Winnicka Magdalena
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Początkująca polska pisarka, autorka kilku powieści i opowiadań wydanych w antologiach. Z wykształcenia inżynier produkcji, szczęśliwa matka dwóch synów i oddana nieżona. Debiutowała pikantnym romansem mafijnym Konstandin, który otworzył cieszącą się dużym powodzeniem trylogię Grzechy mafii, uzupełnioną tomem Tirona. Grzechy krwi. Najnowsza powieść, której autorką jest Magdalena Winnicka, Coś nowego, ukazała się wiosną 2022 r.

Poczynająca sobie coraz śmielej na polskim rynku literatury popularnej pisarka z pochodzenia jest Wrocławianką. Od kilku lat mieszka wraz z rodzina w Smolcu i do spółki z mężem prowadzi firmę zajmującą się importem samochodów. Ukończyła studia na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym, jednak dość szybko odkryła, że wybierając inżynierię produkcji, minęła się z powołaniem. W końcu zdecydowała się pójść za głosem serca i spróbować swoich sił jako pisarka, co zawsze było jej marzeniem. Odkąd wydała Magdalena Winnicka Grzechy mafii, które zapoczątkowały jej literacką karierę, marzenie to zaczęło się spełniać, otwierając przed początkującą autorką zupełnie nowe perspektywy i możliwości. Wyzwania zaś to coś, przed czym pisarka nigdy nie ucieka, upatrując w nich bardziej szansę na nowe doświadczenia niż zagrożenie. Cechująca ją otwartość i ciekawość świata sprawia, że nigdy nie mówi nigdy, pozwalając sobie na luz i dystans zgodnie z maksymą: Nie bierz życia zbyt serio, bo jeszcze nikt nie wyszedł z niego żywy. Z życia zresztą stara się czerpać pełnymi garściami – uwielbia intensywne podróże i adrenalinę motocyklowej przygody. Przyznaje, że często kieruje się impulsami, a cierpliwość z pewności nie należy do jej największych cnót. Dlatego też nie czekając na wydawcę postanowiła Magdalena Winnicka, Coś nowego, ostatnią swoją powieść, wydać samodzielnie.

Magdalena Winnicka i Grzechy mafii

Jak zdradza Magdalena Winnicka, Konstandin, wydana latem 2020 r. debiutancka, otwierająca erotyczny cykl Grzechy mafii, powieść inspirowana była jej lekturami – szalenie popularnymi w ostatnim czasie romansami mafijnymi, które autorka zalicza do swoich ulubionych lektur. Pełne napięcia erotyczno-sensacyjne fabuły o samcach alfa i ich niebezpiecznym świecie, do którego trafiają żyjące do tej pory w zupełnie innej rzeczywistości bohaterki, od wielu lat rozgrzewają wyobraźnię czytelniczek na całym świecie. Jest to gatunek służący czystej rozrywce, mocno skonwencjonalizowany, wciąż jednak atrakcyjny, o czym świadczy mnogość pojawiających się co roku zaliczanych do niego tytułów. Co mocno podkreśla Magdalena Winnicka, wszystkie książki tego typu siłą rzeczy są pewnego rodzaju baśnią, odskocznią od szarej rzeczywistości, trudno więc czynić im zarzut braku życiowego prawdopodobieństwa. Poetyka gatunku jest zupełnie inna i to właśnie możliwość przeniesienia się w całkowicie nowy, intensywniejszy, świat czyni mafijne romanse tak atrakcyjnymi dla czytelniczek. Sama pisarka komponując swoje fabuły, nie szczędzi inwencji i wyobraźni, zapewniając wszystkim sięgającym po jej powieści cały wachlarz silnych emocji, których powinien dostarczać ten gatunek. Akcję Konstandina osadza w środowisku mafii albańskiej, zdecydowanie mniej wyeksploatowanej literacko niż włoska czy amerykańska. Jej bohaterka, Alicja, to kobieta skrzywdzona przez poprzedniego partnera, która oczywiście nie ma zamiaru angażować się w żaden romans. Kiedy jednak spotyka zabójczo przystojnego, supermęskiego Konstandina, który nie przywykł do odmowy, przestaje mieć to jakiekolwiek znaczenie. Ich historia obfituje, jak to w tego typu literaturze bywa, w sensacyjne zwroty akcji, a żyli długo i szczęśliwie nieustannie znika z horyzontu. Zresztą Magdalena Winnicka Grzechy mafii jako całość komponuje na kolejnych twistach, nieustannie zaskakując swoje czytelniczki. Największe zamieszanie wprowadza drugi tom cyklu, Porachunki, który bez wątpienia w zdumienie wprawi chyba nawet najbardziej oczytane fanki gatunku. Druga odsłona serii bowiem redefiniuje zupełnie wszystko, co zostało napisane w Konstandinie. Trylogię zamyka, wydana w połowie 2021 r. fabuła Przysięga.

Magdalena Winnicka, Tirona i grzechy krwi

Następną powieść swojego pióra, nawiązując do bestsellerowej trylogii, zatytułowała Magdalena Winnicka Tirona. Grzechy krwi, fabuła bowiem, choć nie jest zaliczana do serii, stanowi jej kontynuację. Narracja koncentruje się wokół adoptowanego syna pary głównych bohaterów Grzechów mafii, którym nie udaje się ustrzec Jespera przed niebezpieczeństwami przestępczego świata. Przeznaczenie staje się silniejsze i cała, dotąd stłumiona, bezwzględność mężczyzny dochodzi do głosy, gdy sytuacja zmusza go do walki o ukochaną kobietę.

Magdalena Winnicka i Coś nowego

Wiosną 2022 r. w ręce wiernych czytelniczek oddała Magdalena Winnicka Coś nowego (nomen omen), pierwszą w swoim dorobku fabułę obyczajową. W książce tej autorka zdecydowanie odchodzi od konwencji pikantnego, sensacyjnego romansu na rzecz bardziej stonowanej historii spotkania dwojga ludzi na życiowym zakręcie i rodzącej się między nimi relacji. Karolina to młoda kobieta, która w krótkim czasie straciła wszystko, co kochała najbardziej i teraz próbuje nauczyć się żyć ze swoją stratą. Pojawienie się w jej życiu Teodora jest jak światełko w ciemności, jednak czy Karolina jest gotowa, by dać szansę nowemu otwarciu i zaryzykować.