Alicja Sinicka,
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Polska pisarka, autorka poczytnych powieści obyczajowych i obyczajowo-sensacyjnych. Chociaż na rynku wydawniczym obecna jest zaledwie kilka lat, ma już na swoim koncie niemałe sukcesy i znaczący dorobek. Choć jak zapewnia, nie opisuje niczego wprost, nie ukrywa również, że jej książki mówią wiele o niej samej.

Alicja Sinicka urodziła się w 1987 r. w Oławie. Jest absolwentką stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz zarządzania i inżynierii produkcji na Politechnice Wrocławskiej. Zanim zaczęła pisać Alicja Sinicka książki, które przyniosły jej popularność, pracowała w amerykańskiej korporacji jako analityk finansowy. Prywatnie spełnia się jako żona i matka dwójki dzieci. Dla relaksu lubi czytać i biegać. Aktualnie najchętniej wybiera thrillery, szczególnie odmianę domestic noir. Kiedy dopada ją spadek formy psychicznej sięga po cytaty i sentencje motywacyjne, które zawsze, jej zdaniem, w takich sytuacjach pomagają. Potrzebę napisania książki Alicja Sinicka nosiła w sobie na długo przed swoim wydawniczym debiutem. Jak sama mówi, zawsze lubiła wymyślać historie i czuła, że jest obdarzona wyjątkową wyobraźnią. I chociaż myśl o przelaniu swoich opowieści na papier towarzyszyła jej od dziecka, długo na starczało odwagi na realizację tego marzenia.

Alicja Sinicka i Oczy Wilka

Kiedy jednak w końcu zebrała się na odwagę i usiadła do pracy nad swoją pierwszą powieścią, pisanie całkowicie ją pochłonęło. Sama przyznaje, że zabierając się do opowiedzenia historii Leny i Artura nie miała żadnego doświadczenia, ani wiedzy teoretycznej. Pisała w dużej mierze intuicyjnie, starając się stworzyć taką narrację, którą sama chciałby przeczytać. Prace nad teksem trwały aż dwa lata, ponieważ w miedzy czasie autorka została po raz pierwszy mamą. Jak się wkrótce okazało, intuicja literacka jej nie zawiodła. W 2017 r. powieścią Oczy Wilka Alicja Sinicka bardzo udanie debiutowała jako powieściopisarka.

Opowieść o młodej dziewczynie, która w wielkim mieście spotyka starszego, fascynującego i dodatkowo niebezpiecznego mężczyznę nie była, co prawda, żadną nowością w literaturze popularnej, jednak pisarka umiała nadać temu motywowi świeżość, która urzekła czytelników. Na tyle, że chociaż miała być to zamknięta fabuła, a nie cykl, dość szybko powstała kontynuacja losów Leny i jej ukochanego, Artura o niepokojącym stalowym spojrzeniu. Drugi tom cyklu pt. W jego oczach Alicja Sinicka oddała w ręce czytelników w 2019 r. Znana z Oczu wilka para otwiera w nim zupełnie nowy rozdział w swoim życiu. Po dwóch latach znajomości planują małżeństwo, jednak Lena wciąż ma wrażenie, że mimo upływu czasu wcale nie zna mężczyzny, z którym zamierza spędzić życie. W jego oczach Alicja Sinicka poświęca odkrywaniu zagadek skrywanych przez Artura. Premiera trzeciej części serii zatytułowanej Otwórz oczy zaplanowana jest na lato 2020 r.

Alicja Sinicka i Winna

Wydaną w 2019 r. powieścią pt. Winna Alicja Sinicka postanowiła spróbować swoich sił w nieco innej stylistyce. W historii Wendy, żyjącej w cieniu, podsycanego nieustanie przez jej ojca, poczucia winy związanego ze śmiercią jej brata, autorka stawia w dużej mierze na psychologię postaci. Kreacja głównej bohaterki jest pogłębiona, a analiza jej emocji i wewnętrznych stanów zajmuje znacząca część książki. Nie znaczy to jednak, że fabule brakuje napięcia lub akcji. Wręcz przeciwnie, wątek sensacyjny nie został mimo rozbudowanej psychologii postaci potraktowany po macoszemu. W powieści Winna Alicja Sinicka zadbała o odpowiednią porcje emocji i zwrotów akcji. Pisarka szczególnie chwalona była za zaskakujące i mocne zakończenie całej historii.

Alicja Sinicka i Stażystka

Na początku 2020 r. do księgarń trafiła Stażystka. Alicja Sinicka także tym razem postawiła na sensacyjną fabułę i ciekawą bohaterkę. Rozpoczynając staż u Marka Skalskiego, Klaudia Neter ma nadzieję na początek obiecującej kariery. Romans z szefem nie powinien być w tym przeszkodą, a raczej ułatwieniem zawodowego startu. Kiedy jednak w Oławie odnalezione zostają ciała dwóch poprzednich stażystek biznesmena, Klaudia zaczyna odczuwać strach. Kto zabił jej poprzedniczki i jaką grę prowadzi Ewa Skalska, żona jej szefa? Dla własnego dobra dziewczyna powinna poznać odpowiedzi na te pytania.

Nowa książka Alicji Sinickiej

Premierę swojej najnowszej książki, thrillera z gatunku domestic noir, zatytułowanego Obserwatorka, Alicja Winnicka zaplanowała na maj 2020 r. Jest to utrzymana w mrocznym i niepokojącym klimacie historia, której akcja, podobnie jak w przypadku Stażystki, rozgrywa się w rodzinnej miejscowości pisarki. Małe, pozornie senne, miasteczka, co wiadomo nie od dziś, są bowiem wspaniałym tłem dla mrożących krew w żyłach historii.