Pochwała prostego życia - Linus Mundy - ebook + książka

Pochwała prostego życia ebook

Linus Mundy

0,0
15,00 zł

lub
Opis

Pochwała prostego życia to kolejna po Bądź dla siebie dobry, O przebaczaniu i Terapii żałoby część z serii „Elfie pogotowie”, małych książeczek autoterapeutycznych, które podbiły serca czytelników na całym świecie.

Co możemy zrobić, by poznać i docenić prosty styl życia? Linus Mundy proponuje, abyśmy na nowo odkryli radość płynącą ze spokojnej rozmowy, prostej opowieści czy szczerego wyrażenia uczuć do drugiej osoby. Owe proste dary i przyjemności pomogą nam utrzymać równowagę w naszym życiu. 

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 7
Linus Mundy Pochwała prostego życia ISBN  Originally published in the USA under the title Keep-life-simple Therapy Copyright © 1993 by Abbey Press Saint Meinrad, Indiana Copyright © for the Polish translation by Zysk i S-ka Wydawnictwo s.j., Poznań 2017All rights reserved Opracowanie techniczne okładki i środka książki Przemysław Kida Wydanie 1 Zysk i S-ka Wydawnictwo ul. Wielka 10, 61-774 Poznań tel. 61 853 27 51, 61 853 27 67 faks 61 852 63 26 dział handlowy, tel./faks 61 855 06 [email protected] Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy plik jest objęty ochroną prawa autorskiego i zabezpieczony znakiem wodnym (watermark). Uzyskany dostęp upoważnia wyłącznie do prywatnego użytku. Rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci bez zgody właściciela praw jest zabronione. Konwersję do wersji elektronicznej wykonano w Zysk i S-ka Wydawnictwo.

Przedmowa

Życie to skomplikowana sprawa. Tak wiele do zrobienia, tak mało czasu. Daleko sięgające marzenia i niewystarczające ku temu zasoby. Wieczne zamieszanie, wieczny chaos, a tak mało spokoju i ciszy.

Rozwiązanie? Mamy jedno: wybrać życie zredukowane do jego sedna, życie pełne prostoty (lub chociaż prostsze od obecnego). Ten wybór (a tak naprawdę setki malutkich wyborów) wprowadzi w naszym życiu wiele zmian:

* Życie pełne prostoty uwolni pokłady energii zgromadzone w naszej duszy — nasz umysł, dusza i emocje będą wolne od niepokoju.

* Mniej skomplikowane życie pozwoli nam na uwolnienie dość już nadwyrężonych surowców naturalnych.

* Zmniejszymy listę „rzeczy”, na których nam zależy, a to pozostawi więcej przestrzeni na myśl o tym, co (i kto) naprawdę istnieje w naszym otoczeniu.

* Otworzymy nasze serce ku „ponadnaturalnej sile” — ku Bogu, który kocha nas i chce tego, co dla nas najlepsze.

Pragniesz przekonać się na własnej skórze, że mniej znaczy więcej? Pozwól Pochwale prostego życia subtelnie wskazać ci to, co jest prawdziwie ważne w życiu.

1.

Zredukuj życie do jego sedna.

Tak naprawdę liczy się

przede wszystkim miłość...

Tylko ona trwa wiecznie.

 Zapraszamy do zakupu pełnej wersji książki

2.

Zredukuj miłość do jej sedna.

Jej esencja to poznanie i bycie

poznanym. Staraj się usilnie,

aby poznać i aby otworzyć

swoją duszę na prawdziwe

poznanie — wtedy zobaczysz

jedność miłości i Miłości.

 Zapraszamy do zakupu pełnej wersji książki