Jaki jest Twój Sens Życia? - dr Renata Zarzycka - audiobook

Jaki jest Twój Sens Życia? audiobook

dr Renata Zarzycka

4,3

Opis

Jaki jest Twój Sens Życia??
Zamień Problemy na Wyzwania a Marzenia na Cele i nigdy nie zostawaj w miejscu, gdzie nikt nie widzi twojej wartości.
Mindfulness – technika uważności. Cz. 8

 

Czym jest sens życia? To jedno z najbardziej fundamentalnych pytań. Czasami wydawać się może, że życie nie ma sensu, ale czy tak jest faktycznie? Może niekiedy z jakiegoś powodu, człowiek tak się zagubi w swoim życiu, że straci z oczu jego sens. Często winą może być środowisko, wychowanie lub wyniesione z domu rodzinnego przekonania, zachowanie i kultura. Aby zacząć żyć zgodnie ze swoimi marzenia, niekiedy największą przeszkodą w tym względzie może stać się strach przed tym, co powiedzą ludzie. Strach ten wpędza człowieka w pułapkę braku poczucia sensu życia. Ma on poczucie więzienia, blokującego go przed spełnianiem się, radością, szczęściem, sukcesem i dobrostanem. Człowiek czuje się zagubiony, czuje, że zanurza się w bezsensie egzystencji i nie potrafi sobie z tym poradzić. Tkwi wtedy w swoistym stanie zawieszenia, czekając na cud. A cud nie przyjdzie do czasu, kiedy człowiek sam nie zadecyduje o zmianach i nie da sobie na nie pozwolenia. Albowiem nie ma żadnego uzasadnieni dalszego pozostawania w blokującym człowieka środowisku, w którym nikt nie widzi jego wartości.

 

Co jest sens życia?   Sensem życia jest MISJA człowieka - powołanie - to cel ludzkiej egzystencji. Sens życia to uzasadnione działanie, które czyni je wartym przeżycia. Jak odnaleźć sens życia? Jaki jest Twój Sens Życia?? Jak poradzić sobie z przytłaczającym uczuciem braku sensu życia? Te pytanie o sens życia są jednymi z podstawowych zagadnień różnych systemów filozoficznych i religijnych, a odpowiedzi na nie, zawierają największą mądrość ludzkości.

 

Spis treści:

 

1.  Refleksja nad poczuciem sensu życia.
2.  W jaki sposób można zatracić się?
3. Czy każdy człowiek jest świadomy, dokąd zmierza?
4. Jakie wartości są najważniejsze w Twoim życiu?
5. Czy Twoja mentalność jest zależna od środowiska?

6. Czego możesz żałować w ostatnim dniu życia np. jutro, czego jeszcze nie zrobiłeś?

7.  Transformacja i dojrzewanie do zmian, wymaga czasu.
8.  Wykorzystaj swoje słabości do uzdrawiania sytuacji i wzmocnij się.
9.  KONIEC Z BYLEJAKOŚCIĄ!
10.  Zaakceptuj każdą sytuację.
11. Ile osób, tyle punktów widzenia.
12. Masz prawo do własnego zdania.
13. Nigdy nie zostawaj w środowisku, w którym nikt nie widzi twojej wartości.
14. Wszystko, co się wydarza, pozwala nam wzrastać.

 

Mindfulness, czyli trening uważności, to seria wykładów nagranych na żywo podczas lives w 2020 roku, której celem było niesienie pomocy osobom z wieloma problemami natury fizycznej jak również psychicznej – z dolegliwościami psychosomatycznymi. Czasami czujemy się źle, ściska nas w wątrobie bądź w żołądku, boli nas głowa, serce, plecy, stawy, mięśnie, mamy zimne kończyny, pocą nam się ręce, nogi, ciało, mamy duszności i nie możemy spać w nocy. Najczęściej, wtedy mamy problem z rozstrojonym układem pokarmowym, a z badań medycznych, lekarz wnioskuje, iż wszystkie wyniki są w normie. W takich przypadkach, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że cierpimy na tzw. zaburzenia psychosomatyczne, podczas których należy uzdrawiać tak ciało jak i duszę człowieka - psychikę.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 1 godz. 12 min

Lektor: dr Renata Zarzycka

Oceny
4,3 (12 ocen)
7
3
1
0
1
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
Robert85

Nie oderwiesz się od lektury

Wartosciowe tresci. Bardzo wazne i potrzebne w dzisiejszych czasach.
10
lynxaja

Nie oderwiesz się od lektury

Bardzo szybko przeleciało te 75 minut wykładu. Myślę, że fajne jest to przypomnienie o tym, że miejsce nas bardzo kształtuje i warto podejmować regularne spotkania sam na sam, żeby przyjrzeć się swojemu życiu.
10
gownoidupa

Z braku laku…

Niepoprawna wymowa, oklepane przykłady, szczekanie psa w tle i inne dźwięki z otoczenia trenera.
01
rg22513

Nie polecam

turbo strata czasu
01

PopularnośćPodobne