Keller Kasia
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Polska pisarka, publicystka i popularyzatorka czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Miłośniczka słodyczy, w szczególności zaś ptysiów i czekolady z orzechami. Pielęgnuje swojego wewnętrznego smarkacza, więc wciąż nie dorosła do poważnego miana Katarzyny i wcale nie ma pewności, że kiedykolwiek to nastąpi. Chociaż sympatię czytelników przyniosła jej twórczość dla najmłodszych, wydaje także Kasia Keller książki dla dorosłych. Najnowsza z nich pt. Bestseller do księgarń trafiła w maju 2022 r.

Chociaż pisarka na rynek wydawniczy trafiła stosunkowo niedawno, w jej dorobku znajduje się już 10 tytułów i z pewnością nie jest to jej ostatnie słowo. Większość z nich to pozycje przeznaczone dla dzieci, które potrafi zrozumieć jak mało kto. Otwarcie przyznaje, że cechuje ją daleko idący brak powagi i dystans do pełnego sztywnych reguł świata dorosłych, czego najlepszym wyrazem jest jej nieuregulowany stosunek do własnego imienia. Jak zdradza autorka w wywiadach, nie tylko nie czuje się Katarzyną, lecz sama surowość w brzmieniu tego imienia przyprawia ją o ciarki. Dlatego też zawsze czuła się Kasią i tak też się podpisuje, nie widząc powodu, by zmieniać ten zwyczaj ze względu na metrykę. Deklaruje, że lubi dziecko w sobie i wcale nie ma zamiaru zmuszać go do dorastania. Niespokojny z niej duch – ma sto pomysłów na minutę (z których realizuje oczywiście jedynie cześć), a cierpliwość nie należy do jej największych cnót. Co ciekawe, całe to (zgodne z jej własnym określeniem) postrzelenie przechodzi jak ręką odjął w momencie rozpoczęcia pracy nad tekstem. Do napisania książki Kasia Keller poza absolutnie obowiązkową kawą potrzebuje bowiem równie absolutnej ciszy i spokoju. Kiedy jednak zdarzają się dni, kiedy wena jest mniej łaskawa, a praca nad narracją zupełnie niemożliwa, spokój i cisza pozostają jedynie wspomnieniem, a pisarka w oczekiwaniu na natchnienie zabiera się do sprzątania przy akompaniamencie mocnego podkładu muzycznego z towarzyszeniem własnego wokalu.

W twórczości literackiej poza temperamentem i usposobieniem pomaga jej także wcześniejsze doświadczenia zawodowe, gdyż zanim zaczęła pisać Kasia Keller książki dla dzieci, przez wiele lat pisała o dzieciach. Jej publikacje traktujące o wychowaniu i edukacji ukazywały się zarówno w Internecie, jak i w druku. Po rozpoczęciu kariery literackiej natomiast swoją wiedzą pisarka bardzo chętnie dzieli się podczas spotkań czytelniczych i warsztatów dla nauczycieli.

Miłość do literatury nie wzięła się oczywiście znikąd, bo już jako dziecko uwielbiała ona czytać i była prawdziwym molem książkowym. Do jej ulubionych wczesnych lektur zalicza się cała dziecięco-młodzieżowa klasyka, ze szczególnym uwzględnieniem Kornela Makuszyńskiego, Lucy Maud Montgomery i Zbigniewa Nienackiego. Dziś najchętniej wybiera Kasia Keller książki kryminalne, a do swoich ulubionych twórców zalicza Harlana Cobena i Lee Childe’a. Kiedy jednak ani nie pisze, ani nie czyta uwielbia relaksować się podczas spacerów brzegiem morza oraz grając z rodziną w planszówki. Jej wielkim marzeniem jest domek z ogródkiem.

Kasia Keller, W koło Macieju i początki literackiej kariery

Jako pisarka Kasia Keller debiutowała latem 2018 r. przygodową opowieścią dla dzieci pt. W koło Macieju. Kilkanaście miesięcy późnej do księgarń trafiła druga książka autorki, Wróżki ratują święta, która powstała w kooperacji z jej, 9-letniem wówczas, synem, Maciejem. Spod pióra Kasi Keller wyszedł także adresowany do przedszkolaków cykl Malwinka i Lusia, której bohaterkami była rezolutna czterolatka i jej pluszowa lama, oraz seria przeznaczona dla starszych dzieci, Tomasz Niefart, o chłopcu posiadającym wyjątkowy talent do pakowania się w kłopoty. Co ciekawe, pechowy Tomek, mimo że pierwsza poświęcona mu książka ukazała się w dopiero wiosną 2021 r., był pierwszym wymyślonym przez pisarkę bohaterem.

Kasia Keller, Bestseller oraz Znaki na niebie i ziemi, czyli twórczość dla dorosłych

Po wydaniu kilku dobrze przyjętych tytułów dla najmłodszych, opublikowała także Kasia Keller Znaki na niebie i Ziemi, swoją pierwszą fabułę obyczajową. Jest to historia kobiety, której piękne, dostatnie i uporządkowane życie okazuje się być jedynie fasadą. W akcie desperacji Joanna wyjeżdża, by odciąć się od problemów. Przypadek sprawia, że trafia do Syreniej Przystani, co jest początkiem wielkich zmian w jej życiu.

Po roku w ręce czytelnika oddała Kasia Keller Bestseller, idealną na chwilę relaksu, obyczajową komedię. Jej główna bohaterka to aspirująca młoda pisarka, która zaszywa się w wiejskim domku po babci, by napisać wreszcie swój pierwszy bestseller. Hania nie ma co jednak liczyć na ciszę i spokój, choć wydawałoby się, że gdzie jak gdzie, ale akurat w Zadubiu, będzie tego brakować. Niestety, jak się okazuje, w pakiecie z domkiem odziedziczyła po babci także wścibska sąsiadkę, która ma wobec dziewczyny własne plany.