Tydzień w Legimi. Więcej Wiedźmina i Mroza / Nominujemy / Fajbusiewicz w Prologu / Recenzujemy

Artur Wasilewski 03.02.2020

Komu więcej Wiedźmina, komu więcej Mroza? Mamy coś dobrego dla wszystkich. Na szczycie listy bestsellerów zmiana – czy za tydzień trafi nań trzeci tom opowiadań Sapkowskiego, czy może jednak najpopularniejsza ubiegłotygodniowa nowość?

Bestsellery tygodnia
1. Andrzej Sapkowski, Miecz Przeznaczenia
2. Andrzej Sapkowski, Ostatnie życzenie
3. Anna Wolf, Serce gangstera
4. Jacek Hołub, Niegrzeczne
5. Heather Morris, Podróż Cilki

Premiery tygodnia
1. Remigiusz Mróz, Głosy z zaświatów
2. Kristin Hannah, Nocna droga
3. R. Abbott, Zmuszona, by zabić
4. Andrzej Sapkowski, Sezon Burz
5. Wiedźmin. Szpony i kły

Książki bez limitu 2019 – poznaliśmy nominowanych autorów i tytuły!
W ub. tygodniu na naszym profilu na FB prezentowaliśmy autorów i tytuły nominowane w plebiscycie Książki bez limitu. Niebawem ogłoszenie wyników, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z pełną listą nominacji.

Recenzujemy… Gdzie śpiewają raki Delii Owens
„Owens przenosi nas do sennego miasteczka Barkley Cove w Karolinie Południowej. (…) Ludzie żyją ubogo, podziały ekonomiczne jak i rasowe są mocno wyczuwalne. Ludzie dzielą się na „tych z miasta” i tych, którzy żyją na bagnach. Mimo, że te światy trzymają się na dystans, to każda okazja jest dobra, aby „ci z miasta” poczuli się lepiej.” Gorąco zachęcamy do przeczytania całej recenzji.

997, czyli Michał Fajbusiewicz w Prologu
W najnowszym odcinku spotkaliśmy się z dziennikarzem i twórcą niezwykle popularnego programu 997. Programu, w którym prezentowano przestępstwa poruszające masową wyobraźnię. W ub. roku ukazała się książka Fajbus. 997 przypadków z życia, którą nasz dzisiejszy bohater współtworzył z Magdą Omilanowicz, a która, jak nietrudno się domyślić, jest poświęcona jego barwnej postaci. Zapraszamy na wciągającą rozmowę z Michałem Fajbusiewiczem.

To było na tyle w podsumowaniu tygodnia. Ten właśnie się rozpoczynający ma na również wiele do zaoferowania. Przynajmniej jeśli chodzi o książki…

Kategorie: