Wydawca: Psychoskok Kategoria: Edukacja Język: polski Rok wydania: 2017

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 25000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku (w tym Kindle) kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 291 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB kup za 1 zł
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze PDF
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Nauka Biznesu Krok po Kroku - Kacper Daria

Nauka Biznesu Krok po Kroku” Kacpra Darii to poradnik, który powstał, aby umożliwić pozbycie się wszelkich kłopotów finansowych.

Masz problemy z pieniędzmi, prowadzeniem lub założeniem firmy, inwestycjami, a może chcesz poszerzyć wiedzę z zakresu biznesu? Właśnie po to powstał poradnik o zarabianiu. Przejrzyście, czytelnie, prosto wytłumaczone zagadnienia i pojęcia, pozwalające zagłębić się w tematy biznesu, nawet jeśli to nasze pierwsze zetknięcie z tym pozornie skomplikowanym światem.

Książka została nastawiona na odbiorcę, stworzona, aby pomagać i uczyć odnajdywania się w sytuacjach, w których niekiedy jesteśmy zmuszani, lub zobowiązani uczestniczyć. Każdy z nas stanowi część takich sytuacji, jesteśmy elementem biznesowej machiny świata.

Własny biznes to marzenie wielu, daje komfort i poczucie swobody, zapewnia satysfakcję i wiele profitów. Ale jak stworzyć biznes, który zagwarantuje duże zyski? Te tajemnice odkrywamy dzięki zapoznaniu się z materiałem stworzonym przez Kacpra Darię. Dzięki temu poradnikowi, takie rzeczy jak podatki, składki, formy prawne, ubezpieczenia, wielkie urzędy i ważne instytucje przestają być straszne, zagmatwane i niezrozumiane. Wszystko staje się jasne i proste, świat biznesu, firm i ogromnych korporacji staje przed nami otworem, wystarczy, że się odważymy i na niego otworzymy.

Jeśli chcesz zmierzyć się ze światem inwestycji i biznesu, stanąć na pewnym starcie z podniesioną głową, wskazujemy kolejne kroki i metodologię działania, z pomocą której będzie ci się żyło łatwiej!

Opinie o ebooku Nauka Biznesu Krok po Kroku - Kacper Daria

Fragment ebooka Nauka Biznesu Krok po Kroku - Kacper Daria

Kacper Daria
Nauka Biznesu Krok po Kroku

Wersja Demonstracyjna

Wydawnictwo Psychoskok

Kacper Daria „Nauka Biznesu Krok po Kroku”

Copyright © by Kacper Daria, 2017

Copyright © by Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o. 2017

Wydanie I

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji

w jakiejkolwiek postaci jest zabronione. Wykonywanie kopii metodą kserograficzną,

fotograficzną, a także kopiowanie książki na nośniku filmowym, magnetycznym

lub innym powoduje naruszenie praw autorskich niniejszej publikacji.

Wszystkie znaki występujące w tekście są zastrzeżonymi

znakami firmowymi bądź towarowymi ich właścicieli.

Redaktor prowadząca: Wioletta Tomaszewska

Korekta: Kacper Daria

Projekt okładki: Robert Rumak

Ilustracje na okładce: © ra2 studio – Fotolia.com

Skład: Wydawnictwo Psychoskok

ISBN: 978-83-8119-005-3

Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o.

ul. Spółdzielców 3, pok. 325, 62-510 Konin

tel. (63) 242 02 02, kom. 695-943-706

http://www.psychoskok.pl/http://wydawnictwo.psychoskok.pl/ e-mail:wydawnictwo@psychoskok.pl

W pierwszej kolejności dziękuję Duchowi Świętemu

za prowadzenie.

Dziękuję również Sebastianowi Stelmachowi

za przebudzenie.

Sebastian chciałbym ci jeszcze raz serdecznie podziękować

za nowe życie dla mnie i mojej rodziny.

Dziękuję również wam wszystkim którzy zechcieliście

WSTĘP

Materiał „Nauka Biznesu Krok po Kroku” powstał z myślą o tych, którzy mają dość borykania się z problemami finansowymi, dotyczącymi prowadzenia firmy, inwestowania i szeroko pojętej wiedzy biznesowej. Jest przyjaznym przewodnikiem o zarabianiu. Uczy jak zyskać, z uwzględnieniem braku strat pokazuje, jak uniknąć zagrożeń i zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami. Został stworzony z nastawieniem na odbiorcę, który niekoniecznie zna dogłębnie poruszane zagadnienia i nie do końca czuje się pośród nich komfortowo, ale jednocześnie stanowi ich część poprzez bycie elementem biznesowej machiny świata. Wiedza podana została w sposób przejrzysty i przystępny, a każde pojęcie i zagadnienie zostało wyjaśnione tak, aby móc przyswoić i zrozumieć informacje poprzez samo tylko zapoznanie się z materiałem.

„Nauka Biznesu Krok po Kroku” opracowana została przez grupę starannie wyselekcjonowanych specjalistów. Wyszukani i sprawdzeni pod kątem posiadanego zasobu wiadomości i doświadczeń, gotowi do podzielenia się swoją bogatą wiedzą. Najlepsi z najlepszych – praktycy, którzy opracowali materiały to profesjonaliści, którzy w konkretnych dziedzinach odnieśli ogromne sukcesy i ze swobodą mogą mówić o tym, jak tego dokonali. Ich wiedza porusza zagadnienia prawnopodatkowe, uwzględnia realia biznesowego otoczenia i uwarunkowań w konkretnych przypadkach – jednocześnie umiejscawia w nich praktyczne rady i sugestie, jak najkorzystniej, najbardziej optymalnie i najwygodniej zarabiać bez stresu. Miarą wiarygodności przekazywanych przez autorów wiadomości jest ich własne powodzenie. W materiale próżno szukać teoretycznych wywodów i niepopartej faktami wiedzy, która nijak nie wpisuje się w rzeczywistość. Wskazane przez ekspertów rozwiązania, to – mówiąc krótko – gotowiec, który wcielony w życie, pozwala pewnie zarabiać. Nie musisz pokładać zaufania w jałowych obietnicach. Przekonaj się, że stworzone przez najwyższej klasy znawców vademecum – to nic innego, jak praktyczny przewodnik o zarabianiu. Pozwól cenionym autorytetom poprowadzić się za rękę, prosto do upragnionego sukcesu w biznesie.

ETAP I

Część 1  – Jak stworzyć biznes, który zarabia krocie?

– Powyższe zdanie to chyba najczęściej zadawane pytanie w Internecie.

– A czy wiesz jaka jest najczęściej podawana odpowiedź?

– Czy wiesz na jakim biznesie można zbić największą fortunę?

– Ludzie wymieniają wiele biznesów np. salony fryzjerskie, salony kosmetyczne, salony odnowy, sklepy, firmy budowlane, firmy finansowe, agencje ubezpieczeniowe, sklepy internetowe i wiele, wiele innych. Generalnie mówi się o usługach, handlu lub produkcji.

– Dla każdego coś ciekawego.

– Jest cała masa informacji o tym jaki biznes otworzyć. Różnego rodzaju źródła podają różne przepisy na sukces.

– Jest również wiele szkoleń na ten temat. Wiele z nich sugeruje, żebyś otworzył biznes którego jeszcze nie ma na rynku – lub biznes, który będzie bardzo niszowy.

– I wiesz co? Wszyscy oni mają rację. Ale nie do końca. Gdyż najważniejsze w wyborze biznesu musi być to co podpowiada ci Serce, a nie Rozum.

– Wiesz dlaczego?

– Ponieważ nie każdy biznes jest dla wszystkich.

– A dlaczego?

– Z prostej przyczyny. Gdyż w naszej głowie zdecydowanie częściej pojawiają się myśli negatywne niż pozytywne. To konsekwencja programów nabytych w trakcie naszego życia oraz, niestety, negatywnych doświadczeń.

– Kiedy dokonujesz wyboru twój umysł czerpie wiedzę z negatywnych doświadczeń, swoich lub innych którzy już doświadczyli tego rodzaju porażek biznesowych. A ty posługując się rozumem, podczas wyboru już zakładasz, iż możesz mieć podobne problemy.

– I, co najciekawsze, będziesz miał rację, ponieważ niestety mimowolnie przyciągniesz te problemy o których myślisz do swojego biznesu.

– Natomiast kiedy przy wyborze swojego biznesu będziesz kierował się sercem i będziesz myślał o nim zawsze bardzo pozytywnie, ponieważ będziesz kochał to co robisz – wówczas będzie towarzyszyła ci bardzo pozytywna energia. Energia, która może przynieść ci prawdziwy sukces. Uwierz mi, nie musisz słuchać innych jak opowiadają głupoty, że im się nie udało. To jest ich życie – nie Twoje.

– Zawsze interpretuj to, że to im się nie udało. Ale, że tobie się uda! I wiesz co? Będziesz miał rację, ponieważ ty będziesz robić to co kochasz i w co gorąco wierzysz, a inni robili to co podpowiedział im rozum i strach.

– Nie należy wybierać biznesu który wydaje Ci się bardzo dochodowy ponieważ tylko tak Ci się wydaję.

– Nigdy tak naprawę nie ma 100% pewności w biznesie.

– Dlatego daj sobie większą gwarancję sukcesu i wybierz taki biznes, który podpowiada Ci serce, a z pewnością stanie się on najbardziej dochodowym biznesem z możliwych.

– Spójrz na sytuację dzieci które chodzą do szkoły, spójrz na życie większości osób, które chodzą do pracy. Jak myślisz, czy większość dzieci jest szczęśliwa z powodu tego, że chodzą do szkoły? Odpowiedź oczywiście brzmi – nie! A dlaczego? Ponieważ chodzą do szkoły bo MUSZĄ, a nie dlatego, że chcą.

– Jak myślisz czy dzieci byłyby szczęśliwe gdyby lubiły chodzić do szkoły? Gdyby robiły to co kochają? Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak!

– Taka sama sytuacja dotyczy ludzi chodzących do pracy. Myślisz, że pracują bo lubią? Niestety nie, w większości przypadków, chodzą do pracy, bo nie maja innego wyboru – po prostu muszą to robić. Czy z tego powodu są zadowoleni? Oczywiście, że nie ponieważ nie robią tego co kochają lecz robią to co muszą.

– A jak myślisz: czy ludzie chodzący do pracy byliby szczęśliwi gdyby robili to co kochają? Oczywiście!

– Więc jaka płynie z tego wiedza? Zawsze kiedy robisz to co kochasz jesteś szczęśliwy, a co za tym idzie – wszystko Ci się układa i towarzyszy Ci pozytywna energia oraz odpowiednie okoliczności do tworzenia Twojego sukcesu. Czy to w biznesie czy też w życiu codziennym.

– Podsumowując: kiedy robisz to co musisz lub kiedy podpowiada Ci to rozum. Kiedy umysł mówi, że tak trzeba lub tak musi być bo nie masz wyjścia, wówczas nie jesteś szczęśliwy i co za tym idzie także Twój biznes i życie układają się niekoniecznie tak jak byś sobie tego życzył.

– Zupełnie inaczej jest kiedy robisz to co chcesz, to co kochasz to czego pragniesz – wówczas jesteś szczęśliwy a okoliczności i wszechświat Ci sprzyjają i towarzyszy Ci przy tym pozytywna energia.

– Dokonując więc wyboru jaki biznes otworzyć – zadaj sobie pytanie w jakim biznesie chcesz realizować swój prawdziwy, osobisty potencjał – jaki biznes sprawi ci ogromną satysfakcję. Gdy odpowiesz sobie na to pytanie, sukces masz gwarantowany.

– Jestem przekonany, że każdy wie co chciałby robić w swoim życiu, tylko nie do końca jest przekonany o tym czy rzeczywiście powinien i może to zrobić.

– Jeszcze raz powtórzę

– Przy wyborze odpowiedniego biznesu kieruj się sercem, a nie rozumem. Rozum też Ci się wkrótce przyda. Zostaw go do mądrego podejmowania pozostałych decyzji jakich jest cała masa w biznesie.

– Dotyczy to chociażby informacji zawartych w pozostałych etapach tego vademecum. Tutaj kieruj się rozsądkiem ponieważ te decyzje wymagają rzetelnych przemyśleń i będą skutkować w przyszłości.

– Z mojego doświadczenia wynika, że nie ma magicznego przepisu na idealny biznes, biznes który byłby najkorzystniejszy finansowo dla każdego.

– Dlaczego?

– Ponieważ każdy biznes rządzi się swoimi prawami. Nie każdy biznes będzie odpowiadał danej osobie. Możesz na przykład wiedzieć – że pewien biznes jest rewelacyjny, ale nie masz do niego ani predyspozycji, ani odpowiedniej wiedzy – więc lepiej o nim szybko zapomnieć i szukać, czegoś, co będzie bliskie Tobie i Twojemu sercu.

– W ETAPIE IV – Wszystko o tym jak inwestować w nieruchomości w jakie nieruchomości inwestować i jak je komercjalizować by zarabiać najwięcej oraz wETAPIE VI– Od Zera do Milionera pt. „Instrukcja inwestowania w nieruchomości krok po kroku”. Jak inwestować w nieruchomości z 55% stopą zwrotu. Jak inwestować w nieruchomości z 450% stopą zwrotu z ich sprzedaży. Jak w rok uzyskać przychód pasywny na poziomie 100 000 zł netto. Jak bardzo tanio kupować działki i skąd wziąć na to pieniądze (zobacz koniecznie filmy szkoleniowe na stroniewww.naukabiznesukrokpokroku.pl). Udowadniam, że można zarabiać duże pieniądze na nieruchomościach – nie oznacza jednak, że każdy może zarobić w taki sposób miliony.

– To biznes dla tych, którzy mają wystarczająco dużo determinacji, wiary i wytrwałości w dążeniu do swoich celów. Ci z was faktycznie osiągną sukces finansowy w nieruchomościach.

– Natomiast Ci, którzy nie mają tak silnej woli w dążeniu do sukcesu czy też do tak zwanej wolności finansowej… oni wszyscy mogą realizować się w innego rodzaju biznesach, co oczywiście nie oznacza nic złego.

– Tak jak powiedziałem wcześniej – nie wszystko jest dla wszystkich. Biznes powinieneś dopasować do swoich predyspozycji, umiejętności… a przede wszystkim do tego, co Ci gra w duszy.

– Dlatego, na początku musisz poznać lepiej samego siebie. Kim jesteś, co do tej pory robiłeś, co teraz chcesz robić, jakie masz marzenia?

– Co najważniejsze, nie bój się samemu przed sobą wypowiedzieć głośno jakie są Twoje marzenia, jaki biznes dałby ci radość, jaki biznes jest twoim upragnionym. W czym będziesz się realizował, co jest twoją największą pasją?

– Ale aby móc to wszystko sobie poukładać, powinieneś zajrzeć w głąb siebie. W tym celu musisz koniecznie zatrzymać się na minimum 14 dni mając możliwość nie robienia nic, mieć czas by tylko spacerować, leżeć, spędzać czas tak jak lubisz, a wówczas rozwiązanie przyjdzie do Ciebie samo. W twojej głowie pojawi się informacja, a ty powiesz Boże, jakie to proste, jak to możliwe, że wcześniej na to nie wpadłem. To jest właśnie to co chcę robić, to jest to, co sprawia mi przyjemność to jest to, co pozwoli mi zarabiać duże pieniądze. To jest to co da mi upragnioną wolność finansową!

– Ktoś z was może również powiedzieć, że to nie zadziała, że to zbyt proste żeby było prawdziwe, że trzeba mieć bardzo dokładnie przeanalizowany biznesplan, że realizacja biznesu to nie lada wyzwanie, że wymaga to całej masy przygotowań oraz analiz rynku.

– Odpowiedź brzmi następująco:

– Analiza rynku jest niezbędna kiedy Twój biznes jest kolejnym biznesem z danego segmentu; segmentu, w którym jest już 1000 innych graczy od długiego czasu. Wówczas musisz przeanalizować swój biznesplan ponieważ będziesz kolejnym z wielu.

– Wobec tego pojawia się konkurencja, pojawia się strategia, pojawia się jakość produktu, pojawiają się konkurencyjne ceny oraz zawężony rynek zbytu na twój produkt.

– I tak właśnie powstają biznesy, które niestety średnio po 3 latach padają.

– Jaki jest tego powód? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jest to bardzo starannie przemyślana strategia, oparta na całej masie analiz, nieprzespanych nocy, kilkumiesięcznej strategii marketingowej, strategii komunikacji, i całej masie niepotrzebnie wydanych pieniędzy.

– Dlaczego? Po co? Bo tak należało! Bo to jest standardowe wprowadzanie produktu na rynek.

– Ale po co to wszystko? Po co budować coś co nie ma przyszłości? A nie będzie miało przyszłości kiedy nie jest budowane z sercem tylko z analizą, wykresami i tabelkami.

– Taki biznes nie przyniesie Ci satysfakcji, zadowolenia, szczęścia i wolności finansowej. Będzie niósł ze sobą tylko frustrację, obawy i niepotrzebny stres (który jak wiesz jest powodem wszystkich chorób).

– Taki biznes już u podstaw budowany jest na analizach i przewidywaniach oraz zabezpieczeniach przed najgorszym – przed ryzykiem inwestycyjnym.

– Zabezpieczamy się, aby nie zbankrutować. Zabezpieczamy się, aby nie odnieść porażki. Zabezpieczamy się, aby przetrwać.

– I wiesz co? To wszystko przed czym się zabezpieczasz właśnie do ciebie przyjdzie. Tak, tak, oczywiście… Wiem, ktoś teraz powie: „Co za bzdury!”. A ja odpowiem: spójrz w przeszłość czy nie przyszło do ciebie to o czym myślałeś? Czego się obawiałeś, czego nie chciałeś, aby się wydarzyło lub to, czego pragnąłeś o czym intensywnie myślałeś o czym marzyłeś?

– Wszystko o czym myślisz, wcześniej czy później i tak do ciebie przyjdzie. Nie uciekniesz przed tym.

– Istnieje tylko jedyne rozwiązanie jak tego uniknąć. Jakie?

– Po prostu przestań się przed tym zabezpieczać. Po prostu myśl i wyobrażaj sobie swój ostateczny, idealny sukces. A dla zaspokojenia swoich obaw, po prostu wystarczy, że zoptymalizujesz swój biznes wybierając odpowiednią formę prawną.

– Myśl i uwierz, że twój pomysł na biznes jest wyjątkowy, że wszystko pójdzie jak po maśle, że nieoczekiwanie pojawią się ludzie i okoliczności dla których twój biznes będzie wyjątkowy, a ty dzięki niemu zaznasz szczęścia i wolności finansowej.

– Pamiętaj! Przy wyborze własnego biznesu kieruj się sercem.

– Wsłuchaj się w wewnętrzny głos, który podpowie ci co jest dla ciebie najlepsze. Potem dokonaj najlepszego wyboru formy prawnej dla swojego biznesu.

– O formach prawnych mówię szeroko w ETAPIE II – część1.– Najlepsze formy prawne w jakich możesz prowadzić swój Biznes, czyli niemal wszystko o spółkach oraz wETAPIE II –część 2.– Mądry Polak przed szkodą, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej formy prawnej?

– Potem zwróć uwagę która forma prawna daje ci najlepszą optymalizację podatkową oraz optymalizację odpowiedzialności.

– O tym również mówię w ETAPIE III – część 1.– Kreatywna księgowość – czyli o tym jak być najlepszym księgowym swojego biznesu oraz wETAPIE III – część 2.– Księgowość Spółek – tajemnica sukcesu: Optymalizacja Podatkowa PIT; CIT; VAT i ZUS, oraz o tym jak unikać ryzyka w biznesie.

– Kiedy już dokonasz tych wyborów, mając pełną wiedzę dzięki wszystkim VI etapom vademecum „Nauka Biznesu Krok po Kroku” oraz filmom szkoleniowym zamieszczonym na stroniewww.naukabiznesukrokpokroku.pl, wówczas jesteś w pełni bezpieczny.

– Masz swój biznes, który kochasz, który daje ci całą masę satysfakcji… i to nie tylko finansowej. Przy okazji również kochasz to co robisz.

– Dzięki wiedzy jaka posiadłeś i dzięki zastosowaniu optymalizacji jesteś w pełni spokojny o każdy kolejny dzień.

– Uwierz mi – nie wybieraj dla siebie biznesu, który zasłyszałeś od kogoś. „…że jemu to idzie biznes!” lub, „bo jemu to się powodzi bo robi to czy tamto”. To tak nie działa!

– To, że tamci się na tym dorobili wcale nie znaczy, że ty na tym zarobisz.

– Pamiętaj nie wszystko jest dla wszystkich.

– Co przez to rozumiem? Nie wiesz tak naprawdę ile to ich kosztowało zdrowia, wysiłku, nerwów i nie przespanych nocy ile wypitej kawy i wypalonych nerwowo papierosów?

– To co widzisz to efekt końcowy ich determinacji, ich wytrwałości, ich wiary w sukces.

– Co nie znaczy, że ty również nie możesz podążać drogą do sukcesu.

– Tamci to wybrali, bo to czuli, bo pokochali to co robią bo to jest ich życie. Biznes stał się ich pasją, biznes zamienił się w ich sposób na życie. I tylko dzięki takiej determinacji osiągnęli sukces finansowy.

– Dlatego mówię o tym właśnie w ten sposób. Zadaj sobie pytanie: czy naprawdę jesteś w stanie poświęcić się bez końca jakiemuś biznesowi? Bo tylko taki biznes przyniesie ci upragnioną wolność finansową.

– Czy ty też byłbyś w stanie poświęcić się całym sobą na robienie biznesu na którym tamci się tak dorobili?

– Czy ich biznes mógłby również stać się twoją życiową pasją?

– Śmiem przypuszczać, iż niestety nie… a dlaczego? Dlatego, że gdyby tak było to już byś to robił. Ponieważ to właśnie grało by ci w sercu. a nie zostało podyktowane rozumem, bo zobaczyłeś to w czyjeś życiowej historii.

– To, na czym ty możesz zarobić duże pieniądze, musi wyjść od ciebie. Oczywiście możesz dostać jakiegoś olśnienia przyglądając się innym biznesom, ale nigdy nie będzie to idealnie to samo.

– Pamiętaj coś co wyjdzie od ciebie jest tylko twoje i nikt ci tego nie zabierze. Jeśli nawet zobaczyłeś coś u innych, to i tak staraj się to zrobić po swojemu. Wówczas wprowadzisz do tego biznesu swoja energię, która pozwoli Ci wykreować swój biznes na Twoje podobieństwo, czyli będzie on dopasowany energetycznie pod ciebie – tak abyś wiedział, że to jest twój biznes, a nie identyczna kopia czyjegoś biznesu.

– Bo to nigdy się nie uda. Sukces osiągniesz tylko i wyłącznie wtedy kiedy stworzysz swój biznes. Włożysz w niego całą masę pozytywnej energii i niezachwianej wiary w sukces. Od samego początku zainwestuj w niego całą masę determinacji i wytrwałości w dążeniu do celu.

– Co najważniejsze: zawsze na horyzoncie musisz widzieć pozytywny efekt końcowy swojej ciężkiej pracy. Tylko wtedy osiągniesz sukces i wolność finansową.

– W innym przypadku niestety będzie ci bardzo trudno zarobić duże pieniądze. Po prostu będziesz na nie bardzo ciężko pracował.

– Biznes to pasja, to miłość, to dzieło sztuki, to dziecko o które musisz dbać i się o nie troszczyć. To twoje życie, to radość z tego co robisz. To projekt, który musi być równocześnie twoim marzeniem.

– Wówczas zarobisz bardzo duże pieniądze i to w krótkim czasie.

– A wtedy warto je zainwestować w nieruchomości o których pisze bardzo obszernie w ETAPIE VI– Od Zera do Milionera pt. „Instrukcja inwestowania w nieruchomości krok po kroku”. Jak inwestować w nieruchomości z 55% stopą zwrotu. Jak inwestować w nieruchomości z 450% stopą zwrotu z ich sprzedaży. Jak w rok uzyskać przychód pasywny na poziomie 100 000 zł netto. Jak bardzo tanio kupować działki. I skąd wziąć na to pieniądze, (zobacz koniecznie filmy szkoleniowe na stroniewww.naukabiznesukrokpokroku.pl)

– Lub, być może, dojrzejesz do tego, aby nie prowadzić biznesu w Polsce tylko w Wielkiej Brytanii lub w rajach podatkowych.

– O tym piszę w ETAPIE V – część 1.– Spółki w Anglii – wszystko o tym jak założyć i jak prowadzić swoją Spółkę w Anglii oraz o korzyściach z tego płynących oraz wETAPIE V – część2.– Raje podatkowe – wszystko o tym jak legalnie nie płacić podatków w Polsce.

– Podsumowując.

– Pamiętaj: każdy z nas jest inny. Każdy z nas chce od życia czegoś innego. Każdy z nas ma inne plany i marzenia. Każdy z nas ma inne doświadczenia i każdy z nas ma inne predyspozycje biznesowe.

– Ale jedno łączy nas wszystkich, Jesteś ciekawy co to takiego?

– Wszyscy chcemy być wolni finansowo. A wiesz dlaczego? Bo taka jest nasza natura.

– To jest naturalne. To nie żaden ewenement. Po prostu to nam się należy. I dlatego tak usilnie dążymy do wolności.

– Do wolności w dosłownym tego słowa znaczeniu czy też do wolności finansowej.

– Ale i tak najważniejsze w życiu są miłość i zdrowie. Zgodzisz się ze mną, prawda?

– Jeśli chcesz mieć kompletną wiedzę na temat biznesu i optymalizacji, jak również chcesz wiedzieć na czym można szybko i dużo zarobić – zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi VI etapami vademecum „Nauka Biznesu Krok po Kroku”

– Takiej wiedzy nie znajdziesz nigdzie indziej. To cenna wiedza wynikająca z doświadczeń.

– Polecam filmy szkoleniowe na stronie: www.naukabiznesukrokpokroku.pl.

– Powodzenia i głowa do góry. Dasz radę! Ja w ciebie wierzę!

– Niech prowadzi Cię Duch Święty.

Część 2  – Dla kogo działalność gospodarcza

 w Wielkiej Brytanii.  Kto może przenieść działalność

 gospodarczą do Wielkiej Brytanii?

– Nie ma chyba w Polsce przedsiębiorcy, którego nie naszła by taka osobista refleksja. Czasem nadchodzi ona zza stosu dokumentów finansowych, czasem zjawia się pod postacią pani z Urzędu Skarbowego, czasem też w liście poleconym z ZUS – u. Bez względu na źródło, taka myśl prowadzi do niewesołego wniosku, że prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce jest mocno skomplikowane.

– Może się to wydawać dziwne, jako, że w społeczeństwie postindustrialnym, jakie funkcjonuje obecnie w Polsce, co najmniej 50% pracujących obywateli zatrudnionych jest w sektorze usług (prowadzi własną działalność gospodarczą lub jest w tego typu przedsiębiorstwach zatrudnionych), a podstawą finansowej stabilności państwa jest klasa średnia (którą tworzą m.in. drobni i średni przedsiębiorcy). Domyślam się, że i ty należysz do tej grupy.

– Nasuwa to wniosek, że państwo mające na względzie swój jak najlepiej pojęty interes, powinno maksymalnie ułatwiać działalność wspomnianych drobnych i średnich przedsiębiorców, umożliwiając im skoncentrowanie się na samej działalności i zarabianiu pieniędzy, a nie zamiast tego fundując im zestaw trosk związanych z prowadzeniem prawidłowej dokumentacji i obowiązkiem zapłaty wysokich podatków czy składek, obwarowanych do tego poważnymi sankcjami w razie pomyłek, niedokładności lub opóźnień. Wiesz o czym mówię, prawda?

– Żeby lepiej uzmysłowić sobie różnicę pomiędzy „jak powinno być” a „jak jest”, przyjrzyjmy się najważniejszym zasadom prowadzenia biznesu w Polsce.

– Najważniejsze zasady prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce:

– Zabawa zaczyna się już od momentu założenia własnej firmy.

– Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej formy prawnej swojej działalności gospodarczej:

– Ale o tym w jakiej formie prawnej otworzyć swój biznes dowiesz się w ETAPIE II – część 1.– Najlepsze formy prawne w jakich możesz prowadzić swój Biznes, czyli niemal wszystko o spółkach jak również wETAPIE II – część 2.– Mądry Polak przed szkodą, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej formy prawnej?

– Niemniej jednak, bez względu na formę prawną, w jakiej będziesz prowadzić swój biznes, wiąże się to niestety z ponoszeniem kosztów na rzecz państwa. Chodzi tu o podatki i składki ubezpieczeniowe

– Sposób i wysokość zapłaty podatków, przedsiębiorca wybiera już na etapie zakładania działalności. W sytuacji, w której wybiera opodatkowanie na zasadach ogólnych, kulą doczepianą do jego nogi jest żenująco niska kwota wolna od podatku ( 3091 zł)

– W kwestii podatków, na przedsiębiorcy ciąży również obowiązek złożenia rozliczenia CIT ( Corporate Income Tax – podatek od dochodów spółek (przedsiębiorstw) – jest to rodzaj podatku bezpośredniego, obciążającego dochody uzyskiwane przez osoby prawne). Trzeba to zrobić w terminie do trzech miesięcy od zakończenia roku podatkowego. Wysokość podatku CIT wynosi w Polsce 19% kwoty dochodu.

– Druga sprawa to składki ubezpieczeniowe, czyli comiesięczne składki na ZUS. To właśnie one są największym utrudnieniem dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Wszystko przez ich wysokość.

– Ale o tym jak optymalizować składki ZUS lub w jaki sposób legalnie ich nie płacić dowiesz się w ETAPIE III – części 2.– Księgowość Spółek – tajemnica sukcesu: Optymalizacja Podatkowa PIT; CIT; VAT i ZUS, oraz o tym jak unikać ryzyka w biznesie oraz wETAPIE III – części 1.– Kreatywna księgowość – czyli o tym jak być najlepszym księgowym swojego biznesu.

– Na absurd zakrawa fakt, że wysokie składki społeczne i zdrowotne nie gwarantują ani wysokiej emerytury, ani szybkiego dostępu do usług służby zdrowia.

– Dochodzi nieraz do sytuacji, w których przedsiębiorcy zmuszani są do zaciągania kredytów, aby spłacić zobowiązania wobec ZUS-u. To irracjonalne, zgodzisz się ze mną, prawda?

– Do tego, w sytuacji w której zatrudniasz pracowników, ciężar opłacania składek spoczywa na pracodawcy, co znacząco zwiększa koszty zatrudnienia.

– Ponadto prawo polskie przewiduje możliwość kontroli działalności gospodarczej przez dużą liczbę instytucji. Należą do nich m.in. Urzędy Skarbowe, Urzędy Kontroli Skarbowej, Państwowa Inspekcja Pracy, Państwowa Inspekcja Handlowa. To Twoi tzw. „partnerzy biznesowi”. Tego typu kontrole, uciążliwe i stresujące, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji w wypadku wykazania nieprawidłowości. Zaliczymy do nich chociażby (w zależności od zakresu kontroli):

•          mandaty

•          grzywny

•          karę pozbawienia wolności

•          utrata koncesji

•          obowiązek skorygowania błędów lub nieścisłości w prowadzeniu dokumentacji firmy

–  Podsumowując: skomplikowane przepisy dotyczące opodatkowania, wysokie składki ZUS paraliżujące firmy, duża ilość instytucji kontrolujących działalność, a do tego niejasne przepisy prawa i „wszechwładza” urzędów sprawia, że wielu przedsiębiorców staje przed trudnym wyborem: zlikwidować firmę czy poszukać korzystniejszego środowiska dla jej prowadzenia.

–  Biznes w Wielkiej Brytanii.

–  Podstawowe założenia:

–  Decydując się na przeniesienie biznesu do kraju gdzie obowiązują korzystniejsze do tego warunki, musisz przede wszystkim dokonać właściwego wyboru nowej lokacji. Niech to będzie Wielka Brytania.

–  Następnie musisz zadać sobie trzy ważne pytania:

•          jakiego typu działalność może zostać przeniesiona lub założona w Wielkiej Brytanii?

•          jaka forma działalności jest najkorzystniejsza?

•          jak to zrobić?

•          jakie odniesiemy z tego korzyści?

– Jakiego typu działalność może zostać przeniesiona lub założona w Wielkiej Brytanii?

– Jest to zdecydowanie najważniejsza kwestia, jaką należy ustalić na samym początku, ponieważ w sytuacji w której zakres naszej działalności uniemożliwia przeniesienie jej do UK żadne dalsze kroki oczywiście nie mają sensu.

– A zatem – jakiego typu działalność gospodarczą możemy prowadzić w Wielkiej Brytanii?

– Przede wszystkim, do Wielkiej Brytanii możemy przenieść biznes, którego prowadzenie odbywa się poprzez Internet

– Przykładowo:

•          sklepy internetowe handlujące dobrami materialnymi

– (odzieżowe, modelarskie, obuwnicze itd.)

•          sklepy internetowe handlujące dobrami wirtualnymi (wartości intelektualne, wyposażenie bohaterów gier komputerowych, wirtualna waluta stosowana w różnego typu grach, kody do gier, e-booki itp.)

•          marketing internetowy

•          usługi z zakresu programowania

•          usługi z zakresu projektowania i tworzenia stron www.

– Jeżeli nasz biznes prowadzimy poza wirtualnym światem, mamy do wyboru następujące możliwości:

•          prowadzenie szkoleń

•          działalność z zakresu doradztwa finansowego

•          działalność trenerów

•          działalność funduszy inwestycyjnych

•          badania naukowe

•          rozwój technologii

•          handel międzynarodowy

•          usługi spedycyjne

•          usługi transportowe (do 3,5 tony ładunku)

– Inne rodzaje działalności gospodarczej, które można przenieść (przerejestrować) do Wielkiej Brytanii:

•          biznes, którego prowadzenie wymaga obecności na terenie UK (w celu dotarcia do klienta)

•          usługi polegające na prowadzeniu audytu

•          tłumaczenia

– do tego dochodzi jeszcze specyficzny rodzaj działalności, który możemy określić jako redakcyjno-artystyczny; chodzi tu o:

•            prowadzenie blogów

•            redagowanie tekstów

•            działalność rozrywkowa

•            tworzenie scenariuszy 

•          działalność w mediach – Forma działalności.

– Skoro wiemy już jaki rodzaj działalności możemy przenieść do UK, zastanówmy się teraz nad formą prowadzenia takiego biznesu.

– Do najpowszechniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii zaliczamy:

– Sole traders – są to jednoosobowe firmy (praca w formie samozatrudnienia), zaletą jest praca tylko i wyłącznie na swój rachunek (nie pracujemy dla nikogo, ani nikomu nie musimy płacić pensji)

– Spółki typu Limited (Ltd) – czyli odpowiednik polskich spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Są to oczywiście bardziej złożone struktury niż sole traders, a ich główną zaletą jest oddzielenie majątku właściciela od majątku spółki (za zobowiązania właściciel odpowiada wyłącznie majątkiem firmy, nie swoim)

– Business partnerships – inaczej spółki partnerskie. To rodzaj struktury biznesowej, której właścicielami są minimum dwie osoby.

– Skoncentrujmy się jednak na spółce typu Limited, będącej chyba najkorzystniejszą formą prowadzenia interesów.

– Jej największą zaletą jest bez wątpienia oddzielenie majątku firmy od majątku jej założyciela (w razie upadku firmy, wierzyciele są spłacani z majątku firmy, a nie prywatnego majątku właściciela). Natomiast wadą (choć może lepiej nazwijmy to utrudnieniem) jest konieczność prowadzenia dokładnej księgowości, co w razie z korzystania z usług zewnętrznych firm podnosi koszty jej działalności.

– Jak założyć spółkę w UK, tego dowiesz się wETAPIE V– części 1.– Spółki w Anglii – wszystko o tym jak założyć i jak prowadzić swoją Spółkę w Anglii oraz o korzyściach z tego płynących jak również polecam informacje zawarte wETAPIEV – części 2.– Raje podatkowe – wszystko o tym jak legalnie nie płacić podatków w Polsce.

– Jakie korzyści niesie ze sobą przeniesienie działalności do Wielkiej Brytanii?

– Najważniejszym bodźcem popychającym przedsiębiorców do „ucieczki” z biznesem poza granice kraju są oczywiście kwestie finansowe.

– Co takiego oferuje zatem brytyjskie prawo, że to właśnie tam kierują swoje kroki polscy przedsiębiorcy?

– Po pierwsze, kolosalna różnica pomiędzy kwotą wolną od podatku – w Polsce to obecnie 3091 zł, a w Wielkiej Brytanii aż 11 000 funtów, czyli około… 60 000 zł!

– Po drugie, kwestia płatności podatku VAT. W UK jest on dobrowolny, chyba, że roczny obrót firmy przekracza 83 000 funtów, czyli około 450 000 zł rocznie.

Koniec Wersji Demonstracyjnej

Dziękujemy za skorzystanie z oferty naszego wydawnictwa i życzymy miło spędzonych chwil przy kolejnych naszych publikacjach.

Wydawnictwo Psychoskok