Choroby psychosomatyczne. Jak zmienić emocje negatywne na pozytywne i uzdrowić ciało? Mindfulness - trening uważności. cz. 1. - dr Renata Zarzycka - audiobook

Choroby psychosomatyczne. Jak zmienić emocje negatywne na pozytywne i uzdrowić ciało? Mindfulness - trening uważności. cz. 1. audiobook

dr Renata Zarzycka

4,0

17 osób interesuje się tą książką

Opis

BESTSELLER wśród audiobooków!!! Seria audiobooków "Mindfulness - trening uważności" dr Renaty Zarzyckiej, stała się niepodważalnym bestsellerem w ciągu zaledwie jednego roku po opublikowaniu. W serii tej na szczególną uwagę zasługuje cyfrowa książka zdigitalizowana głosem pt.: "Choroby psychosomatyczne. Jak zmienić emocje negatywne na pozytywne i uzdrowić ciało?". Jest to pierwsza część serii, która osiągnęła już ponad 10 tysięcy odsłuchanych egzemplarzy.  

   Mindfulness, czyli trening uważności, to seria wykładów nagranych na żywo podczas lives w 2020 roku, której celem było niesienie pomocy osobom cierpiącym, nie zawsze dobrze zrozumianym przez lekarza z uwagi na brak widocznych odchyleń w klasycznych badaniach. Ludzie ci w wyniku wielomiesięcznego "narzekania", często odsyłani zostają do psychiatry po leki uspakajające, jednak to nie uzdrawia ich w pełni. Wśród tego typu przypadków znajdują się nawet małe dzieci wtedy, kiedy ani leki, ani dieta ani wizyty u psychologia nie przynoszą oczekiwany rezultatów. Dlaczego?

   Kiedy czujemy się źle, ściska nas w wątrobie bądź w żołądku, boli nas głowa, serce, plecy, stawy, mięśnie, mamy duszności i nie możemy spać w nocy, mamy problem z rozstrojonym układem pokarmowym, a z badań lekarskich jasno wynika, iż wszystkie wyniki są w normie. W takich przypadkach, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że cierpimy na tzw. zaburzenia psychosomatyczne.

   Określenie psychosomatyczny wprowadził niemiecki psychiatra – Heinroth w 1818 roku. Jest to określenie na choroby somatyczne (fizyczne), w powstaniu, których biorą istotny udział czynniki psychologiczne (głównie emocjonalne). Negatywne emocje przyczyniające się do powstania chorób psychosomatycznych sprzyjając rozwojowi tych dolegliwości. Mogą one zmaterializować się w ciele pod wpływem sytuacji konfliktowych oraz wewnętrznego konfliktu emocjonalnego, kiedy zbyt długo "bijemy się" z naszymi myślami bez szukania rozwiązań. W momencie obwiniania nas przez kogoś czy też, kiedy sami siebie obwiniamy. Mogą też wystąpić podczas frustracji, nienawiści, żalów, pretensji czy gniewu, zwłaszcza, jeśli są tłumione i przeżywane wielokrotnie. Zakłada się, że początek zaburzeń ujawnia się zwykle już przed trzydziestym rokiem życia, a najczęściej powstają one już w dzieciństwie i rzutują na psychikę w człowieku, jako nieuświadomione traumy.

   Głównym powodem trudności w uzdrawianiu tego typu problemów jest fakt, iż w tego powyższych przypadkach, najlepiej jest skorzystać z konsultacji u jednego specjalisty - najlepiej terapeuty medycyny holistycznej, pracującego w dyscyplinie naukowej PsychoNeuroImmunologia. Połączy on wszystkie dolegliwości w całość, przeprowadzi analizę odżywiania, zaleci odpowiednie zmiany oraz dodatkową suplementację, a co najważniejsze, poszuka przyczyny możliwie wszystkich dolegliwości u chorej osoby np. skąd biorą się uporczywe bóle psychogenne w obecnym życiu, bądź nawet znajdzie przyczyny w odległej przeszłości czy też u jej przodków. Uświadamiając sobie przyczyny problemów, można będzie równocześnie pracował tak w przestrzeni fizycznej (ciało), jak również psychicznej (umysł - myśli) oraz duchowej (emocje).

 

SPIS TREŚCI:

 

1.  Emocja, jako ważna informacja z wnętrza organizmu.

2.  Utrwalanie negatywnych emocji w komórkach ciała i ich konsekwencje.

3.  Przygnębiona dusza wysusza ciało.

4.  Choroby psychosomatyczne prosto z umysłu do ciała.

5.  Trudności z zajściem w ciążę i inne dolegliwości.

6.  Jak uzyskać dobrostan?

7.  Wesołe serce jest najlepszym lekarzem.

8.  Mindfulness - budowanie uważności i inteligencja emocjonalna.

9.  Rola Obserwatora, jako ochrona przed chorobami psychosomatycznymi.

10. Czy to dobrze, czy to źle?

11. Połowa sukcesu w uzdrawianiu to zdrowe odżywianie i skoncentrowane składniki w suplementach.

12. Praca nad swoją psychiką to druga połowa sukcesu skutecznego uzdrawiania.

13. Medycyna Holistyczna - uzdrawianie ciała, psychiki i ducha.

  

 

    Mindfulness, czyli trening uważności, to seria wykładów nagranych na żywo podczas lives w 2020 roku, której celem było niesienie pomocy osobom cierpiącym, nie zawsze dobrze zrozumianym przez lekarza z uwagi na brak widocznych odchyleń w klasycznych badaniach. Ludzie ci w wyniku wielomiesięcznego "narzekania", kłopotów, tkwienia w negatywnych emocjach, stresów i lęków, często odsyłani zostają do psychiatry po leki uspakajające, po psychotropy. Jednak to nie uzdrawia ich duszy w pełni, a tym samym ich ciała. Wśród tego typu przypadków znajdują się nawet małe dzieci wtedy, kiedy ani leki, ani dieta ani wizyta u psychologa, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Dlaczego?

Czasami czujemy się źle, ściska nas w wątrobie bądź w żołądku, boli nas głowa, serce, plecy, stawy, mięśnie, mamy zimne kończyny, pocą nam się ręce, nogi, ciało, mamy duszności i nie możemy spać w nocy. Najczęściej, wtedy mamy problem z rozstrojonym układem pokarmowym, a z badań medycznych, lekarz wnioskuje, iż wszystkie wyniki są w normie. W takich przypadkach, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że cierpimy na tzw. zaburzenia psychosomatyczne.

    Posłuchaj uważnie audiobooka i napisz w komentarzu / opinii, co najbardziej zainteresowało Cię, co przykuło Twoją uwagę, co Cię zaskoczyło bądź, co takiego weźmiesz z tego dla siebie, aby wykorzystać to w swoim życiu. Autorka będzie wdzięczna za pozostawienie pozytywnej opinii i gwiazdek.  Jeśli wszystko jest nowością dla Ciebie lub czegoś nie zrozumiesz – napisz o tym również, a dokładnie, co konkretnie jest niezrozumiałe. Informacje posłużą do tworzenia kolejnego materiału pomocniczego w SAMOUZDRAWIANIU CIAŁA i PSYCHIKI ORAZ DOBROSTANU, a także do wyjaśnienia poruszonych w komentarzach czy opiniach kwestii. Autorka pięknie dziękuje za wszystkie pozytywne opinie.

 

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 1 godz. 13 min

Oceny
4,0 (145 ocen)
87
20
11
10
17
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
MarcinPW84

Nie polecam

Po 10 minutach chciałem przerwać, ale postanowiłem dotrwać do końca, cytując Panią "czy to dobrze czy to źle, kto to wie?". Skandaliczne podejście do tematu COVID, promowanie zreinterpretowanej teorii Galena, wywodzącej się z Grecji czyli na dziś promowanie pseudonauki (serio, zasuszanie organów?) Człowiek, który ma autentyczny problem autoimmunologiczny na tle psychosomatycznym, powinien szerokim łukiem omijać ten podcast, osoby, które chcą zgłębić temat pato-nauki, zapraszam.
131
Izis_

Nie polecam

Pani doktor sama sobie przeczy, mówi o strachu, a w większości wykładów potem go stosuje. Jest też antyszczeoiibkowxem, aż trudno uwierzyć, że to psycholog. Poza tym głosi oczywistości i frazesy. Aż momentami się zastanawiam, czy to nie Pawlikowska...
91
Monika_19

Nie polecam

tragedia, prywatne wycieczki autorki, gadanie że covid to jakiś spisek, że jak jesteś chory TO TWOJA WINA bo pozwalasz sobie na wpuszczanie tego co mówią inni.bzdury totalne które powinny być zakazane.
91
kjj31

Nie polecam

Beznadziejna
91
rusocka

Nie polecam

Wg autorki ci, którzy chodzą w maseczkach są chorzy a przez noktowizor widać, że ciało świeci.... Nawet nie próbuję przebrnąć przez kolejnych 15 minut. Bełkot!
103

PopularnośćPodobne