Oczyszczanie organizmu. Pożegnaj toksyny i ureguluj masę ciała. ODCHUDZANIE. Cz. II (ebook) - Dr Renata Zarzycka - ebook

Oczyszczanie organizmu. Pożegnaj toksyny i ureguluj masę ciała. ODCHUDZANIE. Cz. II (ebook) ebook

dr Renata Zarzycka

3,2

Opis

"Oczyszczanie organizmu. Pożegnaj toksyny i ureguluj masę ciała”, zawiera informacje, na temat przyczyn naszych problemów zdrowotnych i tego, jak sobie z nimi możemy poradzić. Każdy problem jest dla nas wyzwaniem. Należy tylko znaleźć odpowiednie rozwiązania i dodać do tego systematyczne działanie.

W książce znajdziesz opisany pierwszy krok oraz kolejne, jak działać, aby osiągnąć właściwą masę ciała. To porady służące tak dla osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy i wyszczupleć, jak również dla osób nadmiernie wychudzonych ze złą wchłanialnością składników pokarmowych w przewodzie pokarmowych. Okazuje się, iż absorbcja składników pokarmowych w jednym i drugim przypadku ma ogromne znaczenie dla zdrowia człowieka. Podobnie ważne znaczenie, ma sprawne wydalanie niepotrzebnych już produktów przemiany materii i toksyn.

Stosowanie podstawowych kroków Zdrowego Stylu Życia, działa profilaktycznie oraz wspomaga uzdrawianie ciała w przypadku prawie każdej choroby. Jest niezbędne w celu wydobycia z pożywienia i dostarczenia wszystkich ważnych składników, w tym obok witamin, minerałów czy enzymów, również kolagenu. Kolagen budując tkankę łączną, ujędrnienia ciało zapobiegając zmarszczkom, wiotczeniu mięśni i całego ciała. Regeneruje i odbudowuje stan naszych narządów wewnętrznych, przedłużając ich żywot, użyteczność i sprawność. Tym samym jest niezbędny do uregulowania masy ciała w obu skrajnych przypadkach: nadwagi czy otyłości oraz niedowagi. Ponad to sprzyja sprężystości stawowej tkanki chrzęstnej i tkanki kostnej, regenerując je i minimalizując ich uszkodzenia, pęknięcia czy złamania. Może też działać profilaktycznie zapobiegając operacji wymiany bioder na sztuczne, w starszym wieku.

Ebook "Oczyszczanie organizmu. Pożegnaj toksyny i ureguluj masę ciała”, opisuje podstawy zdrowego stylu życia i daje wskazówki do tego, jak zachować piękną, zgrabną sylwetkę na długie lata. Procentuje to wigorem, energią i zdrowiem. Dowiesz się również jak wraz ze zdrowiem, zachować młodość, jędrne ciało i skórę bez zmarszczek na długie lata, jak unikać przykrych dolegliwości w okresie menopauzy i w wieku starczym oraz jak zachować na długi czas, piękny koloryt włosów, zamiast starzeć się i siwieć. Nasze ciało zewnętrzne jest jak lustro - pokazuje stan naszego ciała wewnątrz. Aby osiągnąć te wymarzone cele, pracę nad własnym zdrowiem należy zacząć w jak najmłodszym wieku. Odpowiednie zadbanie o siebie i wypracowanie prawidłowych nawyków dietetycznych na czas, z pewnością zaprocentuje zdrowiem na długie lata życia. Nigdy nie jest zbyt późno, aby rozpocząć pracę nad sobą – to nauka i nasz rozwój.

 

Sekret tkwi w odżywianiu ciała i ducha – w zadbaniu o to, czym karmisz swój umysł i ciało oraz w wypracowaniu sobie nawyków zdrowego stylu życia. Ważny jest nasz „wiek fizyczny i psychiczny”, a nie metrykalny, czyli ten na papierze.

 

Jeśli pragniesz oczyścić organizm, uregulować masę ciała, a przy okazji zrzucić zbędne kilogramy i chcesz na długo utrzymać efekt zgrabnej, zdrowej i pełnej młodzieńczego wigoru sylwetki – ten ebook jest właśnie dla Ciebie. Dołącz do Klub Zdrowego Odżywiania Renaty Zarzyckiej, czytaj jej książki, słuchaj audiobooków i podcastów na ponad 500 światowych platformach oraz dołącz do subskrybentów i oglądaj filmy na YouTube, na temat zdrowia naszego umysłu oraz ciała. Zapobiegając tym samym chorobom psychosomatycznym, znajdziesz tu wiele cennych rad i rozwiązań, przydatnych tak w codziennym życiu, jak również dla zdrowia ciała. Wszak jesteśmy jedną, wielką całością - CUDEM ŻYCIA.

 

Klub Zdrowego Odżywiania

www. renatazarzycka.com (Podcat's)

 

 

 

O autorze:

 

Dr Renata Zarzycka od lat 80tych ubiegłego wieku pasjonuje się medycyna naturalną, ziololecznictwem i kulturą profilaktyki zdrowia, pomagając w tym zakresie ludziom na całym świecie. Jest doktorem w dyscyplinie naukowej Komunikacja Społeczna i Nauki o Mediach oraz akredytowanym Coachem Biznesu oraz dyplomowanym Mediatorem i Negocjatorem po studiach na WSIiZ. Jednocześnie jednym z najskuteczniejszych polskich menedżerów i motywatorów oraz wykładowcą, szkoleniowcem i dobrym mówcą. Prowadzi indywidualne spotkanie, sesje terapeutyczne, konsultacje dietetyczne oraz z medycyny naturalnej. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu zdrowia psychicznego  (umysł, emocje, energia, duchowość) oraz profilaktyki zdrowia ciała i duszy o naszych uczuciach ("Patrz sercem"). Uczy umiejętności zarządzania emocjami.

Na ten temat prowadzi audycje w mediach w formie PODCAT'S na setkach platform podcastowych w całym świecie m.in. SpotiFy, ma swoje audiobooki i ebooki na SpotiFy, Legimi, Virtualo, Empik, Audioteka, Publio-Agora i wielu innych księgarniach online.

Więcej: https://renatazarzycka.com

 

SPIS TREŚCI:

 

Dedykacja

Podziękowania

Przedmowa

 

WSTĘP

 

ROZDZIAŁ I Jak ważne jest kształtowanie prawidłowej postawy?

Świadoma zmiana przekonań, nawyków i reakcji na bodziec

Wzór „kultury zdrowia” od rodziców

Kultura żywienia strażnikiem dobrostanu

Spowalniaj swój wiek - zachowaj młodość ciała i umysłu

 

ROZDZIAŁ II Bez błonnika nie ma zdrowia

Dieta bogato resztkowa, jako remedium na otyłość

Jaki rodzaj błonnika stosować?

Celuloza

Pektyny

Gumy i śluzy

Ligniny

Hemicelulozy

Dieta ubogoresztkowa

Dieta niskowęglowodanowa

Dieta makrobiotyczna

 

ROZDZIAŁ III Czym jest otyłość?

Czym jest Zespół Chorób Metabolicznych?

Podstawowe przyczyny nadwagi

Czy lepiej jest odkwaszać czy zakwaszać żołądek?

Czy tempo spożywania posiłków ma znacznie?

Jakie skutki może mieć łączenie różnego typu pokarmów?

Żywność zakłócająca przemianę materii.

Zadbaj o właściwy proces przygotowywania posiłków

Uzupełnij witaminy i minerały w żywieniu

Od czego zależą prawidłowe procesy metaboliczne

 

ROZDZIAŁ IV Czym jest kwasica metaboliczna i spowolniony metabolizm?

Czy głodówka jest skuteczna, a przede wszystkim zdrowa?

Po co nam tłuszcze i kolagen?

Podstawowe zasady zdrowego stylu życia

Siedem zasad zdrowego stylu życia

„Jesteś tym, co jesz a dokładniej, jesteś tym, co strawisz”

„Pij 2,5-3 litry wody z elektrolitami w ciągu dnia”

„Zachowaj godziny posiłków i odstępy między nimi”

„Asymilacja życiowej energii ze spożytych pokarmów”

„Oczyszczanie i regeneracja”

„Ruch to życie”

„Odpowiednie łączenie pokarmów”

 

ROZDZIAŁ V Główne kanały wydalnicze naszego organizmu. HOMEOSTAZA

Zacznijmy od jelita

Wątroba indywidualistka!

Rola nerek w procesie uzyskania prawidłowej masy ciała

Co, jeśli nasz system wydalniczy nie działa sprawnie?

 

ROZDZIAŁ VI Uzdrawiająca moc umysłu, dobrze go nakarm

„B” jak balans ciała i umysłu

Skutki niedoboru witamin antydepresyjnych

Trzy podstawowe prawa uzdrawiania

 

ROZDZIAŁ VII Młody wygląd, zdrowie i zgrabna sylwetka na długie lata

„Hormon szczęścia” i molekuły emocji

PODSUMOWANIE

Od Wydawcy

 

 

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 104

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
3,2 (6 ocen)
1
1
2
2
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
hannarosada

Nie oderwiesz się od lektury

warto przeczytać pouczająca książka o zdrowym odżywianiu
00
ewarozanska

Nie polecam

Sama teoria, brak praktycznych rozwiązań, czyli "gadka szmatka", na dodatek zabrakło korektora i tekst jest wręcz najeżony błędami językowymi.
00

PopularnośćPodobne


Redakcja: dr Renata Zarzycka

Skład: dr Renata Zarzycka

Projekt okładki: Michał Zarzycki

Skład wersji elektronicznej: Akademia Rozwoju „Coaching Życia”

Wydanie elektroniczne II

Rzeszów 2022

ISBN 978-83-7853-576-8

Strony wydawcy:

Copyright for this edition by Wydawnictwo Akademia Rozwoju Coaching Życia, Renata Zarzycka, Rzeszów 2021. All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.

Zezwalamy na udostępnianie okładki książki w Internecie.

AKADEMIA ROZWOJU „Coaching Życia” ul. Hr A. Potockiego 51, 35-322 Rzeszówtel. 730970880 – redakcja (sesje terapeutyczne i konsultacje) Organizacja szkoleń i warsztatów, konsultacje indywidualne. Szkolenia i wykłady:renatazarzycka.com

Dedykacja

Książkę dedykuję ludziom, którzy zdrowie fizyczne i psychiczne oraz dobrostan, stawiają na pierwszym miejscu. Dla tych, którzy są świadomi, iż nie ma zdrowia bez zdobywania wiedzy na ten temat, bez zmiany przekonań i nawyków. Nie ma oczekiwanych efektów bez poznania tajników zdrowego stylu życia i uzyskania dojrzałości w tym zakresie poprzez mądrość i praktykę. To dla ludzi, którzy doświadczyli dyskomfortu zdrowia, złego samopoczucia, niedożywienia i niedowagi wraz z problemami wchłaniania składników pokarmowych, a szczególnie dla osób z nadwagąbądź otyłością., Dla tych, którzy zadecydowali o wprowadzeniu zmian w swoim życiu, są otwarci na nowe doświadczenia, są nastawieni na cel oraz na sukces.

Dla tych, którzy decydują się „wyjść z labiryntu” medycyny farmakologicznej i błędów żywieniowych, i iść w kierunku natury. Dla tych, którzy zgodnie z zasadą przyciągania, wolą skierować swoje myślenie ku zdrowiu, zamiast skupiać je na chorobie. Dla tych, którzy kochają dobre samopoczucie i utrzymanie zdrowego, wolnego od toksycznych związków ciała w witalności, a także mają mocne postanowienie, aby emanować pozytywnymi wibracjami, tworzeniem piękna wokół siebie, którym chcą „zarażać” innych swoją pracą nad sobą, swoim rozwojem, dzieląc się doświadczeniem - pomagając i pokazując postawę dojrzałego człowieka. I dla tych, którzy pragną wziąć los w swoje ręce, wybierając szukanie rozwiązań, działanie, aktywność, dobrostan, pogodę ducha oraz wolność wyboru! Książkę tę dedykuję właśnie Tobie.

Dr Renata Zarzycka

Podziękowania

Wyrażam wdzięczność wszystkim klientom i pacjentom, którzy obdarzyli mnie swoim zaufam i przez blisko 30 lat przybywali z rożnymi problemami zdrowotnymi, z prośbą o pomoc. To oni byli dla mnie najcenniejszymi nauczycielami życia, dając mi kolejne wyzwania w celu poszukiwania rozwiązań w artykułach i książkach naukowych, czy na konferencjach medycznych. Jednocześnie, motywowali mnie do działanie we własnym rozwoju poprzez nabywanie wiedzy i doświadczenia. Dziękuję za feedback i okazaną wdzięczność. Dzięki wkładowi ich własnej pracy nad uzdrowieniem ciała, mogłam uczyć się i zbierać doświadczenia o skuteczności różnych terapii. Bez Was kochani książka ta i wiele innych, nie mogłaby powstać.

Dr Renata Zarzycka

Przedmowa

Szanowny Czytelniku

Pragnę zaprosić Cię do podjęcia wyzwania dotyczącego uświadomienia sobie pewnych podstawowych zasad prowadzących do zdrowia. Chcę zachęcić Cię do podjęcia decyzji aktywnego uczestnictwa w transformacji, jaka czeka na Ciebie po przeczytaniu tej książki. Potrzebne będzie systematyczne wdrażanie zdobytej wiedzy w życie tak, aby wdrażać nowe nawyki żywieniowe, aby działać i od razu osiągać pożądane efekty, bez stania w miejscu i narzekania. Wcześniej jednak niezbędne jest pozwolenie sobie na takie zmiany i podjęcie decyzji o działaniu. Bez pierwszego etapu pracy w umyśle, bez rozwiązania własnego konfliktu wewnętrznego, czytanie tej i wielu innych książek o zdrowiu niewiele da, gdyż cel wciąż pozostanie w formie niezrealizowanego wciąż marzenia. Trzeba przejść z bierności w aktywność. Trzeba działać.

Dlaczego to takie ważne?

Wszystko zaczyna się w głowie – wszelkie wizje, marzenia i kreowanie celów. To tutaj jest pierwszy impuls i to stąd wypływają nasze myśli a wśród nich decyzje, które kształtują nasz świat zewnętrzny. Szkoda czasu na marudzenie i pozostawanie w roli narzekającej na różne dolegliwości ofiary. Czas wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie we własne ręce, gdyż nikt tego lepiej nie zrobi i nie będzie za nas działał, niż my sami.

Chcę zaprosić Cię na wędrówkę w „zakamarki medycznego korytarza”, w drogę ku zdrowiu, która jak się okazuje, czasem jest kręta i zawiła, stanowiąc niekiedy prawdziwy labirynt. Zjawisko to nazywa się "błędnym kołem" lub „jazdą na karuzeli” w konflikcie diagnozy. A przecież wiele „nieuleczanych” w medycynie klasycznej chorób, da się wyleczyć.

Zatem zadecyduj już dziś o podjęciu wyzwania i zacznij działać systematycznie, zdyscyplinowanie i aktywnie pogłębiaj swoją wiedzę. Ta książka ma na celu zainspirować Cię do tego, zwrócić uwagę na ważne czynniki przyczynowo – skutkowe powodujące różnego typu dolegliwości w organizmie oraz podpowiedzieć Ci szereg rozwiązań.

Zdobywanie wiedzy i wpływ edukacji żywieniowej ma ogromne znaczenie w utrzymaniu zdrowia i odpowiedniej masy ciała. Mądrość jest wartością, jaką nabywa się z doświadczeniem życiowym. Wpływa na poziom naszej kultury zdrowotnej i świadczy o efektach uzyskanego - o jego brakach bądź o dobrostanie.

Już czas na działanie!

Serdeczna prośba do Ciebie Drogi Czytelniku

Po przeczytaniu tej książki będę wdzięczna za Twoją pozytywną opinii wraz z pozostawionym w księgarni komentarzem o tym, co zaskoczyło Cię w tej książce, z czego chcesz skorzystać, co zainteresowało Cię najbardziej, na co teraz będziesz zwracać baczną uwagę w swoim żywieniu oraz od czego chcesz zacząć swoją drogę ku zdrowiu?

Pozostaję z wdzięcznością aż wszystkie pozytywne recenzje i wnoszące cenne informacje oraz uwagi - komentarze w postaci konstruktywnej krytyki pozytywnej o tym, co postanawiasz w związku z zapoznaniem się z całością treści, co najbardziej Ci się podobało i co sobie bierzesz dla siebie z tej książki.

Życzę Ci osiągnięcia zdrowia i dobrostanu.

Dr Renata Zarzycka

WSTĘP

Dieta, dieta, dieta… są ich „tuziny”, a nawet setki.

Każdy z nas słyszał przynajmniej o kilku dietach. Może nawet wielu z nas wypróbowało niektóre z nich. I co się wydarzyło?

Wiele osób korzysta z tzw. diet-cud, których twórcy obiecują cudowną utratę zbędnych kilogramów już w ciągu kilku tygodni.

Cóż - w większości bywamy niecierpliwi, tak. Z wielkim zapałem przystępujemy do przestrzegania diety, która ma nam zapewnić spektakularne efekty niemal z dnia na dzień. Obsesyjnie liczymy kalorie jak szaleni bez zastanowienia się, co faktycznie wrzucamy do swojego wnętrza.

W mojej praktyce współpracowałam z wieloma osobami będącymi w anerekcji. Z uwagi na ich młody wiek, nad całokształtem procesu powrotu do zdrowia, czuwali rodzice. Jednak to do młodych dam należało ostateczne zdanie. W większości na diecie „niskich kalorii”, miały one problemy hormonalne, skórne, łamiące się paznokcie i wypadające włosy. A przecież ich celem był piękny wygląd. Jak to możliwe, że efekty były zupełnie przeciwne?

Każda z nich była tak bardzo skupiona na liczeniu kalorii, ze zupełnie nie zastanawiała się nad tym, jakie składniki odżywcze wprowadza do swojego organizmu. Każdej z nich było ciężko porzucić przekonanie o tym, ze nie muszą liczyć żadnych kalorii, aby utrzymać zdrowy piękny wygląd oraz, że mogą nawet jeść tłuszcze. Dopiero przekazanie im wiedzy na temat wielu korzyści, jakie mamy ze spożywania tłuszczy w pożywieniu oraz uświadomienie, iż to właśnie ten brak powoduje wiele problemów w ich organizmie. Każda z nich potrzebowała czasu, aby przekazane im informacje dodały do ich umysłu. Po kilku dniach procesu kierowania umysłu na składniki odżywce i poszukiwaniu obszerniejszej wiedzy na ten temat, decydowały o stopniowym wprowadzeniu do diety tłuszczy, o posmarowaniu kromki chleba masłem i polaniu sałatki odrobiną oliwy z oliwek lub oleju. Ten przykład pomazuje jak bardzo pracę na zmianą odżywiania należy rozpocząć od zmiany przekonań a dalej nawyków. Podstawa jest zrozumienie, iż to nasze myśli wypływające z podświadomości, kształtują nasze reakcje na bodźce i zanim pomyśli głowa, robimy już jakiś błąd. Stąd zapisanie w podświadomości prawidłowych informacji, pomaga w utrwalaniu właściwych zachowań, a dalej w utrzymaniu zdrowia ciała i spokoju umysłu.

W przypadku niedożywienia i niedowagi jak również w przypadku nadwagi i chorobliwej otyłości, czy też innej poważnej choroby związanej z obecnością toksyn w organizmie, należy rozpocząć zawsze na dwóch poziomach rozpoczynając od „posprzątania” umysłu z nieużytecznych przekonań, czyli na poziomie mentalnym, a kolejnie dodać praktykę, czyli poziom fizyczny - działanie.

I co dalej z różnymi dietami?

Być może nawet część z takich diet przyniosła pożądane efekty utrzymujące się przez pewien czas, jednak po jakimś czasie, gdy trochę odpuściliśmy, znowu zaczynamy zauważać, że pasek coraz ciaśniej nas opina, nie możemy wcisnąć się do ulubionej sukienki, a spodnie coraz trudniej dopinają się…

Co sprawia, że po zakończonej diecie tak trudno zachować efekty, które jeszcze miesiąc temu nas cieszyły?

Którą dietę wybrać, żeby efekt był nie tylko widoczny, ale także długotrwały?

Czy iść „na łatwiznę” i bazować na gotowych rozpiskach diety opartych na obsesyjnym liczeniu kalorii, czy może jednak lepiej jest poznać zasady i samodzielnie ją komponować?

Czy warto liczyć kalorie czy lepiej skupić się na gęstości odżywczej pokarmów poprawiającej nasze zdrowie i utrzymującej piękna sylwetkę?

Te pytania zadają sobie miliony osób na całym świecie. Jednakże fakt, że nie jesteśmy osamotnieni w tych poszukiwaniach, nie może stanowić taryfy ulgowej...

Zastanówmy się wspólnie, jak to jest z odżywianiem i modnymi dietami?

Jaka faktycznie powinna być dobra dieta, od czego ona zależeć?

Czy wiesz, od czego zależy skuteczne odchudzanie?

Jak zrzucić zbędne kilogramy?

A może nie musimy aż tak drastycznie zmieniać diety, a ważniejsze jest zwrócenie uwagi na inne czynniki?

To proste nie stosuj kolejnej diety cud tylko na określony czas. Budowanie zdrowia w organizmie i jego utrzymanie wymaga ciągłego zaangażowania. To proces rozłożony w czasie. Podejmij decyzję o zdrowym odżywieniu na stale!

ROZDZIAŁ I Jak ważne jest kształtowanie prawidłowej postawy?

Okazuje się, że uzdrawia nas to, co zostało uświadomione. Jeśli z czegoś nie zdajemy sobie sprawy, nie mamy wiedzy na ten temat bądź tkwimy w błędnym przekonaniu, będziemy wciąż postępować tak samo i żadna zmiana w efekcie nie dojdzie do skutku. Jeśli chcemy nieć nowe efekty i będzie wciąż postępować tak samo, nie oczekujmy dobrych zmian. A jeśli po kolejnej diecie będziemy powracać do starych nawyków, sami stworzymy błędne koło labiryntu, z którego ciężko będzie wyjść. Stąd, jeśli chcesz zmienić coś w swoim życiu, czy to uzyskać prawidłową masę ciała, czy oczyścić organizm z toksyn i pasożytów, czy też przestać się martwić, lękać i żyć w negatywnych emocjach, potrzebujesz zacząć działać nieco inaczej niż dotychczas.

W tym miejscu słyszę często odpowiedź, „wiem już to wszystko, przecież to logiczne”. Zatem dlaczego do tej pory niewiele zmieniło się w Twoim życiu na lepsze i wciąż tkwisz w problemie, skoro tu jesteś?

W czym tkwi tajemnica?

Podstawą jest zrozumienie, że aby iść do nowego, uzyskać nowe i trwałe efekty, trzeba dać sobie pozwolenie na pożegnanie starego, na stracenie czegoś, na to, że w dalszą drogę, nie będzie można zabrać niektórych starych przekonań, nawyków czy też zachowań, jako naszej słabości - reakcji na bodziec.

Przykładowo – kiedy masz łaknienie na ciastko czy też inne obżarstwo, co wtedy robisz?

Walczysz ze swoim głosem wewnętrznym czy mówisz sobie „Ok, to jeszcze tylko ten jeden raz i więcej nie dotknę tego”?

Po co ten wewnętrzny konflikt?

Do czego jest Ci on potrzebny?

Co on Ci daje?

Może nie chcesz się z czymś rozstać?

Z pysznościami, które lubisz?

Z poczuciem bezpieczeństwa, kiedy masz nadwagę?

Ze wspomnieniami z dzieciństwa, kiedy przy cieście śliwkowym czy szarlotce, było bezpiecznie u babci lub cioci?

A samo obżarstwo, objadanie się niezdrowymi potrawami? Co ono Ci daje?

Przed czym Ciebie chroni? Może przed złym samopoczuciem?

Jakie masz z tego korzyści?

Czy warto to wszystko zostawić dla nowej sytuacji? Dla pięknej sprawnej sylwetki i zdrowego ciała bez kwasicy metabolicznej, wolnego od różnych dolegliwości?

Warto zastanowić się nad tym teraz i od razu odpowiedzieć sobie na te pytania. One są kluczem do rozpoczęcia z sukcesem procesu oczyszczania organizmu krok po kroku. Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji o porzucenia nieużytecznych przekonań i nawyków. Wypisz sobie wszystkie, które przyjdą Ci do głowy i pomyśl, co chcesz uzyskać w zamian. Należy świadomie podjąć decyzję o zamienieniu starego na nowe, czyli dawnych przekonań, nawyków i reakcji na niezdrowe bodźce (sięganie po niepożądane smakołyki bądź obżeranie się) na takie cele, których pragniesz, które chcesz osiągnąć. Dopiero świadomość pewnych dotychczasowych nieprawidłowości w stylu życia oraz pozwolenie sobie na rozstanie z nimi, pozwoli Ci na podjęcie decyzji, aby zrobić kolejny kroku ku zdrowiu poprzez zmianę pewnych obszarów odżywiania i utrzymania w głowie swojego celu – wizji tego, dokąd zmierzasz. Zobacz w wyobraźni, dokąd chcesz iść, poczuj to ciałem i usłysz, co mówi do Ciebie przyjaciele i rodzina.

Aby cała Twoja praca miała sens i przyniosła Ci sukces bez efektów jojo, potrzebujesz zastanowić się nad tym, czy jesteś już gotów porzucić stare przekonania, nawyki i zachowania, i wyruszyć w nową drogę ku dobrostanowi ciała, umysłu i poczucia zadowolenia z siebie.

Świadoma zmiana przekonań, nawyków i reakcji na bodziec

Codzienna praca nad utrzymaniem zdrowia i prawidłowej masy ciała, już od młodych lat wymaga wytrwałości i przykładu prawidłowego żywienia, jaki dają nam rodzice. Jeśli jesteś rodzicem – warto zastanowić się nad tym, co podajesz w domu na wspólne posiłki dla siebie i dzieci, jak uczysz je zdrowych nawyków żywieniowych i czy w ogóle to robisz?

Wzór „kultury zdrowia” od rodziców

Oto przykład kształtowania przekonań u dziecka oraz nauki wartościowania pożywienia i napojów.

Czy to dobry czy nie – oceń samodzielnie.

Jeśli jeden z domowników weźmie sobie zimne piwo a dziecko pyta czy może też się napić tego napoju, co mówisz?

- Nie, to nie jest dla dzieci. Nie możesz tego wypić, bo to jest tylko dla dorosłych.

Jakie przekonanie kształtujesz w dziecku?

Czy zastanawiasz się czasem, co może myśleć dziecko na ten temat?

Czy zastanawiasz się czasem nad tym, jak uważnie obserwują nas dzieci i dlaczego to robią?

Dzieci chłoną wszystko jak gąbka, uczą się przez obserwację, zadają pytania i bez zbędnej analizy zapisują wszystkie widziane i słyszane wzorce zachowania w swojej głowie, w swojej podświadomości. Traktując to, jako bagaż informacji i doświadczeń z poznawania otaczającego ich świata.

Co zatem może myśleć dziecko na temat picia zimnego piwa po posiłku?

Czy może myśli w ten sposób?

Zakazany owoc jest smaczny skoro tato lub mama go piją. Jak dorosnę to wreszcie też będę smakować tego piwa tak jak dorośli.

To my dorośli dajemy wzory. Dobre czy złe?

Jeśli nie lubisz zieleniny czy surówek i wyrażasz to głośno a do tego pokazujesz to swoją postawą, nie oczekuj, że twoje dziecko wyniesie doświadczenie i wiedzę z domu na team, jak może zdrowo żyć.

To, czego nauczymy się w dzieciństwie, to, czym nasiąknie umysł dziecka od dnia urodzenia do wieku około siedmiu lat, to mały człowiek zaniesie ze sobą w bagażu doświadczeń do przyszłości jak wzorce postępowania i ulubione smaki domu rodzinnego.

Czy nie warto, zatem rozmawiać z dzieckiem na temat zdrowego żywienia, opowiadać mu jak ważna jest zielenina, warzywa, owoce, jaką rolę mają tłuszcze w organizmie i wspólnie przygotowywać zdrowe posiłki z tych produktów?

Czy nie warto w tym czasie rozmawiać o tym, dlaczego każdy ze składników jest tak bardzo dla zdrowia?

Czy nie warto przestrzegać dzieci przed nadmiarem słodyczy i uświadomić je, jakie konsekwencje niosą one ze sobą?

Czy nie warto angażować dzieci do wspólnego przygotowywania posiłków?

Dzieci uwielbiają jak im poświęca odpowiednią ilość swojego czasu i uwagi, jak daje się im pierwsze obowiązku, jak dostają wyzwania do realizacji, jak mogą się w nich wykazać i dostać pochwałę. Nich nagrodą będzie pyszny zdrowy posiłek w rodzinnym gronie.

To jest najlepszy sposób, gdyż dla dzieci jest to „zabawa w dom”, a przy zabawie uczą się najszybciej i najlepiej wdrażają nowe nawyki. Przy okazji zabawa ta może być bardzo edukacyjna, jeśli opowiemy im o roślinach i błonniku, o białku w mięsie i w fasoli, o cennych tłuszczach i węglowodanach oraz o witaminach i minerałach, jakie zawarte są w środku itd. Wiele informacji na ten temat dowiesz się z zamieszczonego tu materiału.

Wiesz już, że to, jakie zdrowe będą nasze dzieci w przyszłości zależy od nas samych. Okazuje się, zatem, że zdrowie naszych dzieci ściśle zależy od świadomości kultury zdrowia dorosłych, czyli tego, na czym polega profilaktyka zdrowia pokazana w czynach a nie tylko w słowach, jak ja stosują rodzice, ciotki i dziadkowie tego dziecka.

Warto w tym miejscu wspomnieć również o ważnej zasadzie życiowej, która mówi, że na nasze życie najczęściej ma wpływ opięć najbliższych osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu. A znane polskie przysłowie dodaje: „z kim przystajesz takim się stajesz”.

Stąd również wynika, że podobne choroby, jakie mamy w rodzinie nie są w 100% dziedziczone, lecz „dziedziczony jest najczęściej „styl życia, zasady odżywienia i sposób jedzenia np. szybko, bez dokładnego pogryzienia, zalewanie niestrawionych posiłków zimnymi napojami tuz po jedzeni czy też uczenie dzieci nawyku, że czekoladki i cukiereczki to swego rodzaju „nagroda” i musza na nie zasłużyć lub dostają je na specjalne okazje w ogromnej ilości. A później martwimy się, ze dzieci mają próchnicę zębów, ze wciąż chorują, że maja grzybicę jelit a nawet narządów rodnych jak u dziewczynek i to w wieku przedszkolnych oraz że tyją i nie chcą się ruszać, biegać, ćwiczyć, chodzić na lekcje gimnastyki.

Pamiętaj!

Przykład kultury zdrowia idzie z góry – od dorosłych…

Kultura żywienia strażnikiem dobrostanu

Po ludzie popełniają błędy żywieniowe, tyją, chorują i cierpią?

Zycie człowieka to ciąga droga do rozwoju. Wszystko jest nauką na doświadczeniu. Wiele wydarza się w naszym życiu, wiele jest niekorzystnych sytuacji, nieprzyjemnych po to, abyśmy się czasem zatrzymali i skierowali umysł w nieco innym kierunku. Abyśmy się zastanowili, po co właściwie jestem w tym miejscu?

I najważniejsze – zamiast biadolić, narzekać, stać latami w roli ofiary, abyśmy zadali sobie pytania:

Co mogę z tym zrobić?

Dlaczego chcę to zrobić?

Jak mogę tego dokonać?

Co mi to da? Jakie korzyści mi to przyniesie?

Jak wtedy mogę się czuć i w jakim miejscu życia mogę się znaleźć?

Cóż, wszystko w wyobraźni może wyglądać pięknie, lecz wiedz, ze jest to podstawa do działania – najważniejszy pierwszy krok – zastanowić się nad tym, „czego chcę?”, wyobrazić sobie to, dokąd chcę iść i pójść za głosem serca.

Kolejna sprawą jest danie sobie na to pozwolenia, aby zrzucić zbędne kilogramy i aby nas nic nie trzymało, żadne strachy i lęki. Okazuje się, że wiele osób ma doskonała wiedzę na tematy diet, żywienia a jednak po chwilowym uzyskaniu oczekiwanych rezultatów, wracają do punktu wyjścia. Dlaczego?

Wszystko jest w głowie. Uzyskanie pięknej sylwetki również. Potrzebujesz wykształcić obraz siebie, dokąd zmierzasz, jaki jest Twój cel i każdego dnia pracować nad sobą poprzez odpowiednie odżywienia ciała oraz swojego umysłu.

Pamiętaj!

Jakie myśli taka rzeczywistość!

Co masz głowie to kreujesz na zewnątrz.

Dla życia i dotleniania organizmu niezbędna jest też odpowiednia ilość ruchu lub ćwiczeń fizycznych. Każdego dnia wracaj nie do swojej intencji np.: „dbam o siebie i swoje ciało, bo kocham siebie”.

Praktykuj wyobrażenie np. „jak już wygląda moje ciało tam, dokąd zmierzam”. Myśl podczas ćwiczenia wyobraźni w czasie teraźniejszym - w czasie aktywnego Tu i Teraz.

Spowalniaj swój wiek - zachowaj młodość ciała i umysłu

Błonnik jest bardzo cenny dla naszego zdrowia i to nie tylko w procesie odchudzania, lecz również dla pięknej sylwetki „fit”, dla urody. Spowolnienia procesów starzenia się poprzez regularnie wspomaganie procesów oczyszczania ciała z toksyn. Codzienna praca już od młodych lat, nad czystością wewnętrzną organizmu owocuje prawidłowym działaniem narządów oraz hormonów. Długotrwały proces dbałości o siebie, będzie procentował zachowaniem młodości przez wiele, wiele lat, a wraz z nią dobrze pracujących narządów wewnętrznych, mózgu i układu nerwowego, wzroku, słuchu, węchu i zapachu, co ujawni się na zewnątrz w postaci ładnej skóry, zmniejszonej ilości zmarszczek oraz w pozytywnym samopoczucia bez narzekania na różne dolegliwości. Tym samym prawdziwy wiek metrykalny, będzie widoczny tylko w dokumencie identyfikacyjnym. Z wyglądu, sprawności umysłu, zadowolenia życiowego, z wigoru i sprawności fizycznej, można będzie wyglądać 5, 10 a nawet 15 i 20 lat młodziej. Wymaga to jednak odpowiedniego nakładu pracy i mądrego działania. Tym samym wypadanie włosów a szczególnie ich siwienie, nie będzie miało tak szybko miejsca u zdrowej osoby, która rozpoczęła proces dbałości o swój organizm odpowiednio wcześniej, a nawet ponad 20-30 lat temu. Starość i związane z nią dolegliwości oraz choroby, mogą zupełnie nie dotyczyć takich osób w starszym wieku. Nauczenie się odpowiednich nawyków żywieniowych i stosowanie ich jest najlepszym lekarstwem na cieszenie się życiem w starszym wieku, nawet do 100 lat i więcej.

ROZDZIAŁ II Bez błonnika nie ma zdrowia

Dieta bogato resztkowa, jako remedium na otyłość

Jaki rodzaj błonnika stosować?

Celuloza

Pektyny

Gumy i śluzy

Ligniny

Hemicelulozy

Dieta ubogoresztkowa

Dieta niskowęglowodanowa

Dieta makrobiotyczna

ROZDZIAŁ III Czym jest otyłość?

Czym jest Zespół Chorób Metabolicznych?

Podstawowe przyczyny nadwagi

Czy lepiej jest odkwaszać czy zakwaszać żołądek?

Czy tempo spożywania posiłków ma znacznie?

Jakie skutki może mieć łączenie różnego typu pokarmów?

Żywność zakłócająca przemianę materii.

Zadbaj o właściwy proces przygotowywania posiłków

Uzupełnij witaminy i minerały w żywieniu

Od czego zależą prawidłowe procesy metaboliczne

ROZDZIAŁ IV Czym jest kwasica metaboliczna i spowolniony metabolizm?

Czy głodówka jest skuteczna, a przede wszystkim zdrowa?

Po co nam tłuszcze i kolagen?

Podstawowe zasady zdrowego stylu życia

Siedem zasad zdrowego stylu życia

„Jesteś tym, co jesz a dokładniej, jesteś tym, co strawisz”

„Pij 2,5-3 litry wody z elektrolitami w ciągu dnia”

„Zachowaj odpowiednie godziny posiłków i odstępy między nimi”

„Asymilacja życiowej energii ze spożytych pokarmów”

„Oczyszczanie i regeneracja”

„Ruch to życie”

„Odpowiednie łączenie pokarmów”

ROZDZIAŁ V Główne kanały wydalnicze naszego organizmu. HOMEOSTAZA

Zacznijmy od jelita

Wątroba indywidualistka!

Rola nerek w procesie uzyskania prawidłowej masy ciała

Co, jeśli nasz system wydalniczy nie działa sprawnie?

ROZDZIAŁ VI Uzdrawiająca moc umysłu, dobrze go nakarm

„B” jak balans ciała i umysłu

Skutki niedoboru witamin antydepresyjnych

Trzy podstawowe prawa uzdrawiania

ROZDZIAŁ VII Zachowaj młody wygląd, zdrowie i zgrabną sylwetkę na długie lata

„Hormon szczęścia” i molekuły emocji

PODSUMOWANIE

Pozostałe rozdziały dostępne w pełnej wersji e-booka.

Od Wydawcy

Pozostałe rozdziały dostępne w pełnej wersji e-booka.

Spis książek cyfrowych e-book i audobook

Co wybierasz po rozstaniu - żal, gniew i smutek, czy radość i poczucie szczęścia?

Pozbądź się "upiorów" przeszłości i z radością witaj każdy nowy dzień. (audiobook)

Co wybierasz po rozstaniu - żal, gniew i smutek, czy radość i poczucie szczęścia?

Pozbądź się "upiorów" przeszłości i z radością witaj każdy nowy dzień. (ebook)

OCZYSZCZANIE ORGANIZMU.

Pożegnaj toksyny i ureguluj masę ciała.

Piękno pochodzi z naszego wnętrza

cz.1.

(audiobook)

Wpływ myśli i emocji na Twoje zdrowie.

Piękno pochodzi z naszego wnętrza. Cz. II

DUCHOWOŚĆ.

Wpływ składników odżywczych na Twoje zdrowie.

Piękno pochodzi z naszego wnętrza. Cz. III

ZDROWE CIAŁO.

Odejść czy pozostać w związku partnerskim?

Konflikty w relacjach międzyludzkich i skuteczne sposoby ich rozwiązywania.

Jak rozmawiać z ludźmi, aby nas chcieli wysłuchać i współpracować z nami?

Biznes relacji w systemie MLM cz.1.

Jak rozmawiać z ludźmi, aby unikać pułapek komunikacyjnych i rozwiązywać konflikty?

Biznes relacji w systemie MLM cz.2.

Sekretne słowa klucze.

Biznes relacji w systemie MLM cz.3.

Twoja grupa krwi a odchudzanie.

Stwórz wakacyjną sylwetkę zgodnie z uwarunkowaniami twojego organizmu.

Oczyszczanie organizmu.

Pierwszy krok do zgubienia zbędnych kilogramów

Usuń przyczyny otyłości i skutecznie wymodeluj swoje ciało

Jak poradzić sobie po rozstaniu?

Wyciągnij wnioski z nieudanego związku i rozpocznij nowe życie bez obwiniania się o przeszłość. (audiobook)

Jak poradzić sobie po rozstaniu?

Wyciągnij wnioski z nieudanego związku i rozpocznij nowe życie bez obwiniania się o przeszłość. (ebook)

Pakiet 3 w 1: Odchudzanie z Zarzycką!

Czym jest duplikacja w MLM i kiedy warto wprowadzić innowacje?

NONI.

Polinezyjski owoc zdrowia.

Polinezyjski owoc NONI. Lecznicze korzyści dla zdrowia

Czym jest motywacja? Cz., 1. Jakie są rodzaje motywacji i od czego zależy jej siła?

Czym jest motywacja? Cz. 2. Motywacja przez manipulację (skandal, atak, lęk, obiecanki). Demaskowanie sprawcy.

Czym jest motywacja? Cz. 3. Ile razy nadstawiasz policzek? Do trzech razy sztuka.

Czym jest motywacja? Cz. 4. Rozstanie? Odejść czy pozostać w związku? Co zrobić, kiedy szykuje się skandal?

Autorka prezentowanych ebooków i audiobooków: dr Renata Zarzyckahttps://renatazarzycka.com

Spis artykułów naukowych i innych

https://orcid.org/0000-0001-8276-8395

The Role of Media in Informing the Public and Public Administration Bodies About Illegal Financial PyramidsSocial Communication, 2020-06-01 | journal-article DOI: 10.2478/sc-2020-0003

Metoda GROW, jako pomoc w realizacji celów uczniów i nauczycieli w szkole, dla zespołów sportowców, kadry kierowniczej i pracowników oraz w życiu prywatnymKarpacki Przegląd Naukowy, 2018-10-01 | journal-article Part of ISSN: 2353-9917

Instrumentality of Questions Asked as a Practical Competence Instructed by Schools and Mass MediaSocial Communication, 2018-12-01 | journal-article DOI: 10.2478/sc-2018-0023

Rola komunikacji społecznej i medialnej w kontekście społecznej odpowiedzialności administracji publicznej. Karpacki Przegląd Naukowy, 2019-10-01 | journal-article Part of ISSN: 2353-9917

Sprawozdanie z Konferencji Naukowej „Różne oblicza Coachingu” – Rzeszów 19.09.2018 r. Karpacki Przegląd Naukowy, 2018-10-01 | journal-article ISSN: 2353-9917

Sprawozdanie z Konferencji Naukowej pod hasłem „Cyberprzestrzeń – zagrożenia i szanse w wychowaniu i edukacji”– Rzeszów 29.11.2019 r. Karpacki Przegląd Naukowy, 2019-10-01 | journal-article Part of ISSN: 2353-9917

Sprawozdanie z IV Ogólnopolskiej konferencji naukowej pod hasłem „Społeczna odpowiedzialność administracji publicznej – wymiar informacyjny” – Rzeszów 17.10.2019 r.Karpacki Przegląd Naukowy, 2019-10-01 | journal-article Part of ISSN: 2353-9917

Coaching zdrowia w chorobach somatycznych „Medycyna Ogólna i Nauki o Zdrowiu”, Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie (wiosna 2020)

O autorce książki

Dr Renata Zarzycka jest doktorem w dyscyplinie KOMUNIKACJA SPOŁECZNA i Nauka o MEDIACH, na the University of Information Technology and Management (WSIiZ) na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych. Specjalizuje się zatem w teorii jak również ma praktykę w tworzeniu własnych stron internetowych, e-marketingu, prezentacji korzyści produktów dla klienta oraz zasad tworzenia grafiki, prowadzenia e-biznesu i e-NEWS, czym zajmowała się od 2000 roku.Ponad to, jest jednym z menedżerów o najlepszych osiągnięciach w swojej firmie w Polsce oraz jest motywator. Jako certyfikowany Trener Komunikacji Interpersonalnej, Trener biznesu i rozwoju osobistego, certyfikowany Trener Transforming Communication™ - międzynarodowej metody gaszenia sporów i konfliktów z wykorzystaniem technik negocjacyjnych i mediacyjnych, poprzez poszukiwanie wspólnych rozwiązań i celów, cennych w pracy zespołowej jak również w życiu rodzinnym i szkole, jest również negocjatorem. Metodę tę opracował Richard Bolstad z Nowej Zelandii.

W szkole u Ricgard’a Bolstad”a, Renata Zarzycka- ukończyła również trenerski warsztat i kurs Resilience Training Course z zakresu Coachingu Interwencyjnego w stanach kryzysowych (np. pomoc dla ludzi w szoku, depresji, po wypadkach, katastrofach, natychmiastowa pomoc dla poprawy samopoczucia i psychiki).

W 2016 uczestniczyła w trenerskim warsztacie z metody terapeutycznej The Social Panorama™ model, (Holandia), a w 2017 ukończyła specjalistyczny warsztat dla trenerów i psychoterapeutów, pracujących tą metodą, kończący się tytułem: Trener NLP w zakresie metod psychoterapeutycznych Panorama Społeczna.

Ukończyła studia podyplomowe na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania (UITM) w Rzeszowie na kierunkach: Mediacje i negocjacje z elementami psychologii i prawa (2016) oraz Coaching i NLP (2015).

Umiejętności te i wiedza z zakresu pozytywnej psychologii skierowanej na poszukiwanie rozwiązań, przekłada się na pracę, jako motywator, mediator, negocjator, coach oraz psychoterapeuta. Jako akredytowany Coach ICI, specjalizuje się w Life Coach, Coaching relacji dla Par i Rodzin, a w szczególności, jako Coach Zdrowia. Poprzez zadawanie pytań, poszukuje u swoich klientów przyczyn ich chorób tkwiących w umyśle, biorących się często z nieużytecznych przekonać, noszonych w sobie żalów, pretensji, poczucia krzywdy, braku umiejętności wybaczania, dziękowania, z gniewu, strachu itp.

Jako coach, psychoterapeuta i naturoterapeuta, pobudza ich umysł do poszukiwania rozwiązań i rozmaitych sposobów wyjścia z trudnej życiowej sytuacji, z konfliktu, z różnego typu problemu, zamieniając je na wyzwania, a tym samym w tematach zdrowia - pozwalając na wyjście z choroby.

Na przestrzeni ponad 30 lat pracy zawodowej dla wielu firm, w których pracowała, wraz ze współpracującymi Liderami i zespołami, zdobyła cenne doświadczenie systematycznym, konsekwentnym i niestandardowym działaniem, wypełnionym swoją pasją, kreatywnością i pracą. Doświadczenie to przekazuje nam dzisiaj w swoich książkach, e-bookach i audiobookach, artykułach naukowych oraz w elitarnych magazynach. Swoim doświadczeniem dzieli się również na swoich autorskich szkoleniach i warsztatach. Jest menedżerem i terapeutą, którego się lubi, szanuje i ceni, dzięki czemu w swojej pracy jest doceniana, zdobywając sympatię klientów oraz współpracowników do realizowanych projektów.

W przestrzeni marketingu sieciowego MLM pracuje od 1992 roku, wykorzystując wiedzę z zakresu psychologii rozwoju osobistego, kariery i budowania dobrych relacji z klientami oraz Liderami i zespołami współpracowników.

Od 1998 roku jest jednym z najskuteczniejszych doradców żywieniowych i suplementów oraz autorką wielu serwisów internetowych, książki pt. Noni Polinezyjski sekret zdrowia oraz wielu audiobooków i ebook’ów.

Jej profesjonalizm, wiedza oraz pasja w poszukiwaniu przyczyn chorób i edukacji swoich klientów, w zakresie rozwiązywaniu problemów zdrowotnych naturalnymi metodami, przyciągnęły do niej już dziesiątki tysięcy indywidualnych klientów.

W Polsce prowadzi firmę Akademia Rozwoju Coaching Życia, a w świecie ZARZYCKA INTERNATIONAL, gdzie przekazuje swoje bogate doświadczenia zorganizowanym grupom i klientom, którym zależy na odnoszeniu spektakularnych sukcesów tak zawodowych, jak i na polu utrzymania dobrego zdrowia i kondycji fizycznej oraz psychicznej.

Renata Zarzycka prowadzi szkolenia online, warsztaty, kursy, sesje terapeutyczne, pomagając w uwalnianiu się z życiowych problemami, w wyznaczaniu sobie wyzwań i celów, w poszukiwaniu rozwiązań, w negacjach i mediacjach w tym rodzinnych, w motywacji do działania i wyznaczaniu sobie drogi do celu oraz w uzdrawianiu z chorób poprzez umysł i ciało. W każdym aspekcie praca ta pomaga w uzyskaniu DOBROSTANU w wielu przestrzeniach życia.

Niezależnie, w jakiej części świata mieszkasz, możesz zamówić indywidualną konsultację online dla siebie lub osoby Ci bliskiej. Szkolenia, kursy, książki, wykłady, konsultacje: www.renatazarzycka.com

Platformy podcastowe - PODCAST’S by Renata Zarzycka

- SUBSKRYBUJ i posłuchaj:

Spotify https://open.spotify.com/show/7xTgvq8ZAjUEY6oicST3Tl

Amazon https://www.amazon.com/item_name/dp/B08K59JJFH/ref=sr_1_13

Anchor https://anchor.fm/renata-zarzycka

Google - https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy81N2IwZjM0MC9wb2RjYXN0L3Jzcw

i ponad 300 innych światowych platform podcastowych

YouTube - Dr Renata Zarzycka

Zobacz kanał Renaty Zarzyckiej na YouTube

i dodaj się do Subskrypcji:

https://www.youtube.com/user/zarzyccy