I am reading - Czytam sobie. Rok z kocicą Izabelą - Ewa Nowak - ebook

I am reading - Czytam sobie. Rok z kocicą Izabelą ebook

Ewa Nowak

0,0
9,99 zł

Opis

Styczeń, luty, marzec... I tak szybciutko w życiu Zuzi leci czas, odkąd pojawiła się u niej w domu kocica Izabela. Dziewczynka bardzo kocha swoją kotkę, zresztą ze wzajemnością. Jednak pewnego dnia kotka znika, a kiedy wraca przynosi ze sobą wielką nowinę. Izabela zostaje kocią mamą! Od tego momentu następne miesiące mijają jeszcze szybciej niż poprzednie. Aż w końcu znowu nadchodzi zima, która jest początkiem kolejnego roku z kocicą Izabelą i kimś jeszcze...

Przekonaj się o tym razem ze swoim dzieckiem, w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria "Czytam sobie. Poziom III" została stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy mają już za sobą dwa poziomy nauki. Proste, wciągające historie, wyraźne i duże literki, wprowadzą Twoje dziecko w świat niesamowitych wydarzeń i zachęcą do samodzielnego czytania. Trzeci poziom edukacyjnej serii zawiera 2500-2800 wyrazów w tekście, zdania dłuższe i wielokrotnie złożone; wykorzystuje wszystkie głoski, zawiera słownik trudnych wyrazów dotyczących danej historii.

Na początku każdej książeczki dziecko znajdzie trzy pytania, na które może odpowiedzieć po jej przeczytaniu. W ten sposób ćwiczy ono pamięć, ale przede wszystkim umiejętność opowieści.

Książeczka przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 5 do 7 lat, a cała seria "Czytam sobie" powstała w oparciu o konsultacje z metodykami nauczania.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 15

Oceny
0,0
0
0
0
0
0PO PRZECZYTANIU KSIĄŻKI:

Opowiedz, w jaki sposób Izabela opiekowała się swoimi kociętami. Jeśli nie pamiętasz, zajrzyj na

stronę 27

.

Zastanów się, jakie uczucia wzbudziły w Zuzi kocięta.

Przeczytaj jeszcze raz

rozdział 9

i opowiedz, czym zajmowały się maluchy.

UWAGA!

Słowa zaznaczone gwiazdką *zostały wyjaśnione w słowniczkuna końcu książki.

ROZDZIAŁ 1STYCZEŃ – KOCICA IZABELA

Kocica Izabela mieszkała z Zuzią i jej rodzicami w niewielkim domu z ogródkiem. Miała dopiero rok i uwielbiała się bawić. Szczególnie lubiła gonić to wszystko, co przed nią uciekało.

Tego dnia Zuzia zrobiła dla swojej kocicy nową zabawkę. Przywiązała wstążkę do wydmuszki* jajka i biegała po całym mieszkaniu, a Izabela za Zuzią.

– Wskakuj! Łap! Mądry kotek! – nawoływania Zuzi słychać było w całym domu.

Dziewczynka jak szalona biegała od łazienki do kuchni i od przedpokoju do sypialni rodziców, ciągnąc za sobą wydmuszkę. Izabela w podskokach podążała za nią. Łapała zabawkę i zaraz potem ją puszczała.

Kiedy Zuzia i kotka zmęczyły się zabawą, dziewczynka zasiadła w fotelu koło okna, zapaliła lampę i zaczęła czytać książkę. Kocica wskoczyła jej na kolana, zwinęła się w puchaty kłębuszek i mocno zasnęła. Zuzia czytała, piła herbatę i głaskała miękkie futerko kocicy, a Izabela mruczała tak głośno, jakby w brzuszku miała prawdziwy silnik.

Dziewczynka uśmiechnęła się radośnie. Nie mogła sobie przypomnieć, jak to było, zanim w ich domu pojawiła się mała kociczka.

ROZDZIAŁ 2LUTY – CO SIĘ DZIEJE?