Bestsellery w abonamencie, czyli Wielka 5 Legimi

Artur Wasilewski 19.11.2021

Skoro dziś piątek, to pora na podsumowanie Waszych czytelniczych wyborów z ostatniego tygodnia. Które książki cieszyły się największym powodzeniem? Czy ostatnie premiery wskoczyły na najwyższe miejsca na naszej (a może raczej Waszej) liście przebojów? Prześledźmy, jak wygląda sytuacja w najpopularniejszych kategoriach tematycznych.

Najpopularniejsze kryminały i thrillery, czyli Rewir pod napięciem

Osoby sięgające po historie pełne zagadek, zbrodni, śledztw i tajemnic w tym tygodniu sięgały najchętniej po rodzimą literaturę. W Legimi od lat popularnością cieszą się cykle kryminalne, nie dziwi więc 1. miejsce Remigiusza Mroza i kolejnego tomu serii z komisarzem Forstem. Przepaść wygrała rywalizację z Długiem honorowym Wojciecha Chmielarza i Balwierzem Pióra Katarzyny Bondy – kolejnym, wydanym w krótkim odstępie czasu, tomie z profilerem Hubertem Meyerem. Tuż za podium znalazły się książki zagraniczne. 4. miejsce przypadło nowości w zestawieniu – Kiedy umiera król Eliny Backman, autorki porównywanej do Camilli Läckberg. W Wielkiej 5 Legimi znalazło się również miejsce dla Wróć przed zmrokiem Riley’a Sagera- niezwykle mrocznej opowieści o pewnym domu w lasach stanu Vermont.

Najpopularniejsze romanse, literatura obyczajowa i piękna, czyli rewir obyczajowy

Dwa pierwsze miejsca w tym rewirze bardzo szybko po premierze padły łupem światowej sławy autorek bestsellerów. Abby Jimenez (Życie jest zbyt krótkie), a tuż za nią Kristin Hannah (Rzeczy, które czynimy z miłości) są gwarantkami śmiechu i łez, najczęściej występujących naprzemiennie. 3. miejsce to kolejny tom Bridgertonów – Słodkie tajemnice, autorstwa Julii Quinn. Jakub Małecki, okupujący 4. pozycję jak zawsze przynosi nam historię, po przeczytaniu której trudno zapomnieć o postaciach przezeń wykreowanych. Święto ognia przyciąga jak co tydzień. Na końcu zestawienia mamy zaś Wrony – kolejny czeski bestseller, rozkładający rodzinę na czynniki pierwsze, przyciągający uwagę również w Polsce.

Najpopularniejsze podróże w inne światy i inny czas, czyli rewir fantastyczny

Debiut Katarzyny Puzyńskiej w nowym gatunku literackim musiał przyciągnąć uwagę. Nie dziwi więc pierwsze miejsce Chąśby w naszym fantastycznym zestawieniu. A że rodzima fantastyka trzyma się mocno świadczy również 2. miejsce Marii Zdybskiej i Pani Siedmiu Bram, czyli opowieści czerpiącej z jakże starej tradycji sumeryjskiej. Tuż za nią coś dla nieco młodszych czytelników i czytelniczek – Jessica Townsend i Przypadki Morrigan Crow, a więc nowy tom bestsellerowego, doskonale na całym świecie znanego cyklu Nevermoor. Mamy i kolejną powieść, czerpiącą pełnymi garściami z mitologii antycznych. Mowa o Pieśni o Achillesie pióra Madeline Miller. Zestawienie zamyka doskonale nam znana Aneta Jadowska z Szamańskim tangiem. Tak, o Toruniu można pisać wiele książek i ciągle będzie się je świetnie czytało :).

Najpopularniejsze książki erotyczne, czyli Niegrzeczny rewir

Ostatni rewir w dzisiejszej Wielkiej 5 Legimi należy do niegrzecznych książek. Na szczycie Miłość za milion dolarów autorstwa Katy Evans. Opowieść o kształtowaniu faceta idealnego. Za tytułowy, skromny milion. Rozdarte serce oferuje nam zaś Lena M. Bielska, serwując nam powrót do świata tatuażystów. Z powodzeniem, skoro jej książka znalazła się na 2. miejscu w jakże konkurencyjnym rewirze. Corinne Michaels, tak dobrze znana z cyklu o braciach Arrowood, tym razem zabiera nas w podróż Windą do nieba i od razu wskakuje na podium listy przebojów. Również szybo na Waszych półkach znalazła się Pokusa dotyku Nany Bekher – również premiera w zestawieniu, już na miejscu 4. Zima za pasem, częściowo (ale tylko częściowo, bo Elle Kennedy to po prostu autorka bestsellerów) tłumaczy popularność Wyzwania – opowieści o uwodzeniu pewnego hokeisty.

Pamiętajcie, że wszystkie powyższe ebooki, audiobooki i synchrobooki® dostępne są bez limitu w abonamencie Legimi, dzięki któremu możecie do woli buszować po wirtualnych półkach i czytać (lub słuchać) ile dusza zapragnie. A wiemy, że apetyty czytelniczych dusz są nie do zaspokojenia. Dobrego weekendu, najlepiej z jeszcze lepszymi książkami!

Kategorie: