Czas zabijania - John Grisham - audiobook

Czas zabijania audiobook

John Grisham

4,5

Opis

Powieść, na podstawie której powstał głośny film z gwiazdorską obsadą: Matthew Mcconaugheyem, Sandrą Bullock, Samuelem L. Jacksonem i Donaldem Sutherlandem.

Nikt nie oddaje klimatu amerykańskiego południa tak, jak robi to John Grisham!

Miasteczkiem Clanton w stanie Missisipi wstrząsa wiadomość o zgwałceniu i bestialskim pobiciu dziesięcioletniej czarnoskórej dziewczynki.

Jej ojciec Carl Lee, wiedząc, że sądy na Południu białych traktują ulgowo, postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość i dokonuje egzekucji na oprawcach córki.

Jake Brigance, młody adwokat, który ledwie wiąże koniec z końcem, zdaje sobie sprawę, że podejmując się obrony Carla, nie może liczyć na wysokie honorarium. Nie może również liczyć na pełną współpracę klienta, który nie chce się zgodzić na najprostszą linię obrony: niepoczytalność. Natomiast tym, czego może być pewny, jest wrogość miejscowej społeczności, bo w Clanton wciąż straszą duchy niewolnictwa.

Wszystko przemawia za tym, żeby nie pakować się w tę trudną do wygrania sprawę. I być może Jake Brigance zrezygnowałby z niej, gdyby nie to, że sam ma córkę… którą może narazić na śmiertelne niebezpieczeństwo, broniąc przed sądem Carla. Bo w toczącym się procesie Ku-Klux-Klan widzi dla siebie szansę na ponowne zaistnienie.

Grisham udowadnia tą książką, że jest absolutnym mistrzem!

„The Washington Post”

Tej powieści nie powinno się przeoczyć.

„Dallas Times Herald”

Zachwycająca lektura…

„Houston Chronicle”

Thrillery prawnicze Johna Grishama zawsze są wydarzeniem. Ale ten jest wyjątkowy!

„The Daily Mail”

Nic dziwnego, że Czas zabijania stał się takim hitem. W pełni na to zasługuje!

„The Guardian”

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 18 godz. 37 min

Lektor: Filip Kosior
Oceny
4,5 (38 ocen)
23
12
2
1
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
Zyziucha

Nie oderwiesz się od lektury

Świetna książka, świetny lektor ale nie rozumiem po jakiego grzyba dodają te muzykę do audiobooków. Nie jest ani adekwatna ani przydatna a wzbudza we mnie niesłychany poziom irytacji.
00
lacerta_

Nie oderwiesz się od lektury

Wciągająca, jedna z tych historii, która pozwala czytelnikowi na próbę postawienia się po jednej ze stron. Cały czas coś się dzieje i ciężko oderwać się od lektury. Grisham świetnie budował napięcie, a prowadzona narracja sprawiała, że nie sposób było się nudzić. Byłam zdziwiona, że jest to pierwsza książka napisana przez Grishama, bo podczas lektury zupełnie tego nie odczuwałam przez co nabrałam jeszcze większą ochotę na poznawanie twórczości autora.
00
tyskaj

Z braku laku…

Męcząco długa i przegadana.
00
MariMai

Dobrze spędzony czas

Chyba wolę filmową wersję tej książki. Fabuła momentami słaba. Lektor super.
00
MilenaWolf

Nie oderwiesz się od lektury

Jedna z moich ulubionych pozycji. A Ty jaki werdykt byś wydał/a? Niewinny.
00

Popularność