Weronika Tomala
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Polska pisarka i blogerka. Ślązaczka. Autorka fabuł obyczajowych i new adult. Chociaż Weronika Tomala książki zaczęła wydawać dopiero w 2018 r., ma ja na swoim koncie 4 popularne tytuły.

Weronika Tomala z wykształcenia i zawodu jest anglistką, pracuje jako nauczycielka języka angielskiego. Szczęśliwa żona i matka, a od niedawna lubiana autorka, deklaruje, że niczego już jej w życiu nie brakuje. W związku z tym swoje marzenia koncentruje głownie wokół zdrowia rodziny. Dla pisarki, która sama w dzieciństwie miała poważne problemy ze wzrokiem, bowiem nie ma nic bardziej fundamentalnego. Poza spędzaniem czasu z bliskimi najbardziej lubi zwiedzać, szczególnie Włochy, a w nich przede wszystkim Toskanię, gdzie w muzeach, galeriach czy zwykłych uliczkach można się zagubić na wiele godzin i paść oczy prawdziwym pięknem. Oprócz tego Autorka Płynąc ku przeznaczeniu uwielbia też kawę i jako osoba o niskim ciśnieniu z trudem funkcjonuje bez paru filiżanek aromatycznego dopalacza.

Weronika Tomala książki lubiła czytać już od dzieciństwa, jednak jak przyznaje lektury szkolne nie należały do jej ulubionych. Po raz pierwszy pisać zaczęła w gimnazjum, jako nastolatka wygrała nawet konkurs regionalny na opowiadanie. Od 2013 r. prowadzi bloga ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com poświęconego literaturze popularniej, na którym można było przeczytać recenzje wydawniczych nowości.

Weronika Tomala – płynąc ku przeznaczeniu

Przez długie lata nie myślała jednak o stworzeniu czegokolwiek z zamiarem publikacji. Nawet kiedy był już gotowy tekst jej pierwszej książki, Weronika Tomala nie miała śmiałości pokazać go swoim bliskim i przyjaciołom, postanawiając od razu wysłać go do wydawców. Zainteresowały się nim dwa wydawnictwa i w kwietniu 2018 r. do księgarń trafił pierwszy tom sygnowany jej nazwiskiem. Na stronach powieści Płynąc ku przeznaczeniu Weronika Tomala opowiada historię Dominiki, studentki, która podczas swoich pierwszych zagranicznych wakacji w słonecznej hiszpańskiej Calleli spotyka Tomka, chłopaka, który kradnie jej serce, choć sam swojego nie będzie chciał jej oddać. W typowej dla narracji new adult poetyce opisane są wzloty i upadki pierwszej poważniejszej miłości oraz blaski i cienie wchodzenia w dorosłość. Jak zdradza Weronika Tomala, Płynąc ku przeznaczeniu jest w pewnym sensie echem sentymentu, którym darzy Hiszpanię i Calellę, w której jako 10-latka spędziła swoje pierwsze i niezapomniane egzotyczne wakacje.

Weronika Tomala i Rabih

Swoją drugą powieść zatytułowaną Rabih znaczy wiosna Weronika Tomala w ręce czytelników oddała pod koniec 2019 r. Wzruszająca historia losów Marty i mającego arabskie korzenie Rabiha podbiła serca wszystkich miłośniczek dobrych romansów. Pisarka zdradziła, że pomysł na fabułę do pewnego stopnia inspirowany jest jej własnymi doświadczeniami z dzieciństwa. Para głównych bohaterów to znający się od małego przyjaciele, których rozdzieliły dramatyczne wydarzenia. Rabih jako wyróżniający się egzotyczną urodą syn Polki i Saudyjczyka nie miał wśród polskich rówieśników łatwego życia, jednak na Martę zawsze mógł liczyć, co wytworzyło miedzy nimi wyjątkową wieź. Kiedy spotykają się po latach rozłąki jako dorośli, uwikłani w różne życiowe układy, ludzie okazuje się, że przetrwała ona ten czas. Pytanie, czy nie jest za późno, by mogli zbudować wspólną przyszłość.

Weronika Tomala i Tam gdzie diabeł mówi dobranoc

Do najbliższych sercu autorki należy powieść Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc. Weronika Tomala jako Ślązaczka doskonale odmalowała na stronach książki zderzenie dwóch kultur – warszawskiego świata wielkich korporacji i górniczego Śląska. Pierwszą z nich reprezentuje Daria, wysłana przez firmę w półroczną delegację na Śląsk, drugi – to przede wszystkim Artur, hardy i przystojny górnik, na którym wielkomiejskie pretensje Darii nie robią wrażenia. Ich spotkanie to oczywiście wstęp do gorącej miłosnej historii, ale książką poza odprężającą lektura to jednocześnie dobra okazja do poznania specyfiki regionu. W Tam gdzie diabeł mówi dobranoc Weronika Tomala zgrabnie bawi się gatunkową konwencją, zapewniając swoim czytelniczkom kilka godzin dobrej zabawy.

Weronika Tomala i NIEprzegrany zakład

Swoją najnowszą książkę zatytułowała Weronika Tomala NIEprzegrany zakład. Jest to ciepła i dająca do myślenia świąteczna opowieść. Filip jest twardo postępującym i traktującym ludzi raczej instrumentalnie biznesmenem. W celach marketingowych raz do roku angażuje się w świąteczna akcję dobroczynną. W ten sposób spotyka Natalię, ledwo wiążącą koniec z końcem, samotną matkę, której syn napisał list do św. Mikołaja. Czy Natalia pozwoli sobie pomóc? Czy Filip inaczej spojrzy na swoje dotychczasowe życie? Istnieje możliwość, że ten zakład dla wszystkich będzie wygrany. Pisząc NIEprzegrany zakład Weronika Tomala sięga po lubianą konwencje klimatycznych i krzepiących romansów świątecznych i trzeba powiedzieć, że mimo krótkiego pisarskiego stażu, całkiem sprawnie poradziła sobie z tą formułą. W powieści jest wszystko, co powinno się znaleźć w tego typu narracji: pokonująca przeszkody miłość, dobro triumfujące nad złem, a przede wszystkim krzepiąca atmosfera świąt.