Penelope Douglas
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Penelope Douglas 
  • Romanse i erotyka 
  • Wyczyść

Amerykańska pisarka, autorka popularnych romansów i powieści new adult, regularnie goszczących na międzynarodowych listach bestsellerów.

Penelope Douglas urodziła się w Dubuque w stanie Iowa jako najstarsze z pięciorga dzieci swoich rodziców. We wczesnej młodości była dość cicha oraz zamknięta w sobie i nic w tamtym okresie nie wskazywało na to, że kiedykolwiek dla Penelope Douglas książki staną się sposobem na życie. Jednym z przełomowych momentów jej życia był wyjazd z domu rodzinnego na studia, ponieważ ze względów, jak sama mówi, czysto praktycznych, postanowiła zdobyć dyplom wyższej uczelni. Plan ten zrealizowała na University of Northern Iowa, uzyskując tytuł licencjata w dziedzinie administracji publicznej. Studia magisterskie, tym razem z nauk przyrodniczych (ponieważ okazało się, że wprost nie znosi administracji publicznej), ukończyła zaś na Uniwersytecie Loyola w Nowym Orleanie. Po studiach była już inną osobą; o wiele odważniejszą i pewniej realizującą marzenia. Kiedy więc spodobał jej się syn bramkarza z baru, w którym pracowała, po prostu go poderwała. Po trzech latach był on już jej mężem. Aktualnie pisarka wraz z nim i córką o imieniu Aydan mieszka w Las Vegas.

Na napisanie książki Penelope Douglas przeznacza od 3 do 5 miesięcy, co jak twierdzi jest powodem, dla którego nie bierze udziału w projektach z innymi pisarzami. Jej ulubionym gatunkiem zarówno jako czytelniczki, jak i autorki są wszelkie odmiany romansu, ponieważ to miłość jest tym, o czym naprawdę warto pisać. I czytać. Poza rodziną i pisaniem Penelope najbardziej na świecie uwielbia słodycze i deszcz.

Pierwsze książki Penelope Douglas

Powieściowy debiut Penelope Douglas, Dręczyciel, ukazał się w Stanach Zjednoczonych w 2013 r. Pogmatwana historia Jareda i Tate otwiera wielotomowy cykl Fall away. Jak mówi autorka, do dziś ma ona ogromny sentyment do swoich pierwszych bohaterów, dzięki którym zaistniała jako pisarka. I rzeczywiście, czytelniczki dość szybko doceniły jej talent do opowiadania romantycznych i jednocześnie pikantnych historii. Już pierwsze książki Penelope Douglas z serii Fall away nie przeszły bowiem bez echa, a z każdym kolejnym ukazującym się tytułem popularność autorki rosła. W polskim tłumaczeniu dostępne są, póki co, jedynie dwie części cyklu. Oprócz historii opowiedzianej przez Tate w Dręczycielu , miłośniczki romansów z Polski mogą jeszcze poznać te same wydarzenia w tomie Dopóki nie zjawiłaś się ty, opisane jednak z perspektywy Jareda.

Książki Penelope Douglas z cyklu Devil’s Night

Otwierającą nowy romansowy cykl powieść Corrupt Penelope Douglas opublikowała dwa lata po swoim debiucie. W porównaniu z Fall Away Devil’s Night napisane jest w zdecydowanie bardziej odważnej i pikantnej poetyce, a fabuły powieści są mroczniejsze, niestroniące miejscami od brutalności i mocniejszej erotyki. Bohaterowie zmagają się ze swoimi demonami, ich uczynki i motywy bywają zaś brudne, nie obca im nienawiść i żądza zemsty. W Corrupt Penelope Douglas to właśnie zemstę czyni osią fabularną całej książki. Erika jest celem Michaela, mężczyzny, który budzi w niej strach i fascynację jednocześnie. Autorka nie oszczędza dziewczyny, a klimat budowany w powieści daleki jest od niezobowiązującej atmosfery serii Fall Away. Dotychczas w polskim wydaniu dostępna jest jedynie pierwsza część cyklu Devil’s Night, na kolejne 3 napisane przez autorkę tytuły przyjdzie czytelniczkom znad Wisły jeszcze poczekać.

Samodzielne powieści Penelope Douglas

Oprócz bestsellerowych cyklów powieściowych, ma również w swoim dorobku Penelope Douglas książki będące samodzielnymi fabułami. Póki co jest ich 4, a najnowsza pt. Credence, na rynku amerykańskim ukazała się w połowie stycznia 2020 r. W polskim tłumaczeniu dostępne są, jak na razie, dwa tytuły. Wcześniejszy z nich, Punk 57, Penelope Douglas wydawałoby się że, ze względu na wiek bohaterów, adresuje głównie do nastolatków. Jednak ta historia o samotności pośród ludzi, wyobcowaniu i próbie ocalenia siebie mimo presji społecznej na funkcjonowanie w ramach sztywnych wzorców, okazała się niezwykle uniwersalna. Perypetie Ryen i Mishy poruszyły serca również starszych czytelniczek, według których pisząc Punk 57, Penelope Douglas stworzyła najlepszą książkę w dotychczasowej karierze.

Swoich gorących miłośników ma również druga, nienależąca do żadnego cyklu i możliwa do kupienia w polskim przekładzie, powieść autorki. W mającej swoją amerykańska premierę w 2018 r. Birthday girl Penelope Douglas porusza bardziej liryczne i poważne struny. Bez wątpienia bowiem miłość między 19-latką a ojcem jej chłopaka nie należy do zagadnień błahych, łatwych do potraktowania z dystansem. Pisarka jednak nie zamierza zasłaniać się romansową konwencja i spłycać tematu. Wręcz przeciwnie na stronach Birthday girl Penelope Douglas problemy swoich bohaterów traktuje z właściwą powagą, ukazując całą złożoności wielowymiarowość ich sytuacji.