Jak korzystać z magicznej energii Ziemi - Bartlett Sarah - ebook + książka

Jak korzystać z magicznej energii Ziemi ebook

Bartlett Sarah

4,0

Opis

W naturze kryje się energia, która jest niewidoczna gołym okiem. Jednak odpowiednie wyczulenie zmysłów pozwoli ją dostrzec i czerpać z niej spokój, szczęście i satysfakcję.

Książka autorstwa Sarah Bartlett, astrolożki i autorki kilkunastu międzynarodowych bestsellerów o tematyce ezoterycznej, to przewodnik nie tylko dla miłośników ezoterycznych rytuałów, ale również i dla tych, którzy dzięki kontaktowi z naturą chcą przywrócić w swoim życiu spokój i równowagę. Autorka uczy, jak oczyszczać umysł dzięki technikom medytacyjnym, pracy z oddechem, oraz w jaki sposób otworzyć zmysły.

 

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 203

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
4,0 (7 ocen)
1
5
1
0
0
Sortuj według:
Edyta8585

Dobrze spędzony czas

Jeśli chcesz przywrócić spokój w swoim życiu poprzez kontakt z naturą to z pewnością książka dla Ciebie. Napisana przystępnym językiem, znajdziecie tu dużo informacji o Ziemi oraz sposobach na połączenie się z nią. W części I dowiecie się w jaki sposób wzmacniać więź z naturą, w części II znajdziecie informacje o praktyce magii Ziemi, część III to rytuały połączenia z Ziemią, ostatnia IV część to praktyki magiczne. Powiem szczerze, że czytając książkę można poczuć się czarownicą.;) Autorka bowiem zawarła porady dotyczące rzucania zaklęć np. żeby osiągnąć cel, rozwiązywać problemy. I choć nie mam tyle odwagi, żeby zacząć praktykować zaklęcia, bo jednak do czarownicy mi daleko ;) to książka mnie zaciekawiła. Autorka uczy też dostrzegać piękno świata przyrody ( choć od dawna to robię, przyjemnie było o tym poczytać). Mnie najbardziej zaciekawiła te fragmenty, które mówią o tym jak oczyścić umysł.💚
00
Kuszla

Dobrze spędzony czas

Cześć, kochane czarownice ❤️ Jakiś sabacik się gdzieś szykuje?? W moje ręce wpadła właśnie książka, która dla niektórych osób może okazać się pomocna. Choć pozycja ta, weszła na polski rynek wczoraj to dostępna będzie tylko w e-booku. Tak więc, moje czarownice, musicie iść z postępem i przerzucić się na zaklęcia w wersji wirtualnej. Dzięki książce "Jak korzystać z magicznej energii ziemi" od Sarah Bartlett, możemy dowiedzieć się gdzie znajdziemy magię ukrytą na naszej planecie oraz poznać historię naturalnych zaklęć. Wraz z kolejnymi stronami, poznamy przepisy na zaklęcia dziękczynne dla sporej ilości roślin, dowiemy się jak olbrzymie znaczenie mają święte miejsca na ziemi, które otaczają nas każdego dnia, a także zdobędziemy przepis na słynne "żyli długo i szczęśliwie". Książka została napisana w postaci zbioru przepisów, przeplatanych niezbędnymi do pogłębiania wiedzy w tym zakresie, historii. Choć ja nie jestem fanką tego typu obrzędów, to z pewnością dla osób ceniących sobie natur...
00
gaga1405

Dobrze spędzony czas

Lubicie spędzać czas na łonie natury? Ja wręcz kocham. Spacery po lesie, górach czy zwyczajnie spędzanie czasu na ogródku to zaraz po czytaniu książek, najlepszy dla mnie sposób na relaks.  Uwielbiam nawiązanie do magii, kultów i wszelkiego rodzaju obrzędów, zwłaszcza tych które zakotwiczyły się w naszej kulturze, połączyłam więc dwie przyjemności i zgłosiłam się do recenzji "Jak korzystać z Magicznej Energii Ziemi". Autorka zaznajamia nas z kilkoma pojęciami, ciekawostkami historycznymi, aby wprowadzić nas w temat różnych rodzajów magii by finalnie skupić się na tytułowej magii ziemi. Będziecie mogli zaznajomić się ze sposobami na wykorzystanie energii ziemi i nauczycie się jak w ogóle zacząć to robić. Poznacie kilka rodzajów medytacji, afirmacji, proste zaklęcia do zastosowania w życiu codziennym, jak również sporo wskazówek z zielarstwa. Rytuały do odprawiania czy zaklęcia do rzucania w zależności od potrzeb, miejsca, w którym mieszkacie, bazujące na darach natury to kolejny etap...
00First published in Great Britain in 2021 by Piatkus

Tytuł oryginału: The Little Book of Earth Magic.Connect to the Magic of the World around You

Przekład: Elżbieta Kowalewska

Projekt okładki: Katarzyna Grabowska/&visual.pl

Redaktor prowadzący: Bożena Zasieczna

Redakcja techniczna: Sylwia Rogowska-Kusz

Skład wersji elektronicznej: Robert Fritzkowski

Redakcja: Hanna Trubicka/Słowne Babki

Korekta: Małgorzata Werstler, Marzena Kłos/Słowne Babki

Copyright © 2021 Sarah Bartlett

© for the Polish edition by MUZA SA, Warszawa 2022

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żadna część niniejszej publikacji nie może być reprodukowana,przechowywana jako źródło danych i przekazywana w jakiejkolwiek formie zapisu bez pisemnej zgody posiadacza praw.

ISBN 978-83-287-2230-9

MUZA SA

Wydanie I

Warszawa 2022

– fragment –

Dedykuję Jess i wszystkim, którzy wierzą w magię

Wstęp

Natura jest przepełniona magią, a ta książka ma ci pokazać, jak się z tą magią połączyć, aby spełnić własne marzenia oraz zwrócić dobro naszej drogocennej planecie i przywrócić jej harmonię.

Gdy jako dwudziestoparolatka mieszkałam w Londynie, w prezencie od pewnego uroczego przyjaciela dostałam dwie małe księgi zaklęć, których zamierzał się pozbyć. Jedną była Le Petit Albert, popularna w XVIII-wiecznej Europie, dziś nadal dostępna. Zawiera ona mnóstwo zaklęć, począwszy od bardziej skomplikowanych: jak przyciągnąć kochanka, po najprostsze: jak złowić rybę! Druga z kolei była rarytasem. Pochodziła z końca XIX wieku i przypominała inny rodzaj grymuaru – celtycką księgę cieni. Jej pergaminowe stronice wypełnione były magicznymi formułami i symbolami pisanymi piórem, a także drobnymi rysunkami wykonanymi ołówkiem, suszonymi kwiatami, zaklęciami. Rysunki przedstawiały krajobrazy, drzewa, kunsztowne szkice botaniczne oraz motywy astrologiczne i alchemiczne.

Na wewnętrznej stronie okładki tej drugiej księgi znajdował się przepięknie wykonany napis „Ex libris Gaia”. Początkowo nie zwracałam na to większej uwagi, lecz w miarę przewracania kart książki poczułam, jakby to sama Matka Ziemia, Gaja, napisała tę zaczarowaną książkę. Owa osobliwa księga zabrała mnie w podróż, która połączyła mnie z magią przyrody. Teraz dzielę się tym z tobą.

Istnieje wielka różnorodność składników botanicznych do wykorzystania w magii Ziemi. Na potrzeby tej książki starannie wybrałam te o dobrze poznanym działaniu magicznym. Obecne są w tradycjach ludowych, praktykach starożytnych, ale stosuje się je także w dzisiejszych czasach jako narzędzia uzdrawiania. Na końcu znajdziecie podręczne kompendium wiedźmy, które pomoże wam układać swoje zaklęcia. Najważniejszym elementem jest jednak twój własny związek z naturą.

Twoje powiązanie

W podróży, jaką odbywasz na ziemi, praktykowanie magii Ziemi pomoże ci odkryć twoje niepowtarzalne strony i głęboko ukryte ziarno świętości. Dostrojenie się do magii natury pozwoli ci także zamanifestować swój wewnętrzny potencjał. Ogólną ideę połączenia się z magią Ziemi najlepiej chyba podsumowuje ta oto afirmacja, którą możesz sobie powtarzać codziennie: „Gdy stanowimy jedność z przyrodą, jesteśmy spójni z naszą świętą jaźnią; gdy jesteśmy spójni z naszą świętą jaźnią, tworzymy jedność z Ziemią i jej magią”.

To, że jesteś częścią wszechświata, budzi pokorę, ale to, że masz prawo iść własną ścieżką przez sam fakt urodzenia się na tej planecie, budzi radość. Sama się przekonasz, że im silniejszą tworzysz więź z naturą, im bardziej zachwycasz się pszczołą i podziwiasz skoki zająca, im czulej obejmujesz drzewo i im silniej kochasz dziką przyrodę, tym świadomiej dotykasz świętej jaźni i magii, którą masz także w sobie…

CZĘŚĆ INaturalna mądrość

Istnieje wiele sposobów na to, jak połączyć się z magią otaczającej nas natury. Można chodzić na spacery za miasto lub pracować w ogrodzie, można praktykować rytuały czarów i zaklęć, kreślić specjalne znaki i symbole, nosić talizmany i amulety, rysować siatki świętej geometrii i odprawiać święte rytuały. Na jakąkolwiek aktywność się zdecydujesz, jeśli robisz to dla dobra siebie samej i całej planety, a przy tym dostrajasz się do mocy ukrytych w przyrodzie, możesz być pewna, że wydarzą się prawdziwe cuda.

Ta część książki ugruntuje cię w świecie przyrody, zapoznając cię z niektórymi związanymi z nią bóstwami i mitami. Przyjrzymy się również fascynującym faktom dotyczącym planety Ziemi, ujawnimy znaczenie pięciu żywiołów w magii oraz to, jak są one powiązane ze sobą i otaczającą nas ziemią.

Poznasz proste, lecz potężne metody umacniania twojej więzi z naturą i pojmowania swojego w niej miejsca, a to zbuduje jeszcze mocniejsze podwaliny twojej magii. Stając się wiedźmą strażniczką i praktykując magię Ziemi, odkryjesz, jak możesz pomóc zarówno sobie, jak i planecie.

1Zrozumieć magię Ziemi

Istnieje wiele różnych metod praktykowania magii: magia ludowa, wyższa, sympatyczna, naturalna oraz wróżbiarstwo. Magia Ziemi zawiera w sobie wszystkie te odmiany – pojedynczo lub w kombinacjach. Niektóre zaklęcia pochodzą głównie z magii naturalnej, zaś inne, aby je uzupełnić, wzmocnić ich intencję lub rezultat, mogą mieć w sobie domieszki magii ludowej, sympatycznej lub wyższej. Oto krótka charakterystyka niektórych najpopularniejszych praktyk spotykanych w magii Ziemi.

   Magia sympatyczna obejmuje zastosowanie podobnych przedmiotów, pojęć, miejsc lub kolorów w celu wzmocnienia siły naszych życzeń lub pragnień. Na przykład, gdy szukasz nowej pracy, możesz położyć na swoim biurku (symbolu pracy) kamień słoneczny (na szczęście), aby zwiększyć moc Słońca przyświecającą twojej sytuacji zawodowej.

   Magia ludowa zawiera praktyki często oparte na lokalnych wierzeniach i zwyczajach, ze szczególnym uwzględnieniem pracy z ziołami, kwiatami, innymi roślinami oraz zaklęciami.

   Wróżbiarstwo posługuje się konkretnymi narzędziami do połączenia się z uniwersalną świadomością, takimi jak tarot, chiromancja i horoskopy. Praktyki te pomagają zrozumieć, gdzie znajdujesz się w życiu i co możesz zrobić, by poprawić swoją sytuację w odniesieniu do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

   Magia wyższa polega na przeprowadzaniu specjalnych rytuałów, na ogół związanych z zasadami określonego kultu lub systemu praktyk duchowych. Należą do nich: wypowiadanie zaklęć, skandowanie, taniec, uderzanie w bębny, przywoływanie bóstw lub innych sił nadprzyrodzonych, aby ci błogosławiły i pomagały.

   Magia uzdrowicielska do połączenia się z energią wszechświata posługuje się intuicją, czakrami, aurą i duszą. W uzdrawianiu holistycznym stosuje się także określone rośliny, mikstury, olejki eteryczne i kryształy.

   Magia naturalna do połączenia się z energią ziemi i wzmocnienia pozytywnych efektów posługuje się wszystkim, co pochodzi z przyrody – od fauny i flory po żywioły, gwiazdy, kamienie i kryształy; często wykorzystuje także inne rodzaje magii.

Istota magii Ziemi

Naturalna magia Ziemi jest w dużej mierze częścią ciebie, tak jak ty jesteś częścią magii przyrody. Dając dobro i tworząc dobre rzeczy, pomagasz przywrócić wszechświatowi dobrą energię. Im mocniej wierzysz w potężne cykle energii, tym bardziej pracują one na twoją korzyść, a także z pożytkiem dla innych. Jednakże jedynym sposobem upewnienia się, czy pracują one dla ciebie, jest praktykowanie magii Ziemi w postaci codziennego połączenia się z planetą, choćby na kilka minut.

Praktyka codziennego połączenia

Oto prosta codzienna praktyka, która umożliwi nawiązanie kontaktu z otaczającą cię magią, nawet w codziennym pędzie.

1.   Gdziekolwiek aktualnie przebywasz, usiądź i zrelaksuj się przez chwilę. Zamknij oczy i przez minutę lub dwie słuchaj otaczających cię dźwięków. Nawet jeśli uważasz, że wokół ciebie panuje cisza, po chwili zaczniesz słyszeć różne odgłosy – może będzie to przejeżdżający w oddali samochód, śpiewający ptak, buczenie lodówki. Skup uwagę na różnych dźwiękach i uświadom sobie, jak wyostrzony masz słuch. Odgłosy, które słyszysz, są falami dźwiękowymi emitowanymi przez rzeczy, istoty lub miejsca, które w ten sposób łączą się z tobą.

2.   Teraz kolej na wzrok. Otwórz oczy i skup się na jednym punkcie przed sobą, a następnie przestań się na nim koncentrować i włącz widzenie peryferyjne. Zobaczysz to, co cię otacza. Wykonując tę czynność, powtarzaj głośno: „Jestem połączona z naturą, z tym, co na górze i co na dole, tym, co fizyczne i co duchowe, a także z samą istotą planety. Będę pielęgnować magię planety Ziemi, tak wewnątrz, jak i na zewnątrz siebie”.

3.   Gdy uznasz, że jesteś gotowa, by zakończyć, wyjdź z medytacji i powtarzaj ją zawsze wtedy, gdy poczujesz, że straciłaś kontakt ze światem natury.

Symbole i mity – łączenie tego, co na górze, z tym, co na dole

Im silniejsza będzie twoja więź z naturą, czy to poprzez obrazowanie, wyobrażenia, czy poprzez bliski kontakt z przyrodą, tym bardziej będziesz czuła połączenie z Ziemią oraz to, że zarówno korzystasz z magii planety, jak i przywracasz jej magię. Korzystanie ze wszystkich symboli, archetypów i mitów wzbogaca nasze magiczne połączenie z naturą. Zacznijmy więc od starożytnego mitu o Persefonie – córce bogini płodności Demeter – i zobaczmy, jak odnosi się on do nas i naszej magicznej praktyki.

Znany z lubieżności bóg podziemi, Hades, zapragnął Persefony, córki bogini płodności Demeter. Ulegając impulsowi zmysłów, porwał Persefonę, zabrał ją do świata podziemnego i pojął za małżonkę. Zrozpaczona utratą córki Demeter postanowiła zemścić się na Zeusie, który według niektórych podań zawsze obiecywał Persefonę swemu bratu Hadesowi, i odebrała ziemi wszelką płodność.

Aby uratować ludzkość od katastrofy, Zeus zawarł układ z Demeter: Persefona będzie spędzała kilka miesięcy pod ziemią, a resztę roku na ziemi. Hades zgodził się na warunki Zeusa, gdyż wiedział, że Persefona zawsze wróci do niego pod zimę, zjadła bowiem sześć nasion granatu z jego ogrodu, przez co związała się z nim na wieki. Tym sposobem Persefona stała się odpowiedzialna za zmiany pór roku i odwieczny cykl wzrostu, żniw, obumierania i odnowy. Miesiące spędzone z Hadesem to czas zimy, ciemności, uśpienia i braku płodności ziemi. Z wiosną, gdy wracała do matki, wszystko znowu budziło się do życia. Mit ten był również obecny w słynnych greckich misteriach eleuzyjskich, odprawianych potajemnie wczesną wiosną i jesienią przez adeptów szukających życia wiecznego. Obrzędy te wywodziły się z pradawnego greckiego kultu agrarnego z okresu mykeńskiego.

Persefona przynosi nam zatem zarówno światło, wzrost i wiosnę, jak i sprowadza zimowe ciemności. Podobnie w magii Ziemi musimy pracować zgodnie z naturalnymi cyklami i dostosowywać zaklęcia do czasu, miejsca i potrzeb. Podziemny świat Persefony jest symbolem najgłębszej części nas samych, wewnętrznej świętości, naszego tajemnego ogrodu pełnego owoców granatu, zapewniających urodę, płodność i życie wieczne. Praktykując magię, łączysz najgłębszą cząstkę siebie ze światłem dnia, ziemią i naturą.

Podziemne królestwo Persefony jest odniesieniem do miejsc i skarbów ukrytych wewnątrz ziemi, takich jak pieczary, głębokie rowy oceaniczne, podziemne tunele i cieki wodne, fantastyczne kryształy, diamenty, skamieliny i inne bogactwa wydobywane z różnych warstw geologicznych ziemi. Ma ono także związek z tym wszystkim, co ma swój początek pod powierzchnią – korzeniami drzew, roślinami, powstawaniem kryształów, kiełkującymi nasionami czy dżdżownicami spulchniającymi i użyźniającymi glebę. Stamtąd wydostają się na światło dzienne, niosąc ukrytą w sobie energię i na nowo przywracając życie.

Co to ma wspólnego z tobą i magią ziemi? Poprzez współpracę z tymi naturalnymi cyklami, inspirowanie się przyrodą, troszczenie się o nią i jej odnowę, poprzez zasiewanie swych intencji i pragnień, czasem znajdując spokój, a czasem czując swój potencjał, oraz poprzez poruszanie się między dwoma światami – zewnętrznym i wewnętrznym – jednocząc się z dwoma aspektami ziemi – tym, co „na górze” i tym, co „na dole” – odkryjesz, jak stać się magiczną strażniczką i wzbogacić dobrem nie tylko siebie, ale również całą planetę.

* * *

koniec darmowego fragmentuzapraszamy do zakupu pełnej wersji

MUZA SA

ul. Sienna 73

00-833 Warszawa

tel. +4822 6211775

e-mail: [email protected]

Księgarnia internetowa: www.muza.com.pl

Wersja elektroniczna: MAGRAF s.c., Bydgoszcz