Tydzień w Legimi. Więcej Wiedźmina / Recenzujemy / O Podróży Cilki w Prologu / Pomysł na Dzień Babci i Dziadka

Artur Wasilewski 20.01.2020

Dla jednych ferie, dla drugich praca, dla jeszcze innych i to i to. Takie życie. Na pewno przyjemniejsze, gdy mamy pod ręką wciągającą lekturę, a tych w Legimi coraz więcej i więcej. Pamiętajmy również, że jutro Dzień Babci, a pojutrze Dzień Dziadka. Być może ucieszyłby ich nielimitowany dostęp do książek?

Bestsellery tygodnia
1. Andrzej Sapkowski, Ostatnie życzenie
2. Andrzej Sapkowski, Miecz Przeznaczenia
3. Remigiusz Mróz, Iluzjonista
4. Penelope Douglas, Corrupt
5. A. Lingas-Łoniewska, Saturn

Premiery tygodnia
1. Heather Morris, Podróż Cilki
2. Robert Małecki, Zadra
3. Andrzej Sapkowski, Krew Elfów
4. Agata Przybyłek, Masz wiadomość
5. Mike Omer, Umysł zabójcy

W tym tygodniu recenzujemy…
Koniec z Eddym. „Wydaje się, że nie można być bardziej zaangażowanym autorem niż Édouard Louis. Jego opowieści wypływają z doświadczenia, ale Louis przekłada je na język literatury. Bo sama opowieść nie porusza nas tylko dlatego, że jest prawdziwa.” Zachęcamy do przeczytania całej recenzji, a przede wszystkim samej książki.

Podróży Cilki w Prologu
Gdy historia spotyka się z literaturą piękną, bardzo często pojawia się pytanie o to jak pogodzić fakty z fikcją, wypełniającą opowieść. Szczególnie, gdy mowa o tak tragicznych wydarzeniach, jak losy tytułowej Cilki, która po piekle Auschwitz została skazana na sowiecki łagier. O najnowszej książce Heather Morris porozmawialiśmy z tłumaczką Kają Gucio, jak i wydawczynią – Hanną Grudzińską.

Jeśli ktoś planuje zakup czytnika za 1 zł w ofercie z abonamentem, to mamy dobre wiadomości – obecnie dostępne są zarówno inkBOOK Prime HD, jak i PocketBook Touch Lux 4. Warto jednak pamiętać, że liczba urządzeń jest ograniczona.

Kategorie: