Wydawca: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Kategoria: Specjalistyczne Język: polski Rok wydania: 2011

Notes Biblioteczny 1953-2008. Bibliografia zawartości ebook

oprac. Krystyna Kasprzyk

(0)

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB kup za 1 zł
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Notes Biblioteczny 1953-2008. Bibliografia zawartości - oprac. Krystyna Kasprzyk

Po pięćdziesięciu pięciu latach nieprzerwanego ukazywania się, „Notes Biblioteczny” przestał być tradycyjnym, drukowanym czasopismem. Kolegium kierownicze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, zadecydowało o wydawaniu biuletynu wyłącznie formie elektronicznej.

Bibliografia rejestruje artykuły, które ukazały się w „Biuletynie/Notesie” w trakcie wydawania drukowanej postaci pisma w latach 1953–2008. Całość materiału bibliograficznego ułożono, na podstawie kryterium treściowego, systematycznie w dziesięciu działach, podzielonych w zależności od ilości i różnorodności materiału bibliograficznego na poddziały pierwszego i drugiego stopnia. Inspiracją dla układu bibliografii był pierwszy podział strukturalny pisma […], rozbudowany wg potrzeb uporządkowania publikacji wykraczających swą tematyką poza granice pierwotnego podziału. W obrębie działów i poddziałów materiały uszeregowano w porządku chronologicznym wg lat publikacji, w obrębie poszczególnych lat zastosowano układ alfabetyczny, gdzie czynnikiem segregującym jest pierwsze słowo tytułu.

Zrąb główny uzupełniają: indeks autorów i indeks osobowo-przedmiotowy, wykaz tytułów czasopism, z których pochodzą przedruki artykułów lub/i ich fragmentów oraz tabele statystyczne: nr 1, Chronologiczny wykaz redaktorów wraz z okresem pracy w redakcji; nr 2, Zestawienie liczbowe autorów publikujących wg ich miejsca zatrudnienia; nr 3-6, Zestawienie wydanych numerów z wyszczególnieniem numerów podwójnych, wysokością nakładu, objętością i formatem.

Opinie o ebooku Notes Biblioteczny 1953-2008. Bibliografia zawartości - oprac. Krystyna Kasprzyk