Piotr Kościelny
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Prywatny detektyw, właściciel działającego już od półtorej dekady biura detektywistycznego, historyk amator, a od kilku lat także pisarz. Autor poczytnych kryminałów, thrillerów i sensacyjnych fabuł spod znaku political fiction, chociaż w jego szufladzie na publikację czeka jeszcze kilka historii sensacyjnych i bajek dla dzieci. Mimo że publikuje dopiero od niespełna 4 lat, ma już w dorobku pięć tytułów i wiele pomysłów na następne narracje. Swoją najnowszą propozycję, rasowy kryminał pt. Skóra, Piotr Kościelny w ręce czytelników oddał na samym początku 2021 r.

Piotr Kościelny na świat przyszedł w 1978 r. we Wrocławiu i tam też się wychował. W stolicy Dolnego Śląska mieszka zresztą do dziś i od blisko 15 lat z sukcesami prowadzi prywatne biuro detektywistyczne. Jest instruktorem samoobrony i ma na koncie wiele szkoleń przeprowadzonych w różnych instytucjach i firmach. Jego specjalność to bezpieczeństwo, ale zajmuje się także wywiadem gospodarczym oraz sprawami rozwodowymi oraz windykacyjnymi. Od 2012 do 2015 r. był członkiem Sądu Dyscyplinarnego Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Detektywów.

Piotr Kościelny i książki

Jak podkreśla Piotr Kościelny, książki pisze, bo lubi. Literatura nie jest jego zawodem, lecz hobby i dlatego jej uprawianie sprawia mu tyle frajdy. Pisze, kiedy chce i co chce, sam ustala tempo swojej pracy, nie czując presji wydawniczych terminów. Z tego powodu nie myśli o przechodzeniu na pisarskie zawodowstwo, choć swoją wydawniczą przygodę zamierza kontynuować, dopóki będą znajdować się chętni do czytania jego opowieści, a ich spisywanie będzie dla niego przyjemnością. Do pisanie podobno zmotywował go ojciec, który mocno wątpił w możliwość powodzenia tego projektu, czym wyzwolił w synu chęć udowodnienia, że będzie inaczej. W ten sposób powstał poradnik dla kobiet, który wciąż, co ciekawe, nie doczekał się wydania, a po jakimś czasie pierwsze teksty beletrystyczne.

Poza wymyślaniem nowych krwawych fabuł historii na potrzeby kolejnej książki, Piotr Kościelny wolny czas poświęca gromadce swoich zwierząt: trzem kotom i psu. Niegdyś palił i to właśnie podczas przerw na papierosa do głowy przychodziły mu najlepsze dialogi. Dziś, po uwolnieniu się ze szponów nałogu, inspiracji szuka na długich spacerach ze swoim bokserem.

Piotr Kościelny i Zakon

Swoją pierwszą powieść, Zakon, Piotr Kościelny opublikował w połowie 2017 r. Ciekawa fabuła w konwencji political fiction skutecznie zwróciła uwagę czytelników i krytyki na debiutanta oraz została doceniona nominacją do tytułu Polskiej Książki Roku 2017 w konkursie Brakująca Litera. Opowieść o Polsce, w której wszystkie ośródki władzy, w tym parlament, rząd i prezydent, to jedynie marionetki w rękach tajemniczego Zakonu, sprawującego niejawnie, lecz w sposób absolutny władzę, okazała się bardzo udanym początkiem nowej literackiej kariery autora.

Piotr Kościelny i Zwierz

Kolejną książkę zatytułował Piotr Kościelny Zwierz. Ukazała się ona dopiero pod koniec 2019 r., jednak zdaniem wielu jest to najlepszy ze wszystkich 5 dotychczas wydanych tytułów pisarza. Dość klasyczny kryminał, poprowadzony jednak z niezwykłym wyczuciem i okraszony mistrzowsko zbudowanym klimatem przypadł do gustu wszystkim fanom gatunku, którzy od czasu premiery powieści nie mogą się doczekać obiecywanej przez autora drugiej odsłony przygód komisarza Marka Mikulskiego. Opowieść o seryjnym mordercy nazywającym samego siebie Zwierzem i rzucającym otwarte wyzwanie policji zdecydowanie domaga się kontynuacji, jednak dotychczas nie pojawiła się ona w księgarniach.

Piotr Kościelny i Zaginiona

Za to latem 2020 r. w ręce czytelników oddał Piotr Kościelny Zaginioną, kolejny brutalny kryminał. Tym razem w pościg za niebezpiecznym psychopatycznym zabójcą udaje się komisarz Tomasz Świderski, odsunięty na boczny tor policjant, który nie ma nic do stracenia.

Piotr Kościelny i Wybrany

W powieści Wybrany Piotr Kościelny wraca do konwencji thrillera politycznego. Jego główny bohater za pomocą okrutnego szantażu zostaje zmuszony do przyjęcia roli marionetkowego premiera. Kim są ludzie i siły chcące w ten sposób przejąć władzę w Polsce? Pytanie to jest fundamentem skomplikowanej intrygi, którą warto prześledzić.

Piotr Kościelny i Skóra

Na początku 2021 r. kryminałem Skóra Piotr Kościelny przypomniał się wszystkim fanom gatunku. Również i tym razem akcja osadzona jest w rodzinnym mieście autora, w którym znów zaczyna grasować okrutny morderca. Jego modus operandi przyprawia o dreszcze nawet doświadczonego policjanta, nadkomisarza Majchrzaka, który na czele specjalnego zespołu rusza w pościg za zwyrodnialcem. Nie jest to zadanie proste, ponieważ okrucieństwu mordercy zdecydowanie dorównuje jego inteligencja…