Zoo Tycoon 2 - poradnik do gry - Krzysztof Gonciarz - ebook

Zoo Tycoon 2 - poradnik do gry ebook

Krzysztof Gonciarz

0,0
7,90 zł

Opis

Podręcznik dla początkujących menedżerów ogrodu zoologicznego, dzięki któremu poznacie podstawy zarządzania waszym przybytkiem, mechanizmy rządzące wirtualnym Zoo, a także porady do każdej misji zawartej w głównej kampanii.

Zoo Tycoon 2 - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Zwierzęta (Zabawa w Zoo)
  • Wybiegi (Zabawa w Zoo)
  • Sława (Zabawa w Zoo)
  • Odwiedzający, Sklepy, Pieniądze (Zabawa w Zoo)
  • Imperium Zwierząt Afrykańskich (Ziemia)
  • Rzadkie Zwierzęta Azjatyckie (Ziemia)
  • Gatunki z Ameryki Pólnocnej (Ziemia)
  • Tajemnicza Panda
  • Tajemnicza Panda cd.
  • Odkrycie Międzynarodowego Przemytu (Zapobiegnij złemu traktowaniu zwierząt)

Informacja o grze

Zoo Tycoon 2 to kontynuacja bardzo popularnej strategii ekonomicznej wyprodukowanej przez studio Blue Fang Games. Gracz wciela się w rolę zarządcy nowoczesnego ogrodu zoologicznego. Do jego obowiązków należy m.in. projektowanie klatek dla zwierząt, zatrudnianie personelu oraz budowa obiektów podnoszących atrakcyjność zoo w oczach odwiedzających. Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki w tym kampanię, "sandbox" i free-form.

Gra Zoo Tycoon 2, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 2004 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: pełna polska.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 24
Zoo Tycoon 2poradnik do gry

autor: "Krzysztof Gonciarz"

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=334

[email protected]

Spis treści

Wstęp

Zabawa w Zoo

Zwierzęta

Wybiegi

Odwiedzający, Sklepy, Pieniądze

Sława

Trening

Przybyły pierwsze zwierzęta

Nowe Zoo

Poza Start

Ogrody Zoologiczne w kłopotach

Przebudowa Zoo Waltham

Park Zwierzęcy Raintree

Centrum Rehabilitacji Zwierząt Wolverthon

Zapobiegnij złemu traktowaniu zwierząt

Ratowanie Słoni Afrykańskich

Walka z Okrucieństwem

Odkrycie Międzynarodowego Przemytu

Ziemia

Środowiska Naturalne Świata

Imperium Zwierząt Afrykańskich

Gatunki z Ameryki Pólnocnej

Rzadkie Zwierzęta Azjatyckie

Programy Ochrony Zwierząt

Program Adopcji Zwierząt

Ochrona Zwierząt

Zwierzęta Drugiego Pokolenia

Tajemnicza Panda

Tajemnicza Panda cd.

Oświadczenie

Wstęp

Witamy w podręczniku początkującego menedżera ogrodu zoologicznego. Poznacie dzięki niemu podstawy zarządzania waszym przybytkiem, mechanizmy rządzące wirtualnym Zoo, a także porady do każdej misji zawartej w głównej kampanii. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy do lektury i nauki. Niech zwierzaki będą z wami!

Zoo Tycoon 2 nie jest grą skomplikowaną. Ani pod względem ekonomicznym, ani też "zoologicznym". Na początek postaram się jednak naświetlić Wam mechanizm, na którym opiera się funkcjonowanie sprawnego Zoo w tej grze. Potraktujcie to jako podstawy, które znajdą zastosowanie w każdym trybie zabawy. Przy szczegółowym omówieniu misji wchodzących w skład kampanii, skupię się głównie na konkretnych zadaniach, zarządzanie całym parkiem (chyba, że na danym poziomie rządzą nim jakieś specyficzne zasady) pozostawię w Waszych rękach. Ze względu na charakter gry, niemożliwe jest opisanie recepty na sukces krok po kroku, jednak duży zestaw porad i wskazówek powinien znacznie ułatwić Wam ukończenie tej gry.

Jak w każdej grze, która choćby ociera się o ekonomię, mamy tu do czynienia ze swoistym zamkniętym kołem zachodzących na naszych oczach procesów. Po kolei więc.

Zabawa w Zoo

Zwierzęta

To one są podstawą naszej działalności, a przez uproszczenie menedżerskiej strony gry, także głównym czynnikiem, któremu poświęcać będziemy większość czasu. Podejdźmy do tematu sucho. Zwierzęta mają potrzeby. Dzielą się one na podstawowe i zaawansowane. Zaspokojenie tych pierwszych jest proste, wystarczy zakupić pożywienie i wodę oraz zapewnić podopiecznym dobre warunki higieniczne (regularne mycie przez opiekunów, bądź też zadbanie o to własnoręcznie w trybie FPP). Kwestia potrzeb zaawansowanych także nie jest zbyt trudna. Do naszej zagrody dołączyć musimy schronienie, zabawki oraz w niektórych przypadkach inne zwierzęta. Po kilku chwilach spędzonych z grą, nie będziecie mieli żadnych problemów z zadowalaniem zwierzaków.

W