Anna Kasiuk
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Anna Kasiuk 
  • Literatura obyczajowa i piękna 
  • Wyczyść

Polska pisarka, autorka fabuł new adult oraz powieści obyczajowych z nutką romansu i erotyki. Chociaż książki Anna Kasiuk wydaje zaledwie od 6 lat, w jej dorobku znajduje się aż kilkanaście tytułów. Popularność przyniosła jej saga obyczajowa z elementami nadprzyrodzonymi, Łowiska.

Anna Kasiuk na świat przyszła i do tej pory mieszka pod Warszawą. Zawodowo pracuje jako planistka w międzynarodowej korporacji, prywatnie jest matką trojga dzieci i, jak sama to ujmuje: gosposią, sprzątaczką, psychologiem, felczerem i początkującą księgową. Mimo że z łączenie tych ról z pracą i swoją największą pasją – pisaniem kosztuje ją wiele wysiłku, satysfakcja związana z wzięciem do ręki tomu podpisanego własnym nazwiskiem zdecydowanie to wynagradza. Na wydanie pierwszej książki Anna Kasiuk zdecydowała się dopiero w 2014 r. jednak potrzeba tworzenia i zapisywania własnych myśli towarzyszyła jej od wczesnej młodości. Jako nastolatka zawsze miała przy sobie zeszyt, by móc utrwalić swoje refleksje, wiersze, krótkie opowiadania oraz cytaty, które zrobiły na niej wrażenie. Do dziś owe notatniki przechowuje podobno mama pisarki.

Najpierw latami pisała wyłącznie do szuflady, później na blogu Świat równoległy, w końcu odważyła się spróbować swoich sił na rynku wydawniczym. Okazało się, że potrafi pisać Anna Kasiuk książki trafiające w gusta czytelników i jej kariera zaczęła rozwijać się dość dynamicznie. We wrześniu 2020 r. do księgarń trafił 15. tytuł jej autorstwa. Sama, jako czytelniczka, wyjątkowo, za umiejętność trafnego i detalicznego opisywania uczuć, ceni sobie prozę Anne Rice i uwielbia absolutnie wszystkie powieści tej autorki.

Jeżeli nie wymyśla fabuły kolejnej książki, Anna Kasiuk najlepiej odpoczywa podczas fizycznego wysiłku, co jest miłą odmianą po godzinach pracy przy biurku. Na szczęście ukochany, będący prawdziwym rodzinnym azylem, dom z ogrodem zapewnia jej zawsze odpowiednia porcję ruchu i niezbędna regenerację. Dzięki temu, mimo nawału obowiązków autorka Łowiska ma zamiar kontynuować realizowanie swojej literackiej przygody tak długo, póki będą się znajdować chcący poznawać wymyślone przez nią historie. Jej dwa magiczne miejsca to góry i rejon mazurskich jezior, w obu umieściła akcję swoich powieści.

Anna Kasiuk na zakręcie

Swoją pierwszą książkę pt. Piąte nie zabijaj pisarka opublikowała w 2014 r. Jak przyznaje, myśl o napisaniu powieści była związana z ówczesnym życiowym kryzysem, który przechodziła i praca nad tekstem miała do pewnego stopnia charakter terapeutyczny. Przejmująca, zawierająca element kryminalny, opowieść o losach trzydziestoletniej Agnieszki, która po tragicznej śmierci rodziców ucieka w góry zarówno przed niepokojącą przeszłością, jak i po nadzieję na lepszą przyszłość bez wątpienia można uznać za uznany debiut. Miejsce akcji nie jest przypadkowe, ponieważ to właśnie góry są jednym z dwóch magicznych miejsc pisarki. Po raz drugi, tym razem jednak jako Za zakrętem, Anna Kasiuk opublikowała tę historię w 2017 r.

Anna Kasiuk i Łowiska

Niedługo po swoim debiucie, jesienią 2015 r., w ręce czytelników oddała Anna Kasiuk Lewy brzeg, powieść otwierającą trylogię Łowiska. Jej akcja rozpoczyna się na warszawskiej Pradze, jednak szybko przenosi się na Mazury, zajmujące w sercu autorki szczególne miejsce. Saga stanowi kompilację powieści obyczajowej, z nasyconym erotyka romansem i wątkiem paranormalnym. Młoda psycholożka wikła się w trudną relację erotyczną z pewnymi braćmi, nad którymi ciąży dawna klątwa. Mroki Łowisk, kontynuację cyklu Łowiska Anna Kasiuk opublikowała w 2016 r, a finałowy tom pt. Jagoda ukazał się na początku następnego roku.

Anna Kasiuk, Kwiaciarka ora Andromeda

Chociaż większość tytułów pisarki to obyczajowe fabuły adresowane raczej do dorosłych czytelników, ma ona w swoim dorobku również dylogię, której pierwsza część pt. Andromeda jest powieścią new adult. Kwiaciarka, kontynuacja losów Judyty, która w pierwej części jest nastolatką, nie podlega już tak prostym kategoryzacjom, ponieważ bohaterka jest tu o wiele starsza, a narracja koncentruje się na innym spektrum problemów, stanowi jednak bez wątpienia ciekawą propozycję.

Oczami kobiet i Anny Kasiuk

Jesienią 2018 r. powieścią Ciebie szukam Anna Kasiuk otworzyła serię Oczami kobiet. Należą do niej jeszcze dwie książki; Obok ciebie i W twoim cieniu, będące, podobnie jak pierwszy tom, obyczajowymi romansami ze spora szczyptą erotyki.

Anna Kasiuk i Poza ringiem, czyli Amelia i ja

Najnowsza publikacja pisarki to odważniejszy i pikantniejszy od jej poprzednich narracji romans, okraszony dodatkowo wątkiem kryminalnym. Pisząc Poza ringiem, Anna Kasiuk pozwala sobie w tym zakresie na zdecydowanie więcej, jednak wprowadzając spora dawkę erotyki, nie zaniedbuje ani fabuły ani kreacji postaci, które pozostają kluczowymi elementami tej opowieści. Główny bohater, Ivan, to prawdziwy wojownik, który jednak niespodziewanie musi zbudować od nowa cale swoje życie poza ringiem. Jego częścią staje się Amelia. Jednak uczucie do niej to bez wątpienia czuły punkt Ivana, a istnieją ludzie, którzy bezlitośnie wykorzystają każda jego słabość.