Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Urodzona w 1972 r. pisarka, autorka bestsellerowych powieści będących połączeniem prozy obyczajowej, romansu i odrobiny sensacji. Agnieszka Lingas-Łoniewska książki pisze głównie o kobietach i dla kobiet. Przez swoje fanki jest nazywana dilerką emocji, które to określenie wyjątkowo przypadło jej do gustu, jako #dilerkaemocji widnieje ono nawet na stronie internetowej autorki. W swoim dorobku ma już ponad 30 niezwykle popularnych tytułów.

Z wykształcenia jest polonistką, ponadto również miłośniczką zwierząt i działaczką na ich rzecz. Nic więc dziwnego, że każdą okazję, również promocję swojej książki, Agnieszka Lingas-Łoniewska wykorzystuje, by zrobić dla nich coś dobrego. Od lat prowadzi akcję Karma zamiast kwiatka, zbierając na swoich spotkaniach autorskich karmę dla potrzebujących czworonogów. Sama ma cztery koty i psa. Ma też inne pasje. Należą do nich nordic walking i robótki ręczne, które przynoszą jej prawdziwe odprężenie po długim dniu pracy. Kiedy akurat nie pisze jakiejś książki, Agnieszka Lingas-Łoniewska lubi oddawać się przyjemności oglądania kryminalnych seriali.

Pierwsze książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej

W 2010 r. wydaniem powieści pt. Bez przebaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska w dużym przytupem weszła na polski rynek wydawniczy. Historia młodej dziewczyny, która po śmierci matki przyjeżdża do małej miejscowości, by zamieszkać z, praktycznie dla niej obcym, ojcem, a spotyka miłość urzekła niemałe grono czytelniczek.

Jeszcze w tym samy roku pisarka postanowiła spróbować się z zupełnie innym gatunkiem literackich. Powieść Szósty Agnieszka Lingas-Łoniewska uczyniła niemal klasycznym kryminałem Jednak nie jest to kryminał zupełnie typowy, ponieważ autorka doprawia akcję sporą dozą romansu, czyniąc z miłosnej relacji policyjnej profilerki i dowódcy elitarnej jednostki śledczej w zasadzie równoprawny temat książki. W 2018 r. wydała Agnieszka Lingas-Łoniewska Szósty. Po latach, wznowienie swojego bestsellera, jednak z niespodzianką w postaci nowego zakończenia.

W 2010 r. w ręce czytelników oddała Agnieszka Lingas-Łoniewska Zakręty losu. Braterstwo krwi, pierwszą część swojej wzruszającej sagi o braciach Borowskich. W kolejnych latach ukazały się jeszcze trzy tomy serii.

Główni bohaterowie, Łukasz i Krzysiek, różnią się jak dzień i noc; jeden zostaje adwokatem, drugi handluje narkotykami i robi karierę w półświatku. Skomplikowane relacje między braćmi oraz kobietami, które kochają, zagmatwane koleje ich losów pisarka potrafiła opisać w sposób, który zyskał całej tetralogii miano kultowej.

Najważniejsze powieściowe cykle Agnieszki Lingas-Łoniewskiej

Jak każdy popularny pisarz także i Agnieszka Lingas-Łoniewska książki często tworzy całymi cyklami. Ma ona w swoim dorobku niemało dylogii, trylogii, tetralogii…

Kolejny, po Na zakręcie, cykl pt. Łatwopalni Agnieszka Lingas-Łoniewska zainaugurowała w 2013 r. Rozpisaną na trzy tomy historię niełatwej miłości wiejskiej nauczycielki, Moniki, oraz poturbowanego przez życie motocyklisty z zapartym tchem śledziły tysiące czytelniczek. Droga do szczęścia bohaterów bowiem, zgodnie z regułami gatunku, była wyjątkowo długa i wyboista. W 2014 r., powieścią o wiele mówiącym tytule Wybaczenie Agnieszka Lingas-Łoniewska ,obowiązkowym happy endem, zamyka trylogię.

Następna trylogia w dorobku pisarki, tym razem lawendowa, opowiada historie trzech pochodzących z Wrocławia sióstr, każdej z nich poświęcając jeden tom. Najmłodsza z nich, Gabrysia, mieszka na malowniczym Półwyspie Pelješac wśród plantacji lawendy, dokąd zaprasza starsze rodzeństwo na wakacje. W pierwszej części cyklu Szukaj mnie wśród lawendy Agnieszka Lingas-Łoniewska skupia się na postaci Zuzanny, w drugi to jej bliźniaczka, Zosia, znajduje się w centrum uwagi. W zamykającym całość tomie Szukaj mnie wśród lawendy Agnieszka Lingas-Łoniewska opowiada historię, Gabrysi, najmłodszej spośród całej trójki.

Nieco inny klimat ma dwutomowa, bardziej młodzieżowa, seria Kiedy…W pierwszym tomie pt. Kiedy zniknę Agnieszka Lingas-Łoniewska przedstawia grupę młodych dopiero wkraczających w życie, bohaterów. Mieszkają oni w Rokitnicy, małej miejscowości, gdzie, mimo niewielkich rozmiarów społeczności, ludzie dzielą się na lepszych i gorszych. Niektórzy, jak się okazuje, dzielą też tajemnice. Pisarka pokazuje zmagania swoich bohaterów z prowincjonalną materią, przeszłością rodziców, opisuje walkę o marzenia, udowadniając, że w pełni zasługuje na tytuł dilerki emocji.

Najnowsza seria pisarki, Bezlitosna siła, rozgrywa się w specyficznym świecie MMA, a jej bohaterami są zawodnicy stający do walki na ringu. Pierwszy tom cyklu pt. Kastor Agnieszka Lingas-Łoniewska wydała w czerwcu 2019 r. Drugi, Pollukus, ma się ukazać jesienią.

Najnowsze książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej

Również w 2019 r. w ręce czytelniczek oddała Agnieszka Lingas-Łoniewska W szpilkach od Manolo, dość zwariowane połączenie, komedii romantycznej i kryminału, oraz powieść Randka z Hugo Bosym klasyczny romans z lekkim przymrużeniem oka i odrobiną humoru.