Tydzień w Legimi. Nowi wydawcy / Co czytamy? / Topowe premiery / Coraz lepsze aplikacje

Artur Wasilewski 23.03.2020

Hasło #TerazCzasNaCzytanie jest ciągle aktualne. Staramy się zatem dostarczyć jak najwięcej dobrych książek, by móc wcielić słowa w czyn. Kolejni wydawcy dołączyli do abonamentu, nowe tytuły pojawiły się na półkach, a my ciągle pracujemy, by aplikacje Legimi umożliwiały jak najwygodniejsze sięganie po książki. Zapraszamy na przegląd tygodnia.

Bestsellery tygodnia
1. Belle Aurora, Raw Rebirth
2. Kristen Ashley, Córka gliniarza
3. B.A. Paris, Dylemat
4. Whitney G., Niegrzeczny szef. Intensywne doznania. Tom 1
5. Christopher Berry-Dee, Rozmowy z seryjnymi mordercami

Premiery tygodnia
1. Magda Knedler, Położna z Auschwitz
2. V. Kiesch, S. Fitzek, Auris
3. A. Pilipiuk, Przyjaciel człowieka
4. Christy Lefteri, Pszczelarz z Aleppo
5. Wojciech Dutka, Kurier z Teheranu

Nowi wydawcy w abonamencie
Mamy za sobą bardzo dobry tydzień pod tym względem. Najpierw swoje tytuły udostępniło wyd. WAM (m.in. naszą premierę tygodnia, czyli Położną z Auschwitz), później do katalogu trafiły podróżnicze relacje wyd. Kontynenty, a następnie ok. 200 ebooków zamieściło wyd. Kobiece

Relacja z PTK w Prologu
Poznańskie Targi Książki na stałe zagościły w kalendarzu najważniejszych czytelniczych imprez w naszym kraju. Tegoroczna edycja, choć nieco okrojona ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, zgromadziła tysiące miłośników i miłośniczek dobrej literatury. Na targach nie mogło zabraknąć ekipy Prologu – zapraszamy do obejrzenia relacji z kilkudniowego czytelniczego święta. Kto wie, kiedy będziemy mieli okazję nakręcić relację z kolejnego?

Co ciekawego w aplikacjach?
Tym razem udostępniliśmy aktualizację aplikacji na smartfony i tablety z Androidem. Dodaliśmy kolejną funkcję, a mianowicie przesyłanie linków do wartych polecenia książek. Wystarczy wejść na swoją półkę, wybrać dany tytuł i udostępnić link w najpopularniejszych mediach społecznościowych, zachęcając do czytania.

#TerazCzasNaCzytanie
Przypominamy, że włączyliśmy się w akcję zainicjowaną przez Fundację Powszechnego Czytania i wspólnie zachęcamy do sięgania po książki. Przygotowaliśmy kolekcję 20 ebooków i audiobooków dla dzieci i młodzieży do pobrania za darmo. Dajmy znać wszystkim, którzy starają się zorganizować w obliczu zaistniałej sytuacji.

Jak widać, naprawdę sporo się u nas dzieje. Ciebie zachęcamy zaś do sięgnięcia po kolejne tytuły.

Kategorie: