Rok 1984 - George Orwell - audiobook

Rok 1984 audiobook

George Orwell

4,6

Opis

Kto rządzi przeszłością, w tego rękach jest przyszłość; kto rządzi teraźniejszością, w tego rękach jest przeszłość. „Rok 1984" to kultowa powieść o totalitaryzmie, przedstawia brutalną i odstraszającą wizję świata. Rządzi Partia, a jej jedynym celem jest utrzymanie władzy. Winston, pracownik Ministerstwa Prawdy, każdego dnia zmienia historię pisząc ją na nowo tak, aby pasowała do aktualnego przekazu Partii. Jest rozdarty wewnętrznie, bo już sam nie potrafi odróżnić co jest prawdą, a co fikcją. Jego jałowa egzystencja nabiera kolorów, gdy zaczyna pisać pamiętnik. Impulsem do zmian staje się kobieta, którą bierze za agentkę tropiącej każdego Myślicji. W jego zniewolonym dotąd umyśle kiełkuje bunt… W świecie Wielkiego Brata, każdy czyn i każda myśl podlega ścisłej kontroli, a miłość między ludźmi nie ma prawa się zdarzyć. Partia nigdy się nie myli, a każdy jej lojalny członek powinien być gotowy, aby wbrew oczywistym faktom uznać, że białe jest czarne. Czy Wielki Brat nadal istnieje? Czy słowa: wolność i sprawiedliwość mają to samo znaczenie co kiedyś, a dwa dodać dwa na pewno równa się cztery?

Czyta Krzysztof Gosztyła

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 11 godz. 58 min

Lektor: Krzysztof Gosztyła
Oceny
4,6 (85 ocen)
60
17
5
1
2
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
deva358

Nie oderwiesz się od lektury

Rok 1984 ma zostać dostosowany od politycznej poprawności. Czytajmy oryginał zanim to się stanie.
10
Japojaszek

Nie oderwiesz się od lektury

ok
00
g-thomasz
(edytowany)

Nie oderwiesz się od lektury

Świetna! Wg. mnie to co zostało opisane aktualnie przybrało kolor zielony zamiast czerwonego. Poprawność polityczna.. nowomowa...
00
Anitasitko

Nie oderwiesz się od lektury

Na dzisiejsze czasy - lektura obowiązkowa
00
Bartek298

Nie oderwiesz się od lektury

Ostateczna wersja slownika nowomowy, bedzie wydana w 2050r :)
00

Popularność