Pan Fortepianek - Dorota Suwalska - ebook

Pan Fortepianek ebook

Dorota Suwalska

0,0
9,99 zł

lub
Opis

Maćkowi jest czasem bardzo trudno pójść do szkoły. Tak też było tym razem. Chłopiec poskarżył się babci Busi, że nie mógł w nocy spać i boli go brzuszek. Jego mama powtarzała, że to nerwy i stres. Babcia wezwała więc nietypowego doktora – pana Fortepianka, który przepisał chłopcu receptę pełną nutek. W domu Maćka pojawia się fortepian, a pan doktor Fortepianek z czasem przestaje być dla niego wyłącznie "lekarzem". Maciek uczy się grać... Instrument sprawia, że chłopczyk zaczyna się zmieniać, staje się bardziej wesoły i zyskuje przyjaciół. Czy to sprawiło leczenie pana doktora Fortepianka? Przekonaj się o tym razem ze swoim dzieckiem, w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria "Czytam sobie. Poziom III" została stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy mają już za sobą dwa poziomy nauki. Proste, wciągające historie, wyraźne i duże literki, wprowadzą Twoje dziecko w świat niesamowitych wydarzeń i zachęcą do samodzielnego czytania. Trzeci poziom edukacyjnej serii zawiera 2500-2800 wyrazów w tekście, zdania dłuższe i wielokrotnie złożone; wykorzystuje wszystkie głoski, zawiera słownik trudnych wyrazów dotyczących danej historii. Na początku każdej książeczki dziecko znajdzie trzy pytania, na które może odpowiedzieć po jej przeczytaniu. W ten sposób ćwiczy ono pamięć, ale przede wszystkim umiejętność opowieści. Książeczka przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 5 do 7 lat, a cała seria "Czytam sobie" powstała w oparciu o konsultacje z metodykami nauczania.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 14
PO PRZECZYTANIU KSIĄŻKI:

Czy pamiętasz, dlaczego Maciek nie chciał iść do szkoły? Znajdź tę informację w 

rozdziale 1

.

Przeczytaj fragment historii ze

stron 31–33

. Powiedz, co opisuje.

Czy lubisz muzykę? A może grasz na jakimś instrumencie? Opowiedz o tym.

UWAGA!

Słowa zaznaczone gwiazdką *zostały wyjaśnione w słowniczkuna końcu książki.

SPIS TREŚCI

Rozdział 1

Rozdział 2

Rozdział 3

Rozdział 4

Rozdział 5

Rozdział 6

Rozdział 7

Rozdział 8

Rozdział 9

Rozdział 10

Rozdział 11

Alfabetyczny słowniczek trudniejszych wyrazów

OkładkaStrona tytułowaSpis treściRozdział 1Rozdział 2Rozdział 3Rozdział 4Rozdział 5Rozdział 6Rozdział 7Rozdział 8Rozdział 9Rozdział 10Rozdział 11Alfabetyczny słowniczek trudniejszych wyrazówStrona redakcyjnaPan FortepianekOkładka

ROZDZIAŁ 1

Tydzień rozpoczął się fatalnie. Rano byłem strasznie niewyspany. Na dodatek rozbolał mnie brzuch.

Zawołałem więc Busię. Busia to moja babcia. Rodziców akurat nie było. Nie lubię, kiedy wyjeżdżają. Ale tym razem byłem nawet zadowolony. Moja mama uważa, że brzuch boli najczęściej z nerwów, ze stresu*, jak to nazywa.

– Ja też nie lubię poniedziałków – tłumaczy. – Ale co robić? Wstawaj szybko, bo się spóźnimy!

Busia ma całkiem inne poglądy na te sprawy. Dlatego miałem nadzieję, że pozwoli mi zostać w domu.

– Chyba cierpię na bezsenność. – Popatrzyłem babci głęboko w oczy. – Przez całą noc nie zmrużyłem oka.

Prawdę mówiąc, usłyszałem, jak mama mówiła tak kiedyś do Busi. I babcia naprawdę się tym przejęła.

– A kiedy się obudziłem, to mnie coś ściskało. O tutaj! – Złapałem się za brzuch. – Może to wyrostek*?!

– Ej, z twoim wyrostkiem wszystko jest w porządku. – Busia roześmiała się i przyłożyła dłoń do mojego czoła. – Gorączki też nie masz. Ale... na wszelki wypadek niech obejrzy cię lekarz. Znam świetnego specjalistę – dodała babcia z zagadkowym uśmiechem.

ROZDZIAŁ 2

Nie minęło pięć minut, gdy do mieszkania wbiegł w podskokach oryginalny osobnik. Dosłownie jakby czekał pod drzwiami na sygnał od Busi! Był mały, grubiutki i siwowłosy. Zamiast białego fartucha nosił frak. Spotkałem w życiu kilku lekarzy. Lekarza od bolącego brzucha. Lekarza od piekącego gardła. A nawet lekarza od złamanej nogi. Ale żaden z nich nie chodził we fraku.

Dziwny doktorek wyciągnął do mnie dłoń zakończoną długimi, cienkimi palcami.