3 kroki do zatrudnienia - Daniel Aneszko - ebook

3 kroki do zatrudnienia ebook

Daniel Aneszko

5,0
11,00 zł

lub
Opis

Gdy ktoś tylko uzupełni gotowy wzór CV swoimi danymi, a Ty wpiszesz w nim to, czego pracodawca szuka, wielokrotnie zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie. Gdy jedna osoba pójdzie na rozmowę kwalifikacyjną ,,na żywioł'', a Ty przećwiczysz najważniejsze odpowiedzi i postawę, ponownie- wielokrotnie zwiększysz swoje szanse. Ktoś poprostu przepracuje okres próbny w nadzei, że zostanie zatrudniony na dłużej. Ty, z odpowiednią wiedzą, będziesz mógł pracować mądrze i ze spokojem o dalszą umowę. 

Dzięki tej książce zdobędziesz taką pracę jaką TY będziesz chciał, a nie taką w jakiej pracodawca cię ,,zechce''. 

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
PDF

Liczba stron: 24
Daniel Aneszko

3 kroki do zatrudnienia

Spis treści:

1.Pisanie życiorysu

2.Rozmowa kwalifikacyjna

3.Okres próbny

Drogi czytelniku,

Niewielu rzeczy w życiu można być naprawdę pewnym. Niestety, często okazuje się, że nie powinniśmy traktować pracy, ani posiadania różnych dóbr jako przystani bezpieczeństwa, ponieważ w chwilach kryzysu łatwo o ich stracenie. Wydaje się, że tylko edukowanie i rozwijanie siebie może dać poczucie kontroli. Piszę te słowa w czasie, gdy gospodarka nie tylko Polski, ale i wielu krajów na świecie jest zamknięta w wyniku pandemii koronawirusa. Ludzie z dnia na dzień stracili swoje miejsca pracy i źródła dochodu. Oczywiście tego typu wydarzenia nie mają miejsca, tylko w okresie kryzysów. Ludzie tracą pracę każdego dnia. W związku z tym chciałbym przedstawić książkę, w której zawarta wiedza da Ci przewagę w miejscu w którym być może sam się już znalazłeś, a być może nastąpi to niespodziewanego dnia, w przyszłości. Czego oczywiście Ci nie życzę.

Wszystko to, co zostało zawarte w tej książce wynika z doświadczenia. Zarówno własnego, jak i wielu osób zatrudnianych i zatrudniających. Książka ta NIE jest zbiorem teorii i koncepcji. Nie jest opisem genezy powstania CV, ani wyszczególnieniem jego form. Została pomyślana jako poradnik dla osób rozpoczynających, lub chcących rozpocząć nową ścieżkę kariery. I poradnik ten, ma pomóc zrzucić z siebie nieco stresu z tym związanego. Dlatego, że im większą wiedzę i przygotowanie będziesz posiadać, tym pewniej podejdziesz do pisania CV, rozmowy kwalifikacyjnej i pierwszych dni w nowej pracy.

Codziennie odbywa się miliony rozmów kwalifikacyjnych. Nie sposób przewidzieć przebiegu każdej z nich, jednakże istnieją pewne uniwersalne zasady i mechanizmy, których znajomość znacznie podniesie Twoje szanse na zatrudnienie. Nie tylko, gdy pozostałeś bez pracy, ale i wtedy, gdy chciałbyś powalczyć o lepsze stanowisko niż dotychczasowe. Pierwsze kroki zazwyczaj są trudne, warto mieć wtedy jakieś wsparcie i jeżeli ta książka okaże się w tym pomocna dla Ciebie, będę z tego powodu bardzo szczęśliwy. Z pozdrowieniami

Pisanie życiorysu

Dlaczego poprawne napisanie CV ma znaczenie ? W przypadku dużej konkurencji na jedno stanowisko pracy jest absolutnym minimum, by Twoja kandydatura wogóle została rozpatrzona. W przypadku mniejszej konkurencji daje Ci cenną przewagę już na ,,starcie'' . Ale co właściwie oznacza to, że CV napisane jest dobrze ? O tym opowiem w dalszej części rozdziału...

Po pierwsze:

Zdjęcie. Najlepiej takie, które załączasz do dokumentów takich jak dowód czy prawo jazdy. Również może być to zdjęcie zrobione telefonem, specjalnie na potrzebu tego dokumentu. Warto wtedy pamiętać, by cała twarz była widoczna, zdjęcie nie obejmowało więcej niż do wysokości klatki piersiowej, a Twoja mina była neutralna, bądź lekko uśmiechnięta. Zdjęcie z jednego z wypadów na miasto raczej odpada. Nawet jeżeli starasz się o pracę w mało zobowiązującym miejscu, traktuj CV jako dokument, na którym powinieneś wyglądać przynajmniej półformalnie.

Górna część strony, poza zdjęciem i drukowanym napisem: CURRICULUM VITAE, powinna zawierać Twoje podstawowe dane: imię, nazwisko, datę urodzenia oraz numer telefonu i kontaktowy adres, również mailowy. Odnośniki do Twoich profili w social media nie są konieczne, chyba, że korelują z charakterem pracy, o którą się ubiegasz.