Nina Majewska-Brown
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Debiutująca kilka lat temu autorka popularnej prozy obyczajowej skierowanej w głównej mierze do kobiet. Chociaż gruntownie wykształcona, sama siebie określa jako kobietę udomowioną – uwielbia gotować, zajmować się dziećmi i strzec domowego ogniska. Oprócz powieści Nina Majewska-Brown ma w swoim dorobku również Notes kulinarny, absolutny must-have każdej domowej bogini.

Poznanianka z krwi i kości, przywiązana do swojego rodzinnego miasta miłością wielką i dozgonną. Ukończyła polonistykę, dziennikarstwo i filologię klasyczną na, a jakże, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po studiach pracowała wiele lat w różnych wydawnictwach, prowadziła też własną działalność gospodarczą. Na kilka lat, zanim zaczęła pisać Nina Majewska-Brown książki, przynoszące jej dochód i popularność, zrezygnowała z pracy zawodowej, aby poświecić się wychowaniu dzieci.

Nina Brown czy Nina Braun

W 2015 r. w ręce czytelników oddała Nina Majewska-Brown Wakacje, swoją debiutancką powieść. Opowiada ona historię Niny Braun oraz jej najbliższych, która swój początek ma podczas wymarzonej wycieczki do Hiszpanii. Podobnie, jak, w przypadku autorki, wyjazd do Barcelony będzie momentem przełomowym dla wszystkich. Wielokrotnie pytano, przede wszystkim ze względu na imię i nazwisko głównej bohaterki oraz pierwszoosobowa narrację, na ile jest to postać oparta na niej samej. I choć pisarka przyznawała się do czerpania inspiracji z własnego życia i sposobu myślenia, stanowczo zaprzeczała tożsamości Niny Braun z Niną Brown. I choć z pewnością nie da się postawić między nimi znaku równości, trzeba przyznać, że wiele elementów świata przedstawionego, dzięki znajomości pewnych faktów z życia prywatnego pisarki, nabiera rumieńców.

Mimo że jest to prozatorski debiut autorki, za Wakacje Nina Majewska-Brown była powszechnie chwalona. Szczególnie za zaskakujący zwrot akcji, który całkowicie zmienia charakter powieści, wydającej się początkowo niezobowiązującą letnią lekturą. Był to literacki manewr na tyle nieoczekiwany, że nikogo nie pozostawiał obojętnym. Zaiste, pisarka nie oszczędza swojej bohaterki i nie pozwala swoim czytelnikom na długie przerwy w silnych emocjach.

Wobec ciepłego przyjęcia Wakacji, jeszcze w tym samym roku wydała Nina Majewska-Brown Zwyczajny dzień, kontynuację losów swojej pierworodnej bohaterki. Nina próbuje na nowo ułożyć sobie życie, jednak zdecydowanie los nie zamierza jej w tym zakresie iść na rękę. Ponieważ, zdaniem czytelniczek, Zwyczajny dzień zdecydowanie nie wyczerpał tematu, już w 2016 roku opublikowała Nina Majewska-Brown Jak się nie zakochać, trzecią odsłonę perypetii Niny, która podejmuje ryzyko dania miłości drugiej szansy.

Na kartach ostatniej z cyklu książki Nina Majewska-Brown nadal nie żałuje swojej bohaterce życiowych zakrętów, wcale nie kierując jej losów w stronę prostego o łatwego happy endu.

Anka Niny Majewskiej-Brown

Kolejna bohaterka, Anka, pojawia się w twórczości pisarki od razu po zamknięciu historii Niny. Powieść pt. Anka i inne oblicze szczęścia Nina Majewska-Brown wydaje 2017 r., dając swoim wiernym czytelniczką nową postać, z którą będą mogły dzielić smutki, radości i wzruszenia. Anka, podobnie jak Nina, nie jest już młódką, lecz kobietą w średnim wieku z unormowaną sytuacją życiową. Jest mąż, praca, syn, bezpieczeństwo. I straszna pustka. Bowiem ta mała stabilizacja skrywa smutną prawdę o życiu Anki, w którym dominuje znudzenie, inercja i brak żywszych uczuć. Spotkanie z dawną koleżanką, która właśnie układa sobie życie na nowo staje się impulsem do rewizji własnej egzystencji, zaś metamorfoza fizyczna zapoczątkuje łańcuch brzemiennych w skutki wydarzeń w życiu bohaterki. Perypetie Anki zostały przez autorkę rozpisane na trzy tomy. W 2018 r. ukazała się druga część pt. Anka i Diabeł stróż. Natomiast powieścią pt. Anka i piekło szczęścia Nina Majewska-Brown zamknęła cykl na początku 2019 r.

Grzech Niny Majewskiej-Brown

W pracowitym niezwykle dla pisarki roku swoją premierę miała również bardzo nietypowa, jak na jej dotychczasową twórczość, książka. W powieści Grzech Nina Majewska-Brown do tła obyczajowego dokłada bowiem wątek kryminalny. I chociaż nie jest to kryminał czy thriller sensu stricto, Grzech, oprócz trupa, ma również niespotykany dotąd w innych tytułach autorki, duszny, mroczny klimat.

Mąż na niby i Żona na zamówienie – małżeństwo (nie)doskonałe

Trzecia, jak dotąd powieściowa seria pisarki, również koncentruje się wokół głównej kobiecej postaci, której niemal nic nie zostaje oszczędzone. W powieści Mąż na Niby Nina Majewska-Brown przedstawia czytelniczkom swoją nową heroinę, Zosię. Zosia, jak się wydaje wiedzie szczęśliwe życie przy boku męża i córki. Jej szczęście pęka jednak jak bańka mydlana, gdy okazuje się, że Paweł, mąż Zosi, od dłuższego czasu prowadzi podwójne życie i właśnie, spodziewa się dziecka z inną kobietą. W kontynuacji losów Zosi pt. Żona na zamówienie Nina Majewska-Brown stawia swoją bohaterkę przed dylematem, czy dać skruszonemu mężowi drugą szansę.

Nowa książka Niny Majewskiej-Brown

Premiera swojej nowej książki pt. Tylko dla dorosłych Nina Majewska-Brown miała miejsce w sierpniu 2019 r. Jest to, jak zwykle, historia pewnej kobiety tym razem jednak pisarka wprowadza do swojej prozy sporo elementów fantastycznych.