Rok z kocicą Izabelą - Ewa Nowak - ebook

Rok z kocicą Izabelą ebook

Ewa Nowak

0,0
9,99 zł

lub
Opis

Styczeń, luty, marzec... I tak szybciutko w życiu Zuzi leci czas, odkąd pojawiła się u niej w domu kocica Izabela. Dziewczynka bardzo kocha swoją kotkę, zresztą ze wzajemnością. Jednak pewnego dnia kotka znika, a kiedy wraca przynosi ze sobą wielką nowinę. Izabela zostaje kocią mamą! Od tego momentu następne miesiące mijają jeszcze szybciej niż poprzednie. Aż w końcu znowu nadchodzi zima, która jest początkiem kolejnego roku z kocicą Izabelą i kimś jeszcze... Przekonaj się o tym razem ze swoim dzieckiem, w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria "Czytam sobie. Poziom III" została stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy mają już za sobą dwa poziomy nauki. Proste, wciągające historie, wyraźne i duże literki, wprowadzą Twoje dziecko w świat niesamowitych wydarzeń i zachęcą do samodzielnego czytania. Trzeci poziom edukacyjnej serii zawiera 2500-2800 wyrazów w tekście, zdania dłuższe i wielokrotnie złożone; wykorzystuje wszystkie głoski, zawiera słownik trudnych wyrazów dotyczących danej historii. Na początku każdej książeczki dziecko znajdzie trzy pytania, na które może odpowiedzieć po jej przeczytaniu. W ten sposób ćwiczy ono pamięć, ale przede wszystkim umiejętność opowieści. Książeczka przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 5 do 7 lat, a cała seria "Czytam sobie" powstała w oparciu o konsultacje z metodykami nauczania.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 15
PO PRZECZYTANIU KSIĄŻKI:

Opowiedz, w jaki sposób Izabela opiekowała się swoimi kociętami. Jeśli nie pamiętasz, zajrzyj na

stronę 27

.

Zastanów się, jakie uczucia wzbudziły w Zuzi kocięta.

Przeczytaj jeszcze raz

rozdział 9

i opowiedz, czym zajmowały się maluchy.

UWAGA!

Słowa zaznaczone gwiazdką *zostały wyjaśnione w słowniczkuna końcu książki.

SPIS TREŚCI

Rozdział 1. Styczeń – kocica Izabela

Rozdział 2. Luty – co się dzieje?

Rozdział 3. Marzec – gdzie jesteś, Izabelo?

Rozdział 4. Kwiecień – wróciłaś!

Rozdział 5. Maj – gratuluję!

Rozdział 6. Czerwiec – najważniejsze to nie przeszkadzać

Rozdział 7. Lipiec – tak nie wolno!

Rozdział 8. Sierpień – Baraszkowanie

Rozdział 9. Wrzesień – jak być kotem

Rozdział 10. Październik – niedobra mama?

Rozdział 11. Listopad – trzeba się rozstać

Rozdział 12. Grudzień – takie są prawa natury

Alfabetyczny słowniczek trudniejszych wyrazów

Strona redakcyjna

Rok z kocicą Izabelą

OkładkaStrona tytułowaSpis treściRozdział 1. Styczeń – kocica IzabelaRozdział 2. Luty – co się dzieje?Rozdział 3. Marzec – gdzie jesteś, Izabelo?Rozdział 4. Kwiecień – wróciłaś!Rozdział 5. Maj – gratuluję!Rozdział 6. Czerwiec – najważniejsze to nie przeszkadzaćRozdział 7. Lipiec – tak nie wolno!Rozdział 8. Sierpień – BaraszkowanieRozdział 9. Wrzesień – jak być kotemRozdział 10. Październik – niedobra mama?Rozdział 11. Listopad – trzeba się rozstaćRozdział 12. Grudzień – takie są prawa naturyAlfabetyczny słowniczek trudniejszych wyrazówStrona redakcyjnaRok z kocicą Izabelą

ROZDZIAŁ 1STYCZEŃ – KOCICA IZABELA

Kocica Izabela mieszkała z Zuzią i jej rodzicami w niewielkim domu z ogródkiem. Miała dopiero rok i uwielbiała się bawić. Szczególnie lubiła gonić to wszystko, co przed nią uciekało.

Tego dnia Zuzia zrobiła dla swojej kocicy nową zabawkę. Przywiązała wstążkę do wydmuszki* jajka i biegała po całym mieszkaniu, a Izabela za Zuzią.

– Wskakuj! Łap! Mądry kotek! – nawoływania Zuzi słychać było w całym domu.

Dziewczynka jak szalona biegała od łazienki do kuchni i od przedpokoju do sypialni rodziców, ciągnąc za sobą wydmuszkę. Izabela w podskokach podążała za nią. Łapała zabawkę i zaraz potem ją puszczała.

Kiedy Zuzia i kotka zmęczyły się zabawą, dziewczynka zasiadła w fotelu koło okna, zapaliła lampę i zaczęła czytać książkę. Kocica wskoczyła jej na kolana, zwinęła się w puchaty kłębuszek i mocno zasnęła. Zuzia czytała, piła herbatę i głaskała miękkie futerko kocicy, a Izabela mruczała tak głośno, jakby w brzuszku miała prawdziwy silnik.

Dziewczynka uśmiechnęła się radośnie. Nie mogła sobie przypomnieć, jak to było, zanim w ich domu pojawiła się mała kociczka.

ROZDZIAŁ 2LUTY – CO SIĘ DZIEJE?

W nocy Zuzi wydało się, że słyszy jakieś dziwne dźwięki. Gdy rano się obudziła, zobaczyła, że jej kotka stoi na parapecie z noskiem przytkniętym do szyby i rozpaczliwie miauczy. Dziewczynka wyskoczyła z łóżka i wzięła kocicę na ręce, żeby ją uspokoić. Izabela zaczęła mruczeć i łasić się do swojej pani, ale po chwili uciekła i usiadła pod drzwiami. Jeszcze żałośniej zamiauczała, jakby właśnie działa się jej jakaś ogromna krzywda.

– Mamusiu, ona jest chora! – krzyknęła przestraszona Zuzia.

– Nie, kochanie. Ona czuje wiosnę. Chce mieć dzieci. Krzyczy tak głośno, żeby przywołać kocura.

Zuzia uważnie popatrzyła na Izabelę. „Ona chce mieć dzieci?” – zdziwiła się. Wyobraziła sobie Izabelę z kociakiem niemowlakiem.