Nocna zamieć - Johan Theorin - książka

Nocna zamieć książka papierowa

Johan Theorin

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Druga, po Zmierzchu, książka z cyklu ""Kwartet olandzki"" Johana Theorina.
Joakim i Katrine Westin postanawiają przeprowadzić się ze Sztokholmu na północną Olandię, wyspę u wybrzeży Szwecji. Uciekając przed pośpiechem i kłopotami życia w dużym mieście postanawiają kupić i wyremontować duży dom, niegdyś siedzibę latarników. Ich marzeniem jest osiedlenie się tam na stałe i wychowanie dwójki dzieci w otoczeniu przyrody. Okazuje się jednak, że stary dom kryje w sobie wiele ponurych tajemnic, dawnych historii, które pragną zostać opowiedziane. Gdy na rodzinę Joakima spada nieszczęście musi on stawić czoło zarówno duchom tego miejsca, jak i własnym demonom.

Johan Theorin po raz kolejny udowadnia swój kunszt w łączeniu wciągającej fabuły kryminalnej z pasjonującym opisem historii olandzkiej społeczności. Prawdziwa uczta dla wielbicieli skandynawskich kryminałów.

""Sugestywne studium żałoby, poczucia straty i bezbronności, z zasługującym na uznanie realistycznym rozwiązaniem akcji"".
Laura Wilson, ""The Guardian""

""Doskonale nakreślona historia... Pełnokrwiste postaci oraz świetna fabuła przemówią do każdego czytelnika kryminału czy thrillera"".
""Booklist""

Za Nocną zamieć Johan Theorin otrzymał w 2009 roku Szklany Klucz - nagrodę literacką, przyznawaną corocznie pisarzom z krajów nordyckich za najlepszą powieść kryminalną. Nagroda przyznawana jest przez członków Skandynawskiego Stowarzyszenia Kryminalnego (szw. Skandinaviska Kriminalsällskapet)."

Liczba stron: 464

Tłumacz: Ratajczak Bogumiła

Format (wymiary): 12.5x19.5cm

ISBN: 9788375361322

Oceny
0,0
0
0
0
0
0