LITHIUM ZAPOMNIANY PIERWIASTEK. Stabilizator nastroju, antydepresant i sojusznik zdrowego mózgu. - dr Renata Zarzycka - audiobook

LITHIUM ZAPOMNIANY PIERWIASTEK. Stabilizator nastroju, antydepresant i sojusznik zdrowego mózgu. audiobook

dr Renata Zarzycka

0,0
15,90 zł

lub
Opis

Mimo, iż lithium jest pierwiastkiem śladowym, okazuje się on wszechobecny w przyrodzie i bardzo ważny dla zdrowia organizmu człowieka. Lit występuje w niewielkich ilościach w wodach gruntowych (tylko na pewnych terenach). Okazuje się, iż od jego stężenia w danej lokalizacji, może zależeć nastój jej mieszkańców, Znajduje się on również w niektórych warzywach, które również mają swoje stężenie większe lub mniejsze w zależności od szerokości geograficznej, a nawet pory dnia czy nocy. 

Naukowcy udowodnili, że lit zawarty w wodzie morskiej i w soli kamiennej lub morskiej ma spore znaczenie dla organizmu człowieka, a w szczególności dla mózgu i układu nerwowego. Jako sojusznik mózgu, wspomaga stabilizację nastroju i jest antydepresantem. Polecany w diecie w przypadku chorób umysłowych, m.in. w chorobie dwubiegunowej (AChD), w ADHA, w autyzmie czy też w innych chorobach umysłowych, jak też w chorobie Alzheimera (lit zapobiega fosforylacji białka tau występującego prawie wyłącznie w komórkach nerwowych) i Parkinsona oraz w SM (stwardnienie rozsiane). 

Lit jest potrzebny do zachowania płodności, jest ważny w pierwszych etapach rozwoju zarodka, Jego niedobór może przyczyniać się do niskiego wzrostu u dzieci a nawet do zahamowania wzrostu. Lit ma też swój współudział w procesach trawienia i przyswajania składników pożywienia.  Bierze udział w transportowaniu witamin B12, B8 i B9 do komórek.  Już małe dawki litu przynoszą masę korzyści i są całkowicie bezpieczne. Większe dawki nie są zalecane. Stąd najbezpieczniejsze jego formy powinny pochodzić ze źródeł naturalnych, czerpane z wody i pożywienia.

 

SPIS TREŚCI:

 1. Co łączy jony litu z elektrolitami?   
 2. Historia stosowania litu w medycynie
 3. Co wspólnego mają elektrolity z litem?
 4. Działanie ochronne litu przed degeneracją neuronów w mózgu.  
 5. Czy lit może być jednym z najcenniejszych minerałów dla mózgu i serca?
 6. Neuroochronne działanie soli litu dla mózgu i układu nerwowego w profilaktyce chorób Stwardnienia Rozsianego, Alzheimera, Parkinsona, ADHD i autyzmu. 
 7. Skuteczność soli litu w profilaktyce przeciwdziałania stresu oksydacyjnego w organizmie
 8. Zastosowanie soli litu w Zespole Chorób Metabolicznych, w skazie moczanowej, w podagrze (dna moczanowa), w cukrzycy i chorobach układu krążenia, w padaczce (epilepsja), w bólach głowy i w chorobach nerek.
 9. Jaka jest zależność obecności stężenia litu w wodzie pitnej w odniesieniu do występowania, nadmiernych stresów, nerwic, depresji i chorób psychicznych? 
 10. Jak zapobiegać nadkwasocie oraz wrzodom żołądka i dwunastnicy za sprawą soli litu?
 11. Badania naukowe nad działaniem związków litu w organizmie człowieka.
 12. Rola litu, jako roślinnego bioenergoterapeuty w procesie trawienia, wytwarzania energii w komórkach i w budowie ciała.
 13. Czym jest węglan litu, jako terapeutyk normotyczny stabilizujący zaburzenia nastroju w chorobie afektywnej dwubiegunowej (ChAD)? 
 14. Zalecenie dietetyków i farmakoterapeutów oraz przeciwskazania.
 15. Podtrzymanie prawidłowych funkcji organizmu za sprawą jonów litu. 
 16. Gdzie w żywności możemy znaleźć lit?

 

O autorze:

 

dr Renata Zarzycka od lat 80tych ubiegłego wieku pasjonuje się medycyna naturalną, ziołolecznictwem i kulturą profilaktyki zdrowia, pomagając w tym zakresie ludziom na całym świecie. Jest doktorem w dyscyplinie naukowej Komunikacja Społeczna i Nauki o Mediach oraz akredytowanym Coachem Biznesu i Neurolingistycznego Programowania umysłu oraz dyplomowanym Mediatorem i Negocjatorem po studiach na WSIiZ. Jednocześnie jednym z najskuteczniejszych polskich menedżerów i motywatorów oraz wykładowcą, szkoleniowcem i dobrym mówcą. Prowadzi indywidualne spotkanie, sesje terapeutyczne, konsultacje dietetyczne oraz z medycyny naturalnej. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu zdrowia psychicznego  (umysł, emocje, energia, duchowość) oraz profilaktyki zdrowia ciała i duszy o naszych uczuciach ("Patrz sercem"). Uczy umiejętności zarządzania emocjami.

Na ten temat prowadzi audycje w mediach w formie PODCAT'S na setkach platform podcastowych w całym świecie m.in. SpotiFy, ma swoje audiobooki i ebooki na StoryTel, Legimi, Virtualo, Empik, Audioteka, Publio-Agora, Azymut i wielu innych księgarniach online.

Więcej: https://renatazarzycka.com

 

 

Audiobooka posłuchasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

MP3 (spakowane ZIP)

Czas: 0 godz. 35 min

Lektor: Dr Renata Zarzycka

Oceny
0,0
0
0
0
0
0


Podobne