I am reading - Czytam sobie. Kto uratował jedno życie - Historia Ireny Sendlerowej - Ewa Nowak - ebook

I am reading - Czytam sobie. Kto uratował jedno życie - Historia Ireny Sendlerowej ebook

Ewa Nowak

0,0
5,99 zł

Opis

Irena Sendlerowa jest bohaterką, której historię powinni poznać wszyscy! Ta odważna kobieta podczas II wojny światowej uratowała od śmierci wiele osób: dzieci i dorosłych. Sama nieustannie narażała przy tym własne życie. Jej hart ducha i niezwykła odwaga udowadniają, że nawet w najmroczniejszych czasach znajdą się ludzie dobrego serca, niosący światło nadziei dla najbardziej bezbronnych. Koniecznie przeczytajcie opowieść o jednej z najodważniejszych kobiet wszech czasów!

"Kto uratował jedno życie... Historia Ireny Sendlerowej" to opowieść z trzeciego poziomu bestsellerowej serii "Czytam sobie", która wspiera naukę samodzielnego czytania. Młodzi czytelnicy utrwalają umiejętności zdobyte na drugim poziomie, a także poznają dłuższe zdania wielokrotnie złożone. Tekst zawiera około 2500-2800 wyrazów, a na końcu znajduje się słownik trudniejszych słów użytych w książce. Opowieść o życiu Ireny Sendlerowej stworzyła Ewa Nowak – wielokrotnie nagradzana autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci i młodzieży. Piękne ilustracje wykonała Anna Kurdziel.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 14
Ewa Nowak

Kto uratował jedno życie

Historia Ireny Sendlerowej

zilustrowałaAnna Kurdziel

Saga

Kto uratował jedno życie - Historia Ireny Sendlerowej

Copyright © 2018, 2019 Ewa Nowak i SAGA Egmont

Wszystkie prawa zastrzeżone

ISBN: 9788726128307

1. Wydanie w formie e-booka, 2019

Format: EPUB 2.0

Ta książka jest chroniona prawem autorskim. Kopiowanie do celów innych niż do użytku własnego jest dozwolone wyłącznie za zgodą SAGA Egmont oraz autora.

SAGA Egmont, spółka wydawnictwa Egmont

UWAGA!

Słowa zaznaczone gwiazdką *

zostały wyjaśnione w słowniczku

na końcu książki.

Order Orła Białego

Order Orła Białego to najwyższe odznaczenie* w naszym kraju. Polska przyznaje go najbardziej zasłużonym, między innymi tym, którzy pokazali, że niczego się nie boją i są gotowi oddać życie za ważne dla Polski i całej ludzkości sprawy.

W 2003 roku prezydent Rzeczpospolitej Polskiej wręczył Order Orła Białego siwiutkiej staruszce.

– Tego, że trzeba pomagać potrzebującym, nauczyłam się w domu rodzinnym – powiedziała skromna staruszka. – Dlatego nie jestem żadną bohaterką.

Kim jest ta uśmiechnięta starsza pani? To Irena Sendlerowa, która wraz z innymi w czasie drugiej wojny światowej uratowała życie wielu Żydom – dorosłym i dzieciom.

Jak to możliwe? Mogła uratować tak wielu ludzi? Jak ona to robiła? Dlaczego musiała ratować ludzi?

Druga wojna światowa

Pierwszego września 1939 roku o godzinie 4.45 nad Polskę nadleciały niemieckie samoloty. Zaczęła się wojna. Niemcy bombardowali miasta, palili domy i strzelali do Polaków. Adolf Hitler, który rządził wtedy w Niemczech, zmienił nasz kraj w pole bitwy. Na domiar złego 17 września 1939 roku od wschodu zaatakował nas Związek Radziecki*.

Polacy walczyli, jak mogli, ale w końcu musieli skapitulować*. Zaczęła się okupacja* naszego kraju.

Niemcy