym świecie; Życie jest cierniste, a młodość próżna; Gniew na tych, których kochamy, Jest niczym zaćmienie umysłu. Każdy rzekł słowa najwyższej pogardy i obrazy swemu serdecznemu bratu.
„Gdyby to było możliwe, by pani odwzajemniła miłość mężczyzny, którego widzi przed sobą, ów mężczyzna – zmarnowany z własnej woli i winy, znany pani nieszczęsny pijanica bez czci i wiary – zdawałby sobie sprawę w godzinie niezmiernego szczęścia, że mógłby tylko przywieść panią do rozpaczy, ruiny i niedoli, że mógłby tylko skalać panią i okryć wstydem, i pociągnąć na dno razem z sobą...”.
„Połóż mnie jak pieczęć na swoim sercu, jak obrączkę na swoim ramieniu. Albowiem miłość jest mocna jak śmierć, namiętność twarda jak Szeol” – wyrecytował Jem. – Pieśń Salomona . – „Namiętność twarda jak Szeol”? – Tessa uniosła brwi. – Jak grób? To niezbyt... romantyczne. – „Jej żar to żar ognia, to płomień Pana” – dopowiedział Will. – Zawsze myślałem, że namiętność i zazdrość to dla kobiet bardzo romantyczne kwestie. Mężczyźni rywalizujący o wybrankę...
„Aż ci naraz w czarnych szatach Spadła chmura klęsk obfita: Płacz, bo nigdy złota zorza Już nad zamkiem nie zaświta. I ów pałac – co jaśnieje Dotąd chwałą – w mroki padł, I straszliwe jakieś dzieje Z niepamiętnych dźwiga lat”. – Edgar Allan Poe, Opętany zamek
„O, bracie, bogowie byli dla ciebie dobrzy. Śpij i ciesz się, podczas gdy świat trwa. Bądź zadowolony, podczas gdy mijają lata; Dziękuj za życie, za miłość i pokusy; Dziękuj za życie, o bracie, i za śmierć, Za ostatni dźwięk jej kroków, jej oddech, Za dary, które ci dała, łaskawe i nieliczne,