I am reading - Czytam sobie. Edison - O wielkim wynalazcy - Ewa Nowak - ebook

I am reading - Czytam sobie. Edison - O wielkim wynalazcy ebook

Ewa Nowak

0,0
5,99 zł

Opis

Jest rok 1847 i jeszcze nigdzie na świecie nie ma prądu. W tym samym roku na świat przychodzi chłopiec Thomas Alva Edison, który jest bardzo ciekawym dzieckiem. Kiedy zaczyna mówić, zadaje swoim rodzicom mnóstwo pytań. Zresztą nie tylko im. Także swoim nauczycielem, którzy niezbyt przepadali za jego dociekliwością. Thomas wolał uczyć się sam, więc urządził sobie w domu pierwsze laboratorium. Potem zaczął swoją pierwszą w życiu pracę na kolei. A potem stał się najsłynniejszym na świecie wynalazcą, dzięki któremu możesz czytać tę książeczkę przy zapalonym świetle.

Rodzicu, przekonaj się o tym razem ze swoim dzieckiem, w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria „Czytam sobie. Poziom III" została stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy mają już za sobą dwa poziomy nauki. Proste, wciągające historie, wyraźne i duże literki, wprowadzą Twoje dziecko w świat niesamowitych wydarzeń i zachęcą do samodzielnego czytania. Trzeci poziom edukacyjnej serii zawiera 2500-2800 wyrazów w tekście, zdania dłuższe i wielokrotnie złożone; wykorzystuje wszystkie głoski, zawiera słownik trudnych wyrazów dotyczących danej historii.

Na początku każdej książeczki dziecko znajdzie trzy pytania, na które może odpowiedzieć po jej przeczytaniu. W ten sposób ćwiczy ono pamięć, ale przede wszystkim umiejętność opowieści.

Książeczka przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 5 do 7 lat, a cała seria „Czytam sobie" powstała w oparciu o konsultacje z metodykami nauczania.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 17

Oceny
0,0
0
0
0
0
0OkładkatextStrona tytułowaCzasy przed elektrycznościąThomas AlvaSamoukZaczyna sięGazety w pociąguBohaterWynoś się stąd!Co by tu zrobić?Metoda eliminacjiPierwszy wielki patentFonografLampy gazoweŻarówkaDokładnośćSadzaCzarodziej z Menlo ParkMiejski system oświetleniowyCo by tu jeszcze?TelefonPożegnaniePrzyszły Wynalazco!Niektóre wynalazki opatentowane przez Thomasa Alvę Edisona:Alfabetyczny słowniczek trudniejszych wyrazówStrona redakcyjnaOkładka

PO PRZECZYTANIU KSIĄŻKI:

Przypomnij sobie, na czym polegał pierwszy eksperyment Thomasa Edisona. A czy ty lubisz eksperymentować?

Powiedz, z jakich materiałów Edison chciał zrobić żarnik do żarówki. Podpowiedzi szukaj na stronach

38

,

39

,

43

44

.

Wymień kilka wynalazków opatentowanych przez Thomasa Edisona.

UWAGA!

Słowa zaznaczone gwiazdką *zostały wyjaśnione w słowniczkuna końcu książki.

CZASY PRZED ELEKTRYCZNOŚCIĄ

Jest rok 1847. Ludzie przechowują jedzenie w piwnicach albo wykopanych w ziemi dołach. Wodę nosi się do domu wiadrami ze studni. Jeżdżą już pociągi, ale nie ma telefonów, centralnego ogrzewania i kranów z wodą. Gdy robi się ciemno, ludzie zapalają lampy gazowe, które świecą słabo, dymią, wydzielają nieprzyjemny zapach i brudzą sadzą ściany oraz sufity. Nikt nie ma w domu prądu, który ułatwia wykonywanie codziennych czynności. Epoka elektryczności* ma dopiero nadejść.

THOMAS ALVA

11 lutego 1847 roku w małym miasteczku w Stanach Zjednoczonych urodził się chłopczyk. Rodzice nazwali go Thomas Alva Edison.

Kiedy Thomas Alva Edison zaczął mówić, zasypywał rodziców pytaniami:

– Dlaczego niebo jest niebieskie? Dlaczego kamień jest twardy? Skąd biorą się małe kaczki?

Rodzice cierpliwie odpowiadali, a Thomas słuchał zafascynowany.

– Już ciemna noc, gdzie jest Thomas? Czy ktoś go widział?

Rodzice zaczęli go szukać.

Okazało się, że Thomas był w kurniku. Siedział na kaczych jajkach. Chciał sprawdzić, czy uda mu się wysiedzieć kaczęta. Był to jego pierwszy eksperyment* w życiu. Czy tobie przyszłoby coś takiego do głowy?

SAMOUK*