Wydawca: GryOnline Kategoria: Edukacja Język: polski Rok wydania: 2010

Transformers: Wojna o Cybertron - poradnik do gry ebook

Michał "Wolfen" Basta  

(0)

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 25000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 74

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB kup za 1 zł
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Transformers: Wojna o Cybertron - poradnik do gry - Michał "Wolfen" Basta

Poradnik do gry Transformers: War for Cybertron zawiera dokładny opis wszystkiego, co jest niezbędne do pełnego ukończenia kampanii dla jednego gracza, a także informacje niezbędne do odnalezienia wszystkich emblematów.

Transformers: Wojna o Cybertron - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • - Część 10 - Jeden przetrwa… (Opis przejścia )
  • - Część 7 - Ucieczka z więzienia Kaon (1) (Opis przejścia )
  • - Część 1 - Ciemny Energon (1) (Opis przejścia )
  • Przeciwnicy
  • Porady ogólne
  • - Część 6 - Obrona Iacon (1) (Opis przejścia )
  • - Część 8 - Do rdzenia (1) (Opis przejścia )
  • - Część 8 - Do rdzenia (3) (Opis przejścia )
  • - Część 1 - Ciemny Energon (2) (Opis przejścia )
  • - Część 4 - Śmierć nadziei (1) (Opis przejścia )

Informacja o grze

Transformers: Wojna o Cybertron to gra akcji osadzona w znanym z komiksów i filmów uniwersum zmiennokształtnych robotów. Fabuła przedstawia wydarzenia, które miały miejsce zanim Autoboty i Deceptikony dotarły na Ziemię. Deweloperzy ze studia High Moon przewidzieli dwie kampanie solowe (po jednej dla każdej frakcji) oraz kilka innych wariantów zabawy, w tym także w trybie wieloosobowym.

Gra Transformers: War For Cybertron, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier akcji. Tytuł wydany został w Polsce w 2010 roku i dostępny jest na platformach: PC, X360, PS3, NDS, Wii. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: pełna polska.

Opinie o ebooku Transformers: Wojna o Cybertron - poradnik do gry - Michał "Wolfen" Basta

Fragment ebooka Transformers: Wojna o Cybertron - poradnik do gry - Michał "Wolfen" Basta

Transformers:Wojna o Cybertronporadnik do gry

autor: Michał "Wolfen" Basta

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1016

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Wprowadzenie

Porady ogólne

Przeciwnicy

Opis przejścia

- Część 1 - Ciemny Energon (1)

- Część 1 - Ciemny Energon (2)

- Część 1 - Ciemny Energon (3)

- Część 1 - Ciemny Energon (4)

- Część 2 - Przewaga w wojnie (1)

- Część 2 - Przewaga w wojnie (2)

- Część 2 - Przewaga w wojnie (3)

- Część 3 - Zniszczenie Iacon (1)

- Część 3 - Zniszczenie Iacon (2)

- Część 4 - Śmierć nadziei (1)

- Część 4 - Śmierć nadziei (2)

- Część 5 - Ostatni strażnik

- Część 6 - Obrona Iacon (1)

- Część 6 - Obrona Iacon (2)

- Część 6 - Obrona Iacon (3)

- Część 7 - Ucieczka z więzienia Kaon (1)

- Część 7 - Ucieczka z więzienia Kaon (2)

- Część 7 - Ucieczka z więzienia Kaon (3)

- Część 8 - Do rdzenia (1)

- Część 8 - Do rdzenia (2)

- Część 8 - Do rdzenia (3)

- Część 9 - Atak powietrzny (1)

- Część 9 - Atak powietrzny (2)

- Część 9 - Atak powietrzny (3)

- Część 10 - Jeden przetrwa…

Emblematy

- Część 1 - Ciemny Energon

- Część 2 - Przewaga w wojnie

- Część 3 - Zniszczenie Iacon

- Część 4 - Śmierć nadziei

- Część 5 - Ostatni strażnik

- Część 6 - Obrona Bacon

- Część 7 - Ucieczka z więzienia Kaon

- Część 8 - Do rdzenia

- Część 9 - Atak powietrzny

- Część 10 - Jeden przetrwa…

Wprowadzenie

Poniższy poradnik zawiera wszystko, co jest niezbędne do pełnego ukończenia kampanii dla jednego gracza. W "Poradach ogólnych" są przydatne wskazówki, odnoszące się do tego, w jaki sposób zachować się na polu bitwy. W dziale "Przeciwnicy" znalazł się opis wszystkich nietypowych rywali, przy pokonaniu których trzeba się namęczyć bardziej niż przy zwykłych wrogach. "Opis przejścia" to kompletna i bogato ilustrowana solucja, tłumacząca krok po kroku jak przebrnąć przez wszystkie 10 misji składających się na kampanie Deceptikonów oraz Autobotów. Są w niej również zawarte szczegółowe opisy walk ze wszystkimi bossami. Ostatni dział, czyli "Emblematy" zawiera opisy oraz zdjęcia 50 emblematów, które można znaleźć w trakcie przygody z Wojną o Cybertron.

Michał "Wolfen" Basta (www.gry-online.pl)

Porady ogólne

- Zwracaj dużą uwagę na swój pasek zdrowia. W przeciwieństwie do wielu obecnych gier akcji w Transformerach regeneracja życia jest tylko połowiczna, to znaczy całe życie jest podzielone na kilka fragmentów. Jeżeli w wyniku obrażeń dany fragment życia ucierpi tylko częściowo, to po pewnym czasie zregeneruje się w pełni (możesz też skorzystać z białych rombów, symbolizujących energię, która zostaje po zabitych wrogach). Jeżeli jednak spadnie do zera, to do jego odzyskania będzie potrzebna apteczka lub pomoc kompana wyposażonego w narzędzie naprawcze.

- Oprócz typowego pancerza możesz też znaleźć skrzynie ze specjalną tarczą energetyczną, która zapewni ci dodatkową osłonę.

- Uważaj również na stan amunicji. Jeśli będziesz prowadził niecelny ogień, to może się okazać, że szybko ci jej zabraknie. Aby odnowić zapasu amunicji korzystaj ze skrzynek ze znakami nabojów. Warto w tym miejscu odnotować, że Transformery przybierające formę samolotów posiadają nieograniczoną ilość amunicji.

Skrzynka ze zdrowiem
Skrzynka z amunicją
Skrzynka z tarczą
Skrzynka z granatami

- Gdyby w trakcie walki jednak zabrakło ci amunicji, to pamiętaj, że zawsze dysponujesz potężnym atakiem na bliski dystans (środkowy klawisz myszy) oraz możliwością przemiany w maszynę, która jest zaopatrzona w broń. Ponadto jako maszyna możesz znacznie szybciej się przemieszczać (prawy klawisz myszy).

- Ponieważ w Wojnie o Cybertron nie istnieje system osłon, dlatego najlepiej jest pozostawać w ciągłym ruchu i nigdy na dłużej nie przystawać w jednym miejscu. Jeżeli będziesz zbyt długo stał za jakąś przeszkodą, to wrogie roboty mogą cię po prostu obiec i zaatakować od tyłu. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest ciągłe przeskakiwanie z kryjówki do kryjówki.

- Bardzo przydatnym narzędziem zagłady są stacjonarne karabiny maszynowe - nie posiadają one limitu amunicji i pozwalają na odpieranie całych armii przeciwnika. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby podnieść takie działko ze stojaka i korzystać z niego jak z normalnej, przenośnej broni (pojawi się również limit pocisków). Należy jednak mieć na uwadze, że będziesz wtedy spowolniony, a każda transformacja i zmiana broni spowodują, że działko zostanie wyrzucone na podłogę.

Przeciwnicy

Większość wrogów, jaka stanie ci na drodze, to zwyczajne mięso armatnie i walka z nimi nie stanowi większego wyzwania. W czasie rozgrywki nie brakuje jednak przeciwników, z którymi walki wymaga nieco więcej taktyki niż bezmyślne parcie przed siebie z palce na spuście. Poniżej znajdziecie opisy tego typu oponentów.

Roboty rakietowe

Roboty rakietowe stanowią szczególne zagrożenie w trakcie większych potyczek, kiedy trudno uciec przed ich rakietami. Kiedy zostaniesz namierzony przez wyrzutnię takiego robota, na ekranie pojawi się czerwony napis "Nadlatuje rakieta" - w tym momencie najlepiej wykonać szybki unik, aby nie zostać trafionym. Podczas gry spotkasz dwa rodzaje tych robotów - jedne będą przemieszczać się jak normalne oddziały, a drugie będą czekać za specjalnymi osłonami, za którymi nie wyrządzisz im żadnej krzywdy. Musisz wejść w zasięg ich strzału i kiedy odsłonią się, aby cię zaatakować, masz szansę rozprawić się z nimi.

Brutale

Od czasu do czasu na twojej drodze stanie potężny Brutal, czyli robot wyposażony w tarczę i młot. Podczas potyczki trzymaj się na odległość, ponieważ przeciwnik ten atakuje tylko z bliskiej odległości, ale potrafi zadać naprawdę duże obrażenia. Od czasu do czasu wytwarza również falę energii, która cię spowalnia i utrudnia celowanie. Jedynym sposobem na pokonanie Brutala jest zniszczenie jego "plecaka" znajdującego się z tyłu. Tak więc kiedy staniesz za nim ostrzelaj jego czuły punkt, obrzuć go granatami lub podbiegnij do niego i szybko zadaj kilka ciosów bronią białą. Następnie odsuń się na bezpieczną odległość, ponieważ robot eksploduje.

Snajperzy

Snajperów można najczęściej spotkać w rozległych, wielopiętrowych arenach, w których stoją na różnego rodzaju podwyższeniach. Ich karabiny mają celowniki laserowe, przez co dość łatwo zauważyć, z którego miejsca do ciebie celują. Najlepiej rozprawiać się z nimi z ukrycia przy pomocy karabinów snajperskich. Wychyl się, oddaj strzał i szybko schowaj się z powrotem. W żadnym przypadku nie wchodź im pod lufę, ponieważ ich strzały są w stanie wyrządzić potężne szkody.

Roboty powietrzne

Roboty powietrzne dość często wspierają siły lądowe i są wyjątkowo irytujące. Główny wpływ na taki stan rzecz ma ich duża mobilność przez co dość ciężko je namierzyć. Niektóre są czasem uzbrojone w rakiety i przeprowadzają zabójcze ataki, przed którymi najlepiej robić uniki. Podczas walki z nimi najlepiej korzystać z szybkostrzelnych karabinów, a jeśli znajdują się dość daleko to ze snajperek. Co jakiś czas latające roboty zatrzymują się w miejscu. Jest to świetny moment do ich strącenia.

Roboty z działkami jonowymi

Roboty