Edyta Folwarska
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Polska dziennikarka i prezenterka. Przez lata związana z Super Expressem oraz Polo TV. Od ponad 2 lat wydaje także Edyta Folwarska książki i mimo dość krótkiego stażu na rynku wydawniczym w jej dorobku znajduje się już 5 powieści. Najnowsza z nich pt. Noc w Wenecji ukazała się w czerwcu 2021 r.

Edyta Folwarska na świat przyszła w 1987 r. w podwarszawskich Ząbkach, tam też dorastała i mieszka do dziś, już jednak w dzieciństwie jej marzenia sięgały daleko poza rodzinną miejscowość. Jeszcze w przedszkolu obiecała swojej ukochanej babci, że będzie ją mogła kiedyś oglądać w telewizji i do swojego celu dążyła z podziwu godna determinacją. Mijające lata nie zmniejszyły jej zapału do pracy w mediach i jeszcze jako nastolatka przystąpiła do realizacji swojego planu. Początkowo zakładał on odstanie się na staż do Polsatu, jednak wymogiem stacji dla kandydatów na praktyki było ukończenie studiów licencjackich. W tych okolicznościach przyszła celebrytka postanowiła spróbować szczęścia w redakcji Super Expressu. Tu miała więcej szczęścia, choć początkowo, mimo braku zainteresowań i specjalnej wiedzy w temacie, znalazła miejsce w dziale sportowym. Szybko jednak udowodniła swoją przydatność i zaczęła zajmować się bardziej interesującymi ją sprawami. Wyspecjalizowała się w wywiadach z polskimi oraz zagranicznymi gwiazdami, które przeprowadzała nawet na czerwonym dywanie w Cannes.

Na długo zanim ukazały się jej książki, Edyta Folwarska zdobyła siebie także pozycję w show biznesie jako popularna prezenterka dedykowanej muzyce disco polo stacji POLO TV, gdzie niezwykle szybko zdobyła sobie sympatie widzów. Rozpoznawalność, którą przyniosły jej występy w telewizji, otworzyła jej drzwi także do bardzo intratnej kariery konferansjerskiej.

Edyta Folwarska, choć nie ma pretensji do miana aktorki, ma w swoim dorobku także występy w filmach Patryka Vegi, który znalazł dla niej miejsce w Botoksie oraz Kobietach mafii. W 2018 r. jej wdzięki można było podziwiać także w odważnej sesji dla Playboya.

Edyta Folwarska i książki

W pewnym momencie rozwoju swojej kariery postanowiła pisać Edyta Folwarska książki, realizując w ten sposób kolejne z marzeń. Jak wspomina, zawsze uwielbiała czytać romantyczne historie i przez lata zgromadziła imponującą kolekcję harlequinów, w tym również wydania jeszcze z lat 80-tych (niektóre starsze od niej samej). Wybór gatunku literackiego w tym przypadku był więc bardziej niż oczywisty, szczególnie że prezenterka otwarcie mówi, że swoje pisarstwo traktuje w kategoriach rozrywki, nie ma specjalnych ambicji literackich, chce natomiast tworzyć łatwe i lekkie historie idealne na chwilę relaksu. Ponieważ nie zwykła rezygnować ze swoich planów jest dziś autorką 5 powieści, a myśli już o kolejnych, żartując, że zamierza zostać Remigiuszem Mrozem polskiego romansu.

Edyta Folwarska i jej wszyscy mężczyźni

W 2019 r. wydała Edyta Folwarska Zbiór miłości niechcianych, swoją debiutancką książkę. Powieść opowiada o miłosnych i erotycznych perypetiach Oliwii, redaktorki znanego pisma i wiodącej niemal doskonałe życie kobiety sukcesu. Niemal, ponieważ robiąca olśniewającą karierę w Warszawie Oliwia wciąż nie może znaleźć spełnienia w miłości. Drugą cześć przygód swojej bohaterki zatytułowała Edyta Folwarska Wszyscy moi mężczyźni i wszystkie moje dramaty. Na jej kartach Oliwia po całej serii rozczarowań związkami z płcią przeciwną postanawia zmienić strategię i oczekiwania wobec mężczyzn.

Edyta Folwarska, Pokusa, Kochanka i Noc w Wenecji

W 2021 r., wydając w ciągu zaledwie kilku miesięcy trzy książki, Edyta Folwarska udowodniła, że w sprawie pójścia w ślady Remigiusza Mroza nie rzuca słów na wiatr. Wszystkie tytuły zostały opublikowane w ramach serii Pink Book i są to oczywiście niezobowiązujące i lekkie romanse. Na stronach pierwszego z nich pt. Pokusa Edyta Folwarska opowiada historię Inez, młodej dziewczyny marzącej o karierze w mediach i warszawskim glamurze. I chociaż jej widoki na karierę w stylu Carrie Bradshaw nie przedstawiają się za szczególnie, Inez nie zamierza się poddawać. Jadąc na spotkanie w sprawie wymarzonej pracy, ma stłuczkę z pewnym przystojniakiem w naprawdę niewyobrażalnie drogim samochodzie i jak się okazuje nie jest to jedyna niespodzianka, jaka ją w najbliższym czasie czeka.

Niedługo późnej ukazał się kolejna propozycja początkującej pisarki pt. Kochanka. Edyta Folwarska tym razem na swoją bohaterkę wybiera prowadzącą ustabilizowane życie żonę i matkę. Jednak świat Poli nie jest tak idealny, jak się może wydawać i wali się w jednej chwili, gdy na jaw wychodzi zdrada ukochanego męża.

Wkrótce po premierze Kochanki w ręce czytelniczek oddała Edyta Folwarska Noc w Wenecji, swoja najnowszą powieść. Podróż dwóch przyjaciółek do magicznej Wenecji to doskonały początek romansu i żadna z miłośniczek gatunku z pewnością nie będzie rozczarowana lekturą tej książki.