Brak tchu - George Orwell - audiobook + książka

Brak tchu audiobook

George Orwell

4,5

Opis

Powieść uznawana za najlepsze dzieło autora Folwarku zwierzęcego i Roku 1984, przełożona na kilkadziesiąt języków. Akcja rozgrywa się w Anglii, a bohater –gruby komiwojażer George Bowling, po nieoczekiwanym wygraniu na wyścigach pokaźnej kwoty, postanawia wyruszyć w sentymentalną podróż do Dolnego Binfield, miasteczka swojego dzieciństwa. Niestety, krajobraz się zmienił, a zamiast sielskiej brytyjskiej prowincji zastaje na miejscu ponurą rzeczywistość zbliżającej się wojny.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 11 godz. 6 min

Lektor: Mariusz Bonaszewski
Oceny
4,5 (37 ocen)
23
11
3
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
Aguleczek5

Dobrze spędzony czas

Świetna książka, która może nie poraża ideologicznie tak jak Folwark zwierzęcy czy Rok 1984, ale niesie ze sobą wiele ważnych kwestii. Opowieść o życiu, zwyczajnym, prostym człowieku i świecie jakiego chyba już nie ma, dała mi zupełnie nowy obraz Anglii. Główny bohater często dość antypatyczny na koniec zyskuje moje zrozumienie. Niektóre tezy są dość odważne i ciężko stwierdzić czy autor przemycił swoje poglądy czy też dzieli się tylko bolączkami trawiącymi ówczesne społeczeństwo. Liczę, że postrzeganie kobiet przez pisarza było jednak inne niż ukazał to w tym tytule. Patrząc całościowo na powieść mogę ją z czystym sumieniem polecić.
00
robert_gdansk

Całkiem niezła

Podobno według niektórych krytyków to najlepsza książka Orwell'a. Całkiem mi się podobała, ale o wiele mniej niż Folwark, Rok '84, czy Droga na molo. Trochę taka o wszystkim i o niczym, bo autor porusza wiele wątków - wojnę, idealizację dzieciństwa, chęć ucieczki od szarej codzienności, uczucia, rozwój cywilizacji, zanieczyszczenie środowiska, politykę, a to tylko część. Z drugiej strony podobało mi się to, że mogłem poznać, czasem dość szczegółowo, jak żyli ludzie na początku XX w. Okazuje się przy tym, że aż tak dużo się nie zmieniło.
00
michalkuna1994

Nie oderwiesz się od lektury

👍
00
Beata_Swiatek

Nie oderwiesz się od lektury

To szczera chociaż trudna do zaakceptownia opowieść o wnętrzu skomplikowanego umysłu człowieka. Książka nie napawa optymizmem, którego czytelnik oczekuje, a jedynie zmusza słuchacza (czytelnika) do chęci zrozumienia postępowania kontrowersyjnego sposobu myślenia bohatera opowieści.
00
Lubszczyk_k

Dobrze spędzony czas

Powieści Orwella idealnie nadają sie na audiobooki. ,,Brak tchu" to jedna z tych pozycji, która przez brak wartkiej i emocjonującej akcji pozostawia duze pole do własnych refleksji i przemyśleń.
00

Popularność