LeXuS. LeXuS: Theodora, Robotnicy – Dystopia erotyczna - Virginie Bégaudeau - ebook + audiobook

LeXuS. LeXuS: Theodora, Robotnicy – Dystopia erotyczna audiobook

Virginie Bégaudeau

0,0

Opis

Jak każdy, kto ukończy osiemnaście lat, Theodora z niepokojem czeka na przydział roli i nadanie tożsamości. Marzy o tym, by zostać Robotnicą, dołączyć do elity i odkrywać życie pełne seksu, ale czy LeXuS spełni jej życzenia? I czy życie Robotnicy okaże się wszystkim tym, na co liczyła?

W dystopijnej przyszłości miasto Belgrame rządzi się zbiorem praw zwanych LeXuS. W surowym totalitarnym reżimie seks stał się przywilejem, który można kupować, sprzedawać lub na niego zasłużyć. Posiadanie prawa do seksu jest wyznacznikiem społecznego sukcesu, a dzięki ścisłej kontroli przestępstwa na tle seksualnym są już tylko odległym wspomnieniem.

Jednak w Belgrame nie wszystko dobrze się układa. Grupa renegatów przewodzi powstaniu, które ma obalić reżim LeXuS i zapewnić wolność seksualną każdemu.

Witaj w Belgrame, w świecie, który będziesz odkrywać oczyma jego mieszkańców.

Każdemu z bohaterów poświęcone jest osobne opowiadanie i można je czytać niezależnie od pozostałych. Oto historia Theodory, numer immatrykulacyjny 259876.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 1 godz. 21 min

Lektor: Mirella Biel

Oceny
0,0
0
0
0
0
0Virginie Bégaudeau

LeXuS: Theodora, Robotnicy – Dystopia erotyczna

Tłumaczenie Anna Krochmal

Lust

LeXuS: Theodora, Robotnicy – Dystopia erotycznaTłumaczenie Anna Krochmal

Tytuł oryginałuLeXuS: Théodora, les TravailleursZdjęcie na okładce: Shutterstock Copyright © 2019, 2020 Virginie Bégaudeau i LUST Wszystkie prawa zastrzeżone ISBN: 9788726355765

1. Wydanie w formie e-booka, 2020

Format: EPUB 2.0

Ta książka jest chroniona prawem autorskim. Kopiowanie do celów innych niż do użytku własnego jest dozwolone wyłącznie za zgodą LUST oraz autora.

Belgrame

W dystopijnej przyszłości miasto Belgrame rządzi się zbiorem praw zwanych LeXuS. W surowym totalitarnym reżimie seks stał się przywilejem, który można kupować, sprzedawać lub na niego zasłużyć. Posiadanie prawa do seksu jest wyznacznikiem społecznego sukcesu, a dzięki ścisłej kontroli przestępstwa na tle seksualnym są już tylko odległym wspomnieniem.

Na mocy LeXuS ludność jest podzielona na sześć różnych Dystryktów. Operatorzy (Dystrykt O) zajmują się wszystkimi kwestiami administracji państwowej. Robotnicy (Dystrykt I) są kształceni w Instytucie Belgrame, gdzie szkoli się ich w świadczeniu usług seksualnych. Partnerzy (Dystrykt II) żyją w homo– lub heteroseksualnych parach. Ich zadaniem jest wychowywanie dzieci miasta Belgrame. Konsumenci (Dystrykt III) reprezentujący siedemdziesiąt procent populacji mają najwięcej swobody seksualnej. Wyrzutkowie (Dystrykt IV) to osoby, którym nie wolno uprawiać seksu; mają wszczepione w ciało lokalizatory. Odsunięci (Dystrykt X) to ludzie, którzy złamali przepisy LeXuS.

Jednak w Belgrame nie wszystko dobrze się układa. Grupa renegatów przewodzi powstaniu, które ma obalić reżim LeXuS i zapewnić wolność seksualną każdemu.

Witaj w Belgrame!

Przepisy LeXuS

LeXuS, Artykuł 1

Wszystkie akty seksualne muszą być autoryzowane przez LeXuS zgodnie ze statusem mieszkańców.

Każdy mieszkaniec uczestniczący w akcie seksualnym niezgodnym z zasadami dla jego Dystryktu podlega karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Wszystkie akty seksualne mogą być kupowane, sprzedawane i wynajmowane, o ile uczestniczący w nich obywatele są do nich uprawnieni:

Operatorzy (Dystrykt O – uprawnieni) mają przydzielonych Robotników, których jedynym zadaniem jest zapewnianie im przyjemnych doznań.

Robotnicy (Dystrykt I – uprawnieni) świadczą usługi seksualne.

Partnerzy (Dystrykt II – uprawnieni) mają ograniczony dostęp do seksu. Mogą uczestniczyć w aktach seksualnych wyłącznie ze swoim Partnerem wybranym przez LeXuS.

Konsumenci (Dystrykt III – uprawnieni) mają całkowitą swobodę seksualną.

Wyrzutkowie (Dystrykt IV – nieuprawnieni) nie mają dostępu do seksu.

Odsunięci (Dystrykt X – nieuprawnieni) nie mają dostępu do interakcji społecznych.

LeXuS: Theodora, Robotnicy

LeXuS, Artykuł L123 – Zasada 18

Wszystkim obywatelom Belgrame zostaje przypisana rola w dniu ich osiemnastych urodzin. Rola ta jest prawnie wiążąca i może zostać zmieniona wyłącznie przez Operatora z ponad trzydziestoletnim stażem pracy.

Porzucenie przypisanej roli podlega karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Numer immatrykulacyjny: 259876

Przybrane nazwisko: Theodora Banks

Płeć: Kobieta

Rola: Nieprzydzielona

Czekałam na ten dzień, w którym przydzielona mi zostanie rola.

Pochłaniało to całe moje życie, moją edukację i ambicje, i dziś wreszcie dostanę tożsamość. Podobnie jak moi rówieśnicy, mam jedynie tymczasowy kod pozwalający mi mieszkać w Dystrykcie II Belgrame. Myślałam o tym, jak wyglądałoby moje życie, gdybym została Konsumentem albo Partnerem, jak Ild i Legassov, którzy mnie wychowali. Ale zawsze marzyłam o tym, by zostać Robotnicą. Seks to życie. Seks to wolność. Seks to doskonałość – tak brzmi mantra Robotników. Zamykam walizkę przydzieloną mi w zeszłym roku przez Państwo na moje osiemnaste urodziny. Myślałam wtedy, że mój czas nadszedł, więc ciągle zerkałam na ekran w świetlicy internatu. Czekałam na mejla, z którego dowiem się, jaką przydzielono mi rolę. Od tej pory minęło trzysta sześćdziesiąt pięć dni i miałam czas, by się zastanowić, kim zostanę w Belgrame, i zdecydować, kim na pewno nie chcę być. Przerażają mnie Dystrykty zdefiniowane przepisami, których nikt nie śmie złamać. Boję się, że zostanę przydzielona do niewłaściwego. Ale Ild opowiedział mi, jak świetnie działają przepisy LeXuS i jak niezawodni są Operatorzy, którzy przypisują nam role. Był pewny, że zostanę Robotnicą. Obowiązki Robotników są proste – dawanie przyjemności seksualnej, luksus, który nie przysługuje każdemu, lecz jest zarezerwowany dla elity. Robotnicy nie są jednak zwierzętami czy dewiantami; bardziej przypominają roboty zaprogramowane do wykonywania konkretnych aktów, autoryzowanych przez LeXuS.

To niestety koniec bezpłatnego fragmentu. Zapraszamy do zakupu pełnej wersji książki.

Przepraszamy, ten rozdział nie jest dostępny w bezpłatnym fragmencie.