Wpływ składników odżywczych na Twoje zdrowie. Piękno pochodzi z naszego wnętrza. Część III. Zdrowe ciało - mgr Renata Zarzycka - ebook
PROMOCJA

Wpływ składników odżywczych na Twoje zdrowie. Piękno pochodzi z naszego wnętrza. Część III. Zdrowe ciało ebook

Renata Zarzycka

0,0
22,00 zł
18,00 zł

lub
Opis

Czy wiesz jak ważne dla naszego zdrowia są składniki odżywcze i codzienne picie wody?

Materiał zawarty w tym wydaniu daje Ci świadomość kierunku, w którym warto podążać i gdzie szukać przyczyn swoich problemów zdrowotnych. Kiedy zdasz sobie sprawę z tego, jak potężną moc ma to, co jesz i pijesz, zaczniesz zwracać większą uwagę na wartości odżywcze pożywienia i cenne składniki utrzymujące wewnętrzne zdrowie. Zastosowanie ich, będzie emanować na zewnątrz pięknem, blaskiem i młodym wylądem ciała.

Ten ebook jest przeznaczony dla osób, które szukają bezpiecznych i naturalnych metod na to, jak w skuteczny sposób utrzymać zdrowie, kondycję i opóźnić procesy starzenia się. Wiedza ta może pomóc Ci w podjęciu decyzji o tym, aby skutecznie utrzymać dobry stan zdrowia na odpowiednio wysokim poziomie bez zapadania na poważne choroby i bez chronicznego cierpienia na stres czy depresję. Systematyczne zadbanie o siebie, może przełożyć się na Twój dobrostan, procentując przez długie lata życia zdrowiem i młodym wyglądem w stosunku do Twojego faktycznego wieku.

Szczegóły o autorze tutaj:
http://renatazarzycka.online 
https://klinika-zdrowienia.pl 
http://renatazarzycka.pl

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI
PDF

Liczba stron: 49Podobne


Skład: Renata Zarzycka-Bienias

Projekt okładki: Marcin Tymoczko

Skład wersji elektronicznej: Akademia Rozwoju Coaching Życia

Wydanie elektroniczne I

Rzeszów 2020

ISBN 978-83-7853-540-9

Strony wydawcy:klinika-zdrowienia.plcoaching.zycia.com.plrenatazarzycka.pl

Copyright for this edition by Wydawnictwo Akademia Rozwoju Coaching Życia, Renata Zarzycka-Bienias, Rzeszów 2020. All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.

Zezwalamy na udostępnianie okładki książki w Internecie.

AKADEMIA ROZWOJU „Coaching Życia” ul. Hr A. Potockiego 51, 35-322 Rzeszów tel. 730970880 – redakcja (sesje terapeutyczne i konsultacje) Organizacja szkoleń i warsztatów, konsultacje indywidualne.

Szkolenia i wykłady:renatazarzycka.online

Dedykacja

Książkę dedykuję ludziom, którzy zdrowie i dobrostan stawiają na pierwszym miejscu, którzy kochają dobre samopoczucie i utrzymanie ciała w witalności oraz mają mocne postanowienie, aby emanować pozytywnymi wibracjami, tworzeniem piękna wokół siebie i zarażać swoją postawą innych. Dla tych, którzy decydują się „wyjść z labiryntu” medycyny farmakologicznej w kierunku natury. Dla tych, którzy zgodnie z zasadą przyciągania, wolą skierować swoje myślenie ku zdrowiu, zamiast skupiać je na chorobie. I dla tych, którzy pragną wziąć los w swoje ręce, wybierają szukanie rozwiązań, aktywność, dobrostan i pogodę ducha oraz wolność wyboru w życiu! Książkę tę dedykuję właśnie Tobie.

Renata Zarzycka - Bienias

Podziękowania

Chciałabym wyrazić wdzięczność mojej cudownej rodzinie, wspierającej mnie od wielu lat w pracy z ludźmi potrzebującymi porady, których konsultowałam zawodowo od 1998 roku. Dziękuje moim dzieciom Agnieszce, Adamowi i Michałowi za to, że były w tym czasie samodzielne i odpowiedzialne oraz za to, że pomagały mi w technicznych sprawach związanych z digitalizacją pisania książek. Szczególne podziękowanie należy się mojej mamie Józefie, która namawiała mnie gorąco do pracy w branży medycyny naturalnej wierząc, że tę dziedzinę nauki, pokocham całym sercem i poświęcę jej się z pasją. Bez tych najbliższych mojemu sercu istot, książka ta jak również wiele innych, nie mogłaby powstać.

Renata Zarzycka – Bienias

Przedmowa

Szanowny Czytelniku

Pragnę zaprosić Cię na wędrówkę w „zakamarki medycznego korytarza”, w drogę ku zdrowiu, która jak się okazuje jest kręta i zawiła, stanowiąc niekiedy prawdziwy labirynt. Zjawisko to również często nazywa się „błędnym kołem” lub „jazdą na karuzeli” w konflikcie diagnozy. Jeśli tak faktycznie jest i też zauważasz podobne zjawisko w leczeniu klasycznymi metodami wielu chorób, jeśli nie posiadasz odpowiednich informacji na ten temat, to na jakiej podstawie masz podejmować ważne decyzje, dotyczące Twojego zdrowia lub zdrowia najbliższych?

Czy zrobi to ktoś za Ciebie lepiej?

Czy masz tego pewność?

Kto ma największy interes w tym, aby utrzymywać Cię w procesie choroby?

Kto ma największą korzyść, abyś był zdrowy?

Tak, dokładnie tak! Najlepiej zadbasz o własne zdrowie Ty sam!

A kiedy o tym pomyślisz?

Już dziś, jutro, za tydzień czy za rok?

Czy może dopiero wtedy, kiedy zachorujesz?

Czy nie warto posiąść podstawy wiedzy na temat własnego ciała i utrzymania w nim zdrowia oraz równowagi kwasowo-zasadowej, aby długo było piękne i sprawne?

Jak myśli, czy dobrze byłoby, gdyby ludzie mieli wiedzę na temat naturalnych metod wspomagania organizmu i spowalniania procesów chorobowych, a co za tym idzie, procesów starzenia się ciała?

Czy dzięki temu wspaniale byłoby zachować młodość i sprawność swojego ciała oraz umysłu do później starości?

Czy taka wiedza mogłaby być przydatna?

Czy wiesz, ze styl życia i praca, którą wykonujemy powoduje, że pewne organy wchodzą nam w aktywność?

Takie sytuacje powodują w nas wiele konfliktów wewnętrznych, będących zalążkiem chorób. Dopiero świadomość tego, poszukiwanie rozwiązań wewnątrz siebie w duchowości (podświadomość) oraz na zewnątrz we właściwym doborze pożywienia i składników odżywczych, wody, ruchui dotlenieniu organizmu, mogą przynieść owoce dobrego stanu zdrowia i utrzymanie młodości ciała, poprzezpogodę ducha, uśmiech, poczucie radości i szczęścia orazakceptacja sytuacji, w której jesteśmy. Teraz czas na działanie!

ROZDZIAŁ IStań się niezależnym uczonym

Ronald Gross w książce „Myśleć jak Sokrates” opisuje dawną historię, kiedy uniwersytety nabrały „akademickiego” charakteru, kiedy to tacy jak Galileusz, Kepler czy Boyle, zakładali „towarzystwa naukowe” poza murami uczelni.

Dlaczego?

Wierzyli oni, że „niezależna nauka zawsze rozwija się, jako wyzwanie dla niebezpiecznego mitu, który głosi, że poważne dociekania stanowią wyłączną domenę ustabilizowanych, ortodoksyjnych instytucji, a wiedza jest wyłączną własnością profesury”.

Wiele osób sądzi, iż są zdrowe i mogą oszczędzić na profilaktyce, nie stosując żadnej ochrony w dzisiejszych czasach pełnych toksycznych związków, jak zachorują, to „pójdą sobie do lekarza”. Lekarz da lek, który szybko - najlepiej w tydzień, „wyleczy” ich z choroby i po sprawie. Nic bardziej mylnego.

Zbyt często okazuje się, że jest zupełnie inaczej, a choroba ciągnie się w nieskończoność, czasem nawet latami, pomimo, iż stosujesz leki od lekarza. Dlaczego tak jest?

Przyczyną tego jest zupełny brak wiedzy wśród ludzi na ten temat, choć na samochodach czy polityce, pewnie lepiej się znają...

Zdrowie jest dla każdego najważniejszym priorytetem i warto coś więcej wiedzieć.

Ateńczycy nie mieli wątpliwości, co do tego, że każdy, kto chce poznać faktyczną wiedzę i prawdę o niej, musi ją osobiście zgłębiać. Stąd już Sokrates nawoływał ludzi do tego poprzez słowa: „Stań się niezależnym uczonym!”

Jako filozof, powiedział też ważne dla nas słowa, skłaniające do refleksji:

„Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto»

Zdaniem R. Gross:

„W naszych czasach, gdy nauka podlega daleko idącej biurokracji, głos sokratycznego amatora wiedzy staje się pilnie potrzebny. Nie boi się on uogólnień i podejmuje najpoważniejsze i najbardziej złożone problemy, nie sprowadzając ich tylko do kwestii technicznych, dzieli się wiedzą z innymi i szerzy ją, zamiast chować pod korcem.”

ROZDZIAŁ IIBohaterem jest ciało i tlen rozpalający ogień

Ciało posiada wiele cudownych mechanizmów obronnych. Długo nas chroni „do utraty tchu”. Kiedy jednak jego energia jest zbytnio zużywana i nie nadąża z wszystkimi procesami trawiennymi, hormonalnymi czy ochronnymi, wtedy zaczyna szwankować. Jednym z ważnych czynników zwiększania w naszym organizmie energii, a tym samym spowalniania procesów starzenia się i wpływania na jego zdrowie, jest tlen.

Wszystkie