Driver 3 - poradnik do gry - Krzysztof Gonciarz - ebook
Opis

Poradnik do trzeciej części Drivera zawiera szczegółowy opis wszystkich 26 misji trybu Undercover, garść ogólnych porad, a także trochę bonusów w postaci mapek i wskazówek przydatnych do odblokowania ukrytych samochodów i innych sekretów.

Driver 3 - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Timmy Vermicelli (Sekrety)
  • Ukryte samochody - Miami (Sekrety)
  • Ukryte samochody - Nicea (Sekrety)
  • Ukryte samochody - Istambuł (Sekrety)
  • Rodzaje misji
  • Misja 1 – Police HQ (Miami)
  • Misja 5 – Impress Lomaz (Miami)
  • Misja 9 – Hunted (Nicea)
  • Misja 4 – Rooftops (Miami)
  • Misja 3 – The Siege (Miami)

Informacja o grze

Kolejna odsłona popularnej serii trójwymiarowych gier akcji, zapoczątkowanej w 1999 roku na konsoli Sony PlayStation. Ponownie kierujemy poczynaniami bezkompromisowego policjanta nazwiskiem Tanner, który przenika do struktur przestępczych celem zniszczenia ich od środka.

Gra DRIV3R, to przedstawiciel gatunku gier akcji. Tytuł wydany został w Polsce w 2005 roku i dostępny jest na platformach: PC, PS2, XBX, GBA. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 40


Driver 3poradnik do gry

autor: "Krzysztof Gonciarz"

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=364

[email protected]

Spis treści

Wstęp

Rodzaje misji

Kto jest kim

Sekrety

Ukryte samochody - Miami

Ukryte samochody - Nicea

Ukryte samochody - Istambuł

Timmy Vermicelli

Miami

Misja 1 - Police HQ

Misja 2 - Lead on Baccus

Misja 3 - The Siege

Misja 4 - Rooftops

Misja 5 - Impress Lomaz

Misja 6 - Gator's Yacht

Misja 7 - The Hit

Misja 8 - Trapped

Misja 9 - Dodge Island

Misja 10 - Retribution

Nicea

Misja 1 - Welcome to Nice

Misja 2 - Smash and Run

Misja 3 - 18-Wheeler

Misja 4 - Hijack

Misja 5 - Arms Deal

Misja 6 - Booby Trap

Misja 7 - Callita in Trouble

Misja 8 - Rescue Dubois

Misja 9 - Hunted

Istambuł

Misja 1 - Surveillance

Misja 2 - Tanner Escapes

Misja 3 - Another Lead

Misja 4 - Alleyway

Misja 5 - The Chase

Misja 6 - Bomb Truck

Misja 7 - Chase the Train

Zakończenie

Wstęp

Chcesz być twardzielem? Chcesz wcielić się w kogoś, przy kim nawet Bogusław Linda może co najwyżej straszyć dzieci w przedszkolu? A więc wybrałeś odpowiednią grę. Teraz masz na imię Tanner i jesteś największym macho, jakiego nosiła Ziemia. Odpowiada Ci ta rola? Nie odpowiadaj... Całe szczęście, że to tylko gra.

Poradnik do trzeciej części Drivera jest dla każdego, kto chciałby wgłębić się w tajniki tej gangsta strzelanko-wyścigówki. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis wszystkich 26 misji trybu Undercover, garść ogólnych porad do każdego elementu składowego gry, a także trochę bonusów w postaci mapek i wskazówek przydatnych do odblokowania ukrytych samochodów i innych sekretów. Jeśli kupiłeś tę grę i czujesz się z tego powodu nieco winny, nie łam się, tylko wyciągnij z niej wszystko, co się da. Niech testosteron i adrenalina będą z Tobą.

Jupikajej.

Rodzaje misji

Pościg

Tego rodzaju misji napotkasz w grze najwięcej. Zasada jest następująca: musisz siedzieć na ogonie uciekającego wozu tak długo, aż nastąpi jakiś fabularny zwrot akcji. Pościgi są trudne i wymagające, często wymagają wielokrotnego podchodzenia do nich i wyuczenia się trasy uciekiniera (która zazwyczaj występuje w kilku, losowo wybieranych wariantach).

Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na pewnego irytującego buga, który przy odrobinie nieuwagi może przekreślić nasze szanse na sukces. Samochody, które ze względów fabularnych muszą gdzieś dotrzeć, nie mogą być w żaden sposób zatrzymane. Jeśli więc ścigasz kogoś i uda Ci się dojechać do niego na wyciągnięcie ręki, miej się na baczności. W wypadku kolizji odbijesz się od niego jak piłka i wylecisz z trasy kręcąc 360-tki, podczas gdy on nawet na sekundę nie zboczy z kursu. To tyle, jeśli chodzi o realistyczną fizykę gry. Pamiętaj więc - gdy zbliżysz się do ściganego samochodu na zbyt małą odległość, zwolnij.

W większości występujących w grze pościgów nie ma miejsca na błędy i każdą poważniejsza kolizję należy od razu kwitować wciśnięciem Esc -> Restart Mission. Musisz więc nauczyć się jeździć bezbłędnie, zachowując przy tym niekiedy mordercze tempo.

Niestety niemożliwe jest korzystanie z żadnych skrótów ani sztuczek, które umożliwiłyby nam przechytrzenie uciekinierów. Gdy tylko skręcimy w inną ulicę niż oni, nawet pomimo faktu, że spotykają się one kilkadziesiąt metrów dalej, zazwyczaj i tak gra zakomunikuje nam porażkę. Rzadkie wyjątki od tej reguły postarałem się podkreślić w opisie poszczególnych misji.

Pościg + strzelanina

Sposób zachowania jest bliźniaczo podobny do zwykłego pościgu, z tym, że jadący z Tobą pasażer może prowadzić ogień (domyślnie jest to klawisz "0" na klawiaturze numerycznej) do ściganego wozu, a Twoim celem jest po prostu unieszkodliwienie uciekiniera. W tego rodzaju misjach fizyka gry jest już bardziej realistyczna i możliwe jest poturbowanie przeciwnika samym obijaniem się o niego (choć ostrzał jest o wiele bardziej skuteczny). Korzystanie ze skrótów jest jednak w dalszym ciągu niemożliwe.

Rozgrywając tego rodzaju misję, musisz starać się ustawić bezpośrednio za oponentem. Jest to pozycja najkorzystniejsza dla Ciebie, nie ma sensu próbować go dogonić. Prowadź w takich sytuacjach ogień ciągły, czasy przeładowania nie są problemem, a amunicji masz nieskończoną ilość.

Ucieczka

Ucieczki