Pancerny Marian kontra dyktatura. Dlaczego Jarosław Kaczyński chciał zniszczyć prezesa NIK? - Marian Banaś,Kazimierz Jaworski - audiobook

Pancerny Marian kontra dyktatura. Dlaczego Jarosław Kaczyński chciał zniszczyć prezesa NIK? audiobook

Marian Banaś, Kazimierz Jaworski

0,0

Opis

Dlaczego Jarosław Kaczyński zaatakował Mariana Banasia (rocznik 1955), którego chwilę wcześniej PiS wybrał na prezesa NIK? Dzięki Banasiowi i stworzonej przez niego Krajowej Administracji Skarbowej państwo zyskało dodatkowo 300 mld zł. To właśnie dzięki temu sukcesowi PiS wygrał drugą kadencję. Banaś nie dał się złamać i pozostał na stanowisku prezesa NIK, stając się najbardziej niezależnym szefem tej instytucji w historii.

Ta książka to pierwszy jego wywiad rzeka, w którym Banaś opowiada o czasach opozycji w PRL (dostał w 1981 r. 4 lata więzienia wyszedł , o sporcie (ma czarny pas w karate), o walce i sprzeciwie wobec dyktatury, którą próbował zbudować Jarosław Kaczyński.

Najlepiej oddaje jego charakter, nie tylko przydomek “Pancerny”, ale również opinia Kaczyńskiego, który w styczniu 2024 r. wycedził przez zęby “popełniliśmy ciężki błąd” – o nominacji Banasia na szefa NIK. Błąd dla PiS, to zysk Polski.

Zapraszamy do lektury bardzo osobistej książki.

Kazimierz Jaworski, polityk, przedsiębiorca, działacz społeczny i samorządowy. Senator V, VII, VIII kadencji. W latach 2006-2007 doradca premiera Jarosława Kaczyńskiego ds. rolnictwa i wsi. Członek międzynarodowej organizacji innowatorów społecznych „Ashoka”. Lider środowisk związanych ze społeczną inicjatywą RaportyBanasia.pl. Po odejściu od PiS stara się przestrzegać przed budową w Polsce dyktatury Kaczyńskiego i wykorzystywania CBA, policji politycznej PiS do niszczenia ludzi.

Audiobook zawiera 21 rozdziałów w plikach formatu mp3.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 5 godz. 40 min

Rok wydania: 2025

Lektor: Jędrzej Fulara i Damian Żebrowski

Oceny
0,0
0
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.