Magda Stachula
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Urodzona w 1981 r. Magda Stachula to objawienie literackie ostatnich lat. Jej powieści spod znaku domestic noir porównywane bywają z twórczością takich autorek jak Camilla Läckberg czy Paula Hawkins. Jak wielu jej kolegów i koleżanek po piórze także Magda Stachula książki pisać chciała od wczesnego dzieciństwa, jednak marzenia o pisaniu nie wytrzymały konfrontacji z rzeczywistością. Po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim, znalazła zatrudnienie w firmie zajmującej się systemami monitoringu. W pracy tej spędziła kilka lat i, jak się okazuje, nie na darmo, ponieważ to właśnie doświadczenia zawodowe podsunęły jej pomysł na debiutancką fabułę.

Jednak dopiero w 2015 r., podczas urlopu macierzyńskiego po urodzeniu drugiego syna, o napisaniu książki Magda Stachula mogła nie tylko pomarzyć, ale i realnie pomyśleć. W trzy miesiące od rozpoczęcia pracy miała gotowy tekst swojej debiutanckiej powieści, a ponieważ negocjacje z wydawnictwem również się nie przeciągały, Idealna na półki księgarń trafiła już w sierpniu 2016. Powieść niemal z miejsca stała się bestsellerem, pozwalając swojej autorce porzucić pracę na etacie i przejście na literackie zawodowstwo. Swoje książki Magda Stachula dedykuje mamie, która, co pisarka, zawsze podkreśla, wspiera ją w opiece nad dziećmi.

Mocny debiut

W 2016 r., swoją debiutancką powieścią pt. Idealna Magda Stachula na rynek wydawniczy wdarła się w zasadzie szturmem. Jej książka utrzymana w dusznym i klaustrofobicznym klimacie domestic noir, w którym największa groza czai się w najbliższym otoczeniu, a źródłem niebezpieczeństwa jest, wydawałoby się najbardziej oswojona, prywatna strefa, została niezwykle ciepło przyjęta przez czytelników, stając się niemal z miejsca bestsellerem i najlepiej się sprzedającym debiutem kryminalnym ostatnich lat. Historia głównej bohaterki, niemal nie wychodzącej z domu kobiety owładniętej pragnieniem posiadania dziecka, zrobiła również duże wrażenie na krytykach, a sukces książki Magda Stachula uznała za dobry początek swojej nowe życiowej drogi.

Trzecia, Magdy Stachuli druga ksiażka

Blisko rok po wydaniu swojej pierwszej książki Magda Stachula miała już gotową druga fabułę. Podobnie jak jej debiut, tak i premierowy tytuł był mocnym thrillerem, z mroczną intrygą, obowiązkową tajemnicą i akcją eskalującą napięcie. Również i tym razem główną postacią autorka uczyniła kobietę. Eliza jest terapeutką, osobą dojrzałą i na pierwszy rzut oka poukładaną. Jej życie w zasadzie w żaden sposób nie odbiega od normy aż do czasy, gdy Eliza odkrywa, że ktoś pilnie śledzi jej poczynania.

Magda Stachula W pułapce

Zgodnie ze swoim pisarskim rytmem, następną książkę Magda Stachula opublikowała w 2018 r. W pułapce jest kolejnym w jej dorobku thrillerem z kobiecą bohaterką. Pewnego razu, zamiast w swoim łóżku, Klara budzi się na klatce schodowej i z przerażeniem stwierdza, że z życiorysu wypadły jej dwa dni. Nie pamięta niczego, co się z nią w tym czasie działo, a jedyne ślady tamtych dni, to tajemnicze ślady na jej ciele. Zaczyna się ryzykowna wyprawa bohaterki po prawdę. Jednak jest to droga bardzo mroczna i najeżona niebezpieczeństwami. Dzięki kunsztownie prowadzonej akcji i umiejętnemu budowaniu atmosfery zagrożenia, czytelnikowi stopniowo udziela się strach Klary, a o to przecież w dobrym thrillerze chodzi. Książka została doceniona przez czytelników nominacją w plebiscycie portalu Lubimy czytać na Książkę Roku 2018.

Oszukana, nowa książka Magdy Stachuli

Swoją nową powieść pt. Oszukana Magda Stachula w ręce czytelników oddała na wiosnę 2019 r., po raz kolejny nie zawodząc i wymyślając fabułę, która literalnie wciska w fotel. Na swoją bohaterkę wybiera Lenę, młodą, 23-letnią zaledwie dziewczynę, której pasją jest robienie zdjęć. Lena wiedzie na pozór bajkowy żywot w domku nad jeziorem, chodząc na spacery z psem i spędzając wieczory ze swoim narzeczonym. To jednak tylko sztafaż, ponieważ willa w środku lasu nie jest romantycznym gniazdkiem, a azylem, który Lena sobie stworzyła, by nie dopadła i nie zabiła jej przeszłość. Na kartach powieści Oszukana Magda Stachula z wyczuciem i wprawą (w końcu to już jej 4. książka) stopniuje napięcie, gubi czytelników w ich własnych domysłach i nieodparcie wciąga w niebezpieczny świat swojej bohaterki.