Laurelin Paige
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Zarówno książki Laurelin Paige, jak i jej pisarska kariera często, i nie bezpodstawnie, porównywane są z E. L. James. Podobieństwa, w rzeczy samej, są tak oczywiste, że nie sposób ich zignorować.

Urodzona w 1974 r. w amerykańskim stanie Utah Laurelin Paige, w historii swojego literackiego sukcesu, przeszła niemal bliźniaczą do E. L. James drogę od szarej egzystencji do gigantycznych pieniędzy i międzynarodowej sławy.

Przyszła autorka bestsellerów studiowała sztuki muzyczne na Uniwersytecie Colorado i Berklee College of Music. Jest ona również absolwentką menedżerskich studiów MBA oraz, co traktuje głównie jako element ubarwiający jej CV, członkinią MENSA. Podobnie jak jej brytyjska koleżanka po piórze, realizuje się jeszcze jako kochająca żona i matka (3 córek). Jak to często bywa w przypadku historii tak spektakularnego sukcesu, w podjęciu decyzji, by publikować książki, Laurelin Paige niemały udział miał życiowy zbieg okoliczności.

Kiedy pierwsza książka Laurelin Paige, Uwikłani, była w zasadzie ukończona, mąż autorki niespodziewanie stracił pracę. W tej trudnej sytuacji, żeby ratować rodzinę przed niechybnym bankructwem, zdecydowała się ona bezzwłocznie opublikować swoją fabułę sama, bez pomocy wydawnictwa. Tym sposobem w lipcu 2013 r. w ręce czytelników trafiła pierwsza część cyklu Uwikłani Laurelin Paige, Uwikłani. Pokusa, śmiały erotyczny romans skierowany do kobiet.

Cykl Uwikłani Laurelin Paige

Efekt tego, lekko desperackiego, posunięcia przerósł najśmielsze oczekiwania wszystkich. W ciągu pierwszego miesiąca nabywców znalazło ponad 20000 egzemplarzy debiutanckiej książki Laurein Paige. Po takim początku wszystko potoczyło się wprost błyskawicznie. Do 2015 r. pisarka miała na koncie już dziesięć tytułów i ponad 1000000 sprzedanych egzemplarzy. Zaś w 2019 r. wyniki sprzedaży wszystkich książek Laurelin Paige przekroczyły 2,5 mln egzemplarzy. Świetnie sprzedają się przede wszystkim elektroniczne formaty książek Paige: ebooki i audiobooki.

Autorka regularnie gości na wszystkich najważniejszych listach bestsellerów, a jej nazwisko jest rozpoznawalne praktycznie na całym świecie. Trylogia Uwikłani Laurelin Paige to też, dotychczas, jedyne książki wydane samodzielnie, które znalazły się w pierwszej dziesiątce sprzedaży Amazona.

Co naturalne, pisarka skupiła się na jak najlepszym wykorzystaniu świeżo zdobytej popularności. Niezwłocznie powstały dwie kolejne książki Laurelin Paige. Były to oczywiście kontynuacje powieści Uwikłani. Pokusa, opowiadające dalszą historię pary głównych bohaterów; seksownego i tajemniczego miliardera Hudsona Pierce’a oraz jego ukochanej, namiętnej, pięknej i do tego mądrej, Alayny Withers. Tomami Uwikłani. Obsesja oraz Uwikłani. Na zawsze Laurelin Paige dopełniła trylogii, która stanowi rdzeń jej najpopularniejszego cyklu.

Rozwijając serię Uwikłani, Laurelin Paige, podobnie jak E. L. James w przypadku cyklu o Greyu, zastosowała zabieg polegający na przedstawieniu tej samej fabuły, przy zmianie perspektywy narracyjnej. W 2014. r. w ręce czytelnika oddaje Laurelin Paige Uwikłani. Hudson, książkę opowiadającą historię tego samego płomiennego romansu, co trylogia, jednak tym razem z punktu widzenia głównego bohatera, Hudsona Pierce’a, będącego jednocześnie narratorem. W ramach serii Uwikłani opublikowała ponadto Laurelin Paige Uwikłani. Grzeszne noce oraz Uwikłani. Chandler, powieści dziejące się co prawda w świecie przedstawionym cyklu, lecz z nowymi głównymi postaciami.

Wszystkie te książki Laurelin Paige, choć z opóźnieniem, doczekały się polskiego wydania. Na tłumaczenie wciąż natomiast czeka ostatnia z cyklu powieść pisarki, opublikowana w 2018 r., zatytułowana Fixed. Forever.

Inne cykle i książki Laurelin Paige

Choć niedługa, to kariera wydawnicza pisarki rozwijała się niesłychanie intensywnie i z dużą dynamiką. Po zaledwie kilku latach na rynku, ma ona już w swoim dorobku, oprócz Uwikłanych, także inne erotyczne cykle, samodzielne fabuły oraz pisane z Sierrą Simone literackie duety.

Jedną z najwcześniejszych jej serii są Połączeni, dylogia z pewnym opóźnieniem przetłumaczona na język polski. W ramach tej serii wydała Laurein Paige książki: Uwolnij mnie oraz Znajdź mnie, które, choć tworzą oddzielną całość, nawiązują postacią głównej bohaterki do Uwikłanych.

W swoim kolejnym cyklu, choć nadal jej znakiem rozpoznawczym są gorące sceny namiętnego seksu, pisarka zmienia nieco charakter swoich powieści. W składających się na cykl Pierwszy i ostatni książkach Pierwszy dotyk i Ostatni pocałunek Laurelin Paige do erotyki dodaje nieco sensacji i kryminału, uzyskując mroczny klimat napięcia i tajemnicy.

W polskich wydaniach ukazały się jeszcze powieści Laurelin Paige Twardziel i Playboy należące do cyklu Hollywood Heat, a także napisane wspólnie z Sierrą Simone lekkie i trochę komediowa fabuły Gliniarz oraz Gwiazdor.