Tydzień w Legimi. Co czytamy? / Premiery / Recenzujemy Ferrante / Zbrodnie w Prologu

Artur Wasilewski 29.03.2020

Serwery w Legimi rozgrzane do czerwoności – jak widać w całym tym nie tylko polskim nieszczęściu staramy się odnaleźć i oderwać od rzeczywistości, jeszcze częściej sięgając po książki. Ciekawe, czy znajdzie to odzwierciedlenie w kolejnym badaniu czytelnictwa Biblioteki Narodowej?

Bestsellery tygodnia
1. C. Reilly, Złączeni nienawiścią
2. Remigiusz Mróz, Ekstradycja
3. Whitney G., Niegrzeczny szef
4. B.A. Paris, Dylemat
5. Magdalena Knedler, Położna z Auschwitz

Premiery tygodnia
1. Remigiusz Mróz, Ekstradycja
2. Margaret Atwood, Testamenty
3. Agnieszka Lingas-Łoniewska, Bez pożegnania
4. Przemysław Piotrowski, Piętno
5. Lisa Gardner, Szukaj mnie

W tym tygodniu recenzujemy…
Czas porzucenia Eleny Ferrante. Olga jest szczęśliwą i spełnioną żoną i matką. Mimo to zostaje porzucona przez męża dla młodszej kochanki. Opowieść stara jak świat, ale Ferrante oddaje głos swojej bohaterce. Gdyby Alfred Hitchcock kręcił rodzinne dramaty, mogłyby one tak właśnie wyglądać. Do przeczytania pełnej recenzji zapraszamy na naszego bloga, a po samą książkę do Legimi.

O zbrodniach i zbrodniarzach w Prologu
W najnowszym odcinku naszym gościem był Łukasz Wroński, psycholog śledczy i kryminalnym, profiler, a także autor książki W umyśle mordercy. Za okrutnymi zbrodniami stoją często niewyróżniający się z tłumu ludzie. Mają rodziny, przebywają wśród nas… Co sprawia, że dopuszczają się makabrycznych czynów? Zapraszamy do obejrzenia Magazynu Prolog #86.

#TerazCzasNaCzytanie
To już ostatnia szansa (tylko do końca miesiąca), by sięgnąć po 1 z 20 darmowych ebooków oraz audiobooków dla dzieci i młodzieży. Jak już informowaliśmy, dołączyliśmy bowiem do akcji zainicjowanej przez Fundację Powszechnego Czytania i wspólnie zachęcamy do sięgania po książki. Dajmy znać wszystkim, którzy starają się zorganizować w obliczu zaistniałej sytuacji i jeszcze nie skorzystali z udostępnionych tytułów.

Spokojnego wieczoru, zdrowia i zaczytanego kolejnego tygodnia! Aby zapełnić swoje wirtualne półki w Legimi…

Kategorie: