I am reading - Czytam sobie. Mecz o wszystko - Ewa Nowak - ebook

I am reading - Czytam sobie. Mecz o wszystko ebook

Ewa Nowak

0,0
9,99 zł

Opis

Czy wiesz, co musisz zrobić, żeby zostać najlepszym piłkarzem na świecie? Zastanów się dobrze. A może chciałbyś przekonać się, jak wygląda jeden dzień z życia prawdziwego piłkarza? Lub sprawdzić, z ilu etapów składa się jego trening?

Bycie piłkarzem to nie przelewki. Długie i trudne treningi. Spotkania drużyny i omawianie strategii meczu. Wie o tym doskonale piłkarz Artur, który przygotowuje się do meczu o wszystko! Artur wie również, że nikt nie urodził się genialnym piłkarzem, a żeby nim zostać trzeba bardzo, bardzo ciężko pracować! Co więcej, to nigdy się nie kończy.

Czy jesteś na to gotowy?

Rodzicu, przekonaj się o tym razem ze swoim dzieckiem, w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria "Czytam sobie. Poziom III" została stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy mają już za sobą dwa poziomy nauki. Proste, wciągające historie, wyraźne i duże literki, wprowadzą Twoje dziecko w świat niesamowitych wydarzeń i zachęcą do samodzielnego czytania. Trzeci poziom edukacyjnej serii zawiera 2500-2800 wyrazów w tekście, zdania dłuższe i wielokrotnie złożone; wykorzystuje wszystkie głoski, zawiera słownik trudnych wyrazów dotyczących danej historii.

Na początku każdej książeczki dziecko znajdzie trzy pytania, na które może odpowiedzieć po jej przeczytaniu. W ten sposób ćwiczy ono pamięć, ale przede wszystkim umiejętność opowieści.

Książeczka przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 5 do 7 lat, a cała seria "Czytam sobie" powstała w oparciu o konsultacje z metodykami nauczania.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 20

Oceny
0,0
0
0
0
0
0PO PRZECZYTANIU KSIĄŻKI:

Czy wiesz, co to jest hat-trick, rzut karny i koordynacja ruchowa? Podpowiedzi szukaj w 

słowniczku

na końcu książki.

Przeczytaj na głos rozdział „W szatni” (

strony 36–38

) i opowiedz, dlaczego Artur jest spokojny przed meczem.

A jaki sport Ty uprawiasz? Czy ruch i wysiłek fizyczny sprawiają Ci przyjemność?

UWAGA!

Słowa zaznaczone gwiazdką *zostały wyjaśnione w słowniczkuna końcu książki.

STRATEGIA* GRY

W klubie sportowym w małej salce stoi ogromny telewizor. Przed nim piętnastu panów w dresach. W ciszy oglądają mecz piłki nożnej. Jeden z nich co chwila zatrzymuje obraz i komentuje to, co widać na ekranie. Czy to są kibice? Nie, to profesjonalni* piłkarze i ich trener. Omawiają przebieg ostatniego meczu. Uczą się strategii gry.

Wśród zebranych jest Artur. Już w szkole podstawowej złapał bakcyla* piłki nożnej. Teraz jest profesjonalnym piłkarzem, gra na pozycji napastnika*. Dziś jest bardzo ważny dzień. Wieczorem mecz z najlepszym zespołem w lidze*. Będzie to mecz o wszystko. To dlatego zawodnicy są bardzo skoncentrowani. Chcą jak najlepiej poznać taktykę* przeciwnika. Trener uczy ich, jaką strategię gry mają zastosować.

Skład już wybrany, strategia omówiona. Koniec odprawy*. Artur idzie prosto na siłownię. Chce popracować nad mięśniami brzucha.

TRENING

Jeśli chcesz wiedzieć, jak ciężki jest trening zawodowego piłkarza, przypomnij sobie lekcje WF-u i pomnóż je przez tysiąc. Tak ciężko trenują najlepsi piłkarze.

Zaczyna się rozgrzewka. Czasami to aż pół godziny żmudnych* ćwiczeń. Dlaczego tak długo? Dlaczego Artur bez słowa skargi wykonuje te wszystkie ćwiczenia? Przecież to dla niego bułka z masłem. Czy nie mogą już zacząć prawdziwego treningu?

Rozgrzewka jest bardzo ważna. Jeśli zaczniesz trenować bez rozgrzania wszystkich mięśni, od szyi po palce nóg, łatwo nabawisz się kontuzji i długo nie będziesz mógł grać ani ćwiczyć.

Drugi punkt treningu to praca nad formą. Artur doskonale wie, że aby być w świetnej formie, trzeba codziennie dbać o kondycję*. Piłkarz, który jest słaby i szybko się męczy, nigdy nie zostanie dobrym zawodnikiem.

Trening interwałowy*. Mecz piłki nożnej trwa dwa razy po 45 minut. Podczas każdego meczu Artur, jak każdy zawodnik, truchta, chodzi, biega sprintem*, stoi. Dlatego teraz cały zespół ćwiczy ten rodzaj wysiłku. Trening interwałowy przyzwyczaja mięśnie do wysiłku i odpoczynku na zmianę.

Indywidualny trening techniczny. Artur już jako dziecko kopał piłkę najlepiej z całej klasy. Miał dobrą koordynację ruchową*