Tracy Brian
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Kanadyjsko-amerykański biznesmen, mówca motywacyjny i coach. Jeden z najbardziej uznanych ekspertów rozwoju osobistego, budowania wizerunku i psychologii sprzedaży.

Brian Tracy urodził się w 1944 r., na znanej z twórczości Lucy Maud Montgomery, kanadyjskiej Wyspie Księcia Edwarda. Jest prezesem i dyrektorem generalnym założonej przez siebie w 1984 r. firmy Brian Tracy International. Zajmuje się ona konsultingiem, zarówno indywidualnym, jak i korporacyjnym, sprzedawaniem programów szkoleniowych, literatury i innych materiałów z zakresu rozwoju osobistego, przywództwa, psychologii sprzedaży i strategii biznesowych. Siedziba firmy znajduje się w Bankers Hill w San Diego w Kalifornii. Od jakiegoś czasu Brian Tracy International działa również na polskim rynku, oferując klientom z naszego kraju programy szkoleniowe w języku polskim. Od dekad Brian Tracy stanowi niekwestionowany autorytet biznesowy, obok osobowości takich jak Stephen Coveya czy Jack Welch jest jedną z najbardziej wpływowych osób w branży. Sprzedając przez całe dziesięciolecia swoje wykłady, seminaria i książki, Brian Tracy stał się również jednym z najbogatszych gracz na tym rynku.

Przed założeniem własnej firmy zdobywał doświadczenie na różnych szczeblach kariery biznesowej. Był m.in. dyrektorem operacyjnym firmy deweloperskiej, zajmował się, z sukcesami, sprzedażą i marketingiem, polityką inwestycyjną oraz zarządzaniem. Prowadził również konsultacje na wysokim szczeblu w zakresie planowania strategicznego i rozwoju.

Przez ponad 30 lat aktywności pod własną marką Brian Tracy konsultował ponad 1000 firm i korporacji, na całym świecie odbył ponad 5 000seminariów, w których uczestniczyło około 5000 000 słuchaczy, w tym kadra menedżerska największych światowych korporacji m.in. Coca Cola, IBM, HP, Allianz, Cisco, ABB, Volvo, Citibank, Ford, BMW, Deloitte & Touche. Ma w swoim dorobku również Brian Tracy książki tłumaczone na kilkadziesiąt języków i sprzedające się w milionach egzemplarzy. Praktycznie każdy z ponad 70 sygnowanych jego nazwiskiem tytułów z miejsca stawał się bestsellerem. Podobnie jak wyprodukowane przez niego w liczbie ok. 300 programy audio i wideo. Podróżując z wykładami, uczestnicząc w branżowych konferencjach, czy promując kolejne książki Brian Tracy odwiedził 6 kontynentów i ponad 107 krajów. Poza angielskim zna trzy języki: francuski, niemiecki i hiszpański, a aktualnie uczy się rosyjskiego i chińskiego.

Prywatnie jest on szczęśliwym mężem ojcem czworga dzieci, a swoje rodzicielskie doświadczenia wykorzystał tworząc i sprzedając ideę Integralnego Rozwoju dzieci.

Książki Briana Tracy

Z przyczyn oczywistych, na początku działalności, w dużej mierze to poprzez książki Brian Tracy budował najskuteczniej swoją globalną markę i pozycję w branży. W czasach, kiedy nie funkcjonowały jeszcze nowoczesne narzędzia komunikacji internetowej i sieciowego marketingu był to najlepszy sposób na trafienie do naprawdę masowego odbiorcy. Do dzisiaj zresztą książki, a właściwie coraz częściej ebooki, Brian Tracy traktuje, jako ważny element swojego modelu biznesowego. W sygnowanych swoim nazwiskiem publikacjach porusza on różne zagadnienia. Całe tomy poświecił psychologii sprzedaży, motywacji, strategii i planowaniu czy zarządzaniu czasem. Część z nich ma charakter poradników, cześć jest pogłębionym studium problematyki, niektóre zaś mają zadanie motywować czytelników do podjęcia wyzwań. Swoją pierwszą książkę pt. Psychologia sprzedaży Brian Tracy wydał w 1988 r. Została ona przetłumaczona na kilkadziesiąt języków i, mimo upływu lat, wciąż cieszy się popularnością i jest wznawiana. Wielkim międzynarodowym hitem są również jego dwa kultowe już poradniki, poświęcone podnoszeniu indywidualnej wydajności w pracy i życiu prywatnym. Odwołują się one do znanej z baśni figury księcia zaklętego w postać żaby czekającej na odczarowanie. Pierwszy z nich zatytułował Brian Tracy Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania, drugi zaś napisany wraz z córką i skoncentrowany bardziej na sferze prywatnej, Pocałuj tę żabę. Spośród ponad 70, które wyszły spod jego reki warto także wymienić, należące obecnie zdecydowanie do klasyki gatunku takie bestsellery jak: Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie, Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego życia, Potęga pewności siebie czy Maksimum osiągnięć.