Shardlight - poradnik do gry - Katarzyna "Kayleigh" Michałowska - ebook

Shardlight - poradnik do gry ebook

Katarzyna "Kayleigh" Michałowska

0,0
7,90 zł

Opis

Poradnik do gry Shardlight zawiera wskazówki przydatne podczas zabawy w tę utrzymaną w konwencji retro przygodówkę, której akcja toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości po wojnie nuklearnej. To dokładna ilustrowana solucja, która przeprowadzi Cię przez kolejne perypetie młodej kobiety - Amy Wellard, wszelkimi sposobami próbującej zdobyć lekarstwo na zabijającą ją chorobę. Dla ułatwienia poruszania się po poradniku każdy rozdział został podzielony na podrozdziały opisujące kolejne zadania do wykonania. Dodatkowo łamigłówki logiczne opatrzono nagłówkami pozwalającymi na ich szybkie zlokalizowanie w tekście. Wszystkie potrzebne przedmioty, które powinna pozyskać bohaterka, zostały wyróżnione kolorem czerwonym, zdobywane osiągnięcia kolorem pomarańczowym, a istotne informacje pogrubieniem. Amy funkcjonuje w społeczeństwie podzielonym na klasy, pomiędzy którymi pod względem jakości życia rozciąga się przepaść. Rządzący arystokraci mają wszystko, zwykli obywatele starają się jakoś przetrwać, egzystując w nędznych warunkach i zmagając się z chorobami.

W poradniku do gry Shardlight znajdziesz:

 • dokładny opis wszystkich czynności, jakie trzeba wykonać, by kontynuować zabawę i dotrzeć do finału;
 • objaśnienie wszystkich zagadek logicznych wraz z odpowiednimi obrazkami;
 • wyszczególnienie wszystkich okoliczności zdobywania osiągnięć (dodatkowo ich komplet umieszczono w ostatnim rozdziale).

Poradnik do gry Shardlight zawiera rozbudowany i szczegółowy opis przejścia gry. Znajdziesz w nim dokładny opis każdej z lokacji, wraz z licznymi ilustracjami ułatwiającymi odnalezienie istotnych przedmiotów i postaci.

Shardlight - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

 • Oddaj list adresatowi (Akt pierwszy)
 • Rozwiąż problemy Gordona i Gusa (Akt pierwszy)
 • Uruchom reaktor (Prolog)
 • Porady ogólne (Prolog)
 • Przystąp do rebeliantów (Akt pierwszy)
 • Dowiedz się więcej na temat Silasa Harrisona (Akt pierwszy)
 • Zdobądź notatnik doktora (Akt trzeci)
 • Zdobądź kartę uprawniającą do wizyty u lekarza (Akt pierwszy)
 • Odnajdź Żniwiarza (Akt drugi)
 • Wydostań się ze strefy kwarantanny (Akt trzeci)

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 34Podobne


Shardlightporadnik do gry

autor: Katarzyna "Kayleigh" Michałowska

Copyright © wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

ISBN: 978-83-8060-357-8

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-OnLine S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-OnLine S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1695

[email protected]

Spis treści

Shardlight - poradnik do gry

Prolog

Porady ogólne

Uruchom reaktor

Akt pierwszy

Oddaj list adresatowi

Przystąp do rebeliantów

Rozwiąż problemy Gordona i Gusa

Dowiedz się więcej na temat Silasa Harrisona

Zdobądź kartę uprawniającą do wizyty u lekarza

Dostań się do gabinetu lekarza

Dostań się do centralnego magazynu

Akt drugi

Ucieknij z więzienia

Odnajdź rebeliantów

Uratuj Denby'ego

Dowiedz się więcej o Żniwiarzu

Odnajdź Żniwiarza

Dostań się do strefy kwarantanny

Akt trzeci

Wydostań się ze strefy kwarantanny

Zdobądź notatnik doktora

Osiągnięcia

Shardlight - poradnik do gry

Poradnik do gry Shardlightzawiera wskazówki przydatne podczas zabawy w tę utrzymaną w konwencji retro przygodówkę, której akcja toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości po wojnie nuklearnej. To dokładna ilustrowana solucja, która przeprowadzi Cię przez kolejne perypetie młodej kobiety - Amy Wellard, wszelkimi sposobami próbującej zdobyć lekarstwo na zabijającą ją chorobę. Dla ułatwienia poruszania się po poradniku każdy rozdział został podzielony na podrozdziały opisujące kolejne zadania do wykonania. Dodatkowo łamigłówki logiczne opatrzono nagłówkami pozwalającymi na ich szybkie zlokalizowanie w tekście. Wszystkie potrzebne przedmioty, które powinna pozyskać bohaterka, zostały wyróżnione kolorem czerwonym, zdobywane osiągnięcia kolorem pomarańczowym, a istotne informacje pogrubieniem. Amy funkcjonuje w społeczeństwie podzielonym na klasy, pomiędzy którymi pod względem jakości życia rozciąga się przepaść. Rządzący arystokraci mają wszystko, zwykli obywatele starają się jakoś przetrwać, egzystując w nędznych warunkach i zmagając się z chorobami.

W poradniku do gry Shardlight znajdziesz:

dokładny

opis

wszystkich czynności, jakie trzeba wykonać, by kontynuować zabawę i dotrzeć do finału;

objaśnienie

wszystkich

zagadek logicznych wraz z odpowiednimi obrazkami;

wyszczególnienie

wszystkich

okoliczności zdobywania osiągnięć (dodatkowo ich komplet umieszczono w ostatnim rozdziale).

Katarzyna "Kayleigh" Michałowska (www.gry-online.pl)

Prolog

Porady ogólne

Eksploracja

Dokładnie badaj wszystkie lokacje - w grze nie ma ujawniania hotspotów, co oznacza, że trzeba polegać wyłącznie na własnej spostrzegawczości. Komentarze Amy dostarczają kolejnych informacji na temat świata gry (przeważnie są też inne po kliknięciu PPM niż po kliknięciu LPM), a niekiedy stanowią podpowiedź co do dalszych poczynań. Podobnie rozmowy z innymi postaciami - warto nagabywać każdego i wyczerpywać wszystkie tematy.

Ekwipunek

Inwentarz pojawia się po najechaniu kursorem myszki w górę ekranu. Niektóre przedmioty (po kliknięciu ich PPM) można oglądać w nim w zbliżeniu, co przeważnie oznacza, że należy coś z nimi zrobić albo przynajmniej zwrócić uwagę na komentarz bohaterki.

Menu

Przy otwartym ekwipunku widoczne jest też menu gry (w prawym górnym rogu ekranu). Znajduje się w nim opcja przejścia jej z komentarzem twórców, za co jest osiągnięcie, a po ukończeniu zabawy odblokowany zostaje bonusowy materiał: grafiki koncepcyjne i śmieszne wpadki podczas nagrywania dubbingu. W menu możesz też przyspieszyć tempo poruszania się Amy oraz włączyć lub wyłączyć napisy.

Zagadki

W grze przeważają zagadki środowiskowe, czyli polegające na manipulowaniu posiadanymi przedmiotami na obiektach otoczenia. Częste są też akcje typu "przynieś komuś coś, czego potrzebuje, a otrzymasz to, czego potrzebujesz Ty" - czyli przygodówkowa klasyka. Łamigłówek planszowych jest niewiele.

Osiągnięcia

Grając w wersję steamową, możesz zdobywać osiągnięcia - jest ich w sumie 19. Niektóre wpadają same, np. za ukończenie gry, ale w przypadku większości trzeba zrobić coś jeszcze oprócz wymaganego do przejścia gry minimum, np. kliknąć wszystkie interaktywne obiekty w danej lokacji albo wypróbować wszystkie dostępne możliwości czy wyczerpać wszystkie kwestie dialogowe.

Uruchom reaktor

Zszedłszy do tunelu, otwórz drzwi po prawej i maszeruj dalej przejściem (po prawej) spowitym błękitnym światłem.

Dotarłszy do