Koniec końca historii - Jacek Bartosiak - audiobook + książka

Koniec końca historii audiobook

Jacek Bartosiak

4,6

Opis

Przymusowe zamknięcia kolejnych sektorów gospodarki i ograniczenia funkcjonowania (sławne już lockdowny) wywołane pandemią COVID-19 dewastują systemy gospodarcze w krajach rozwiniętego Zachodu (i coraz bardziej w Polsce). W ślad za tym, niczym złowrogi cień, pojawią się napięcia społeczne, które mogą doprowadzić do złamania kontraktu społecznego, na którym oparty jest cały ład międzyludzki w naszym kręgu cywilizacyjnym.
Jesteśmy na nieznanych wodach. Podręczniki ekonomii nie odpowiadają na pytanie, co się wydarzy po czymś takim. Nigdy nie było również na planecie Ziemia takiego starcia gigantów, jak Chiny i USA, obu tak ważnych dla globalnego łańcucha dostaw, zglobalizowanej gospodarki i dla architektury bezpieczeństwa. Obu z ambicjami do dominacji w globalnym systemie sprawczości.
To przemożnie wpłynie na procesy polityczne. Musimy zająć się w Polsce modelowaniem scenariuszy przyszłości NATYCHMIAST. Globalne płyty tektoniczne ruszyły. Nie ma powrotu do poprzedniej sytuacji.
Historia nie tylko się nie skończyła. Ona właśnie przygotowuje akcję wyprowadzenia nam lewego prostego, oby niekończącego. Po nim może być sierpowy, podbródkowy i znów lewy prosty. Może też być cała kombinacja ciosów.
Teksty zawarte w niniejszej książce były przez te wszystkie lata, począwszy jeszcze od 2012 roku, wołaniem o zmierzenie się Rzeczpospolitej z przeznaczeniem i historią. Z historią, która się nie skończyła i nie zamierza się nigdy kończyć. Kto wie, może dla nas się dopiero zaczyna. Musimy jedynie nauczyć się (lub przypomnieć sobie) krok bokserski, uniki, technikę, poprawić szybkość, wytrzymałość, muskulaturę, by po zawodach stać mocno na nogach, a nie leżeć na deskach.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 13 godz. 24 min

Lektor: Jacek Bartosiak

Oceny
4,6 (68 ocen)
50
9
8
0
1
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
samel15

Nie oderwiesz się od lektury

Super lektor, bardzo dobra książka
10
dajo3241

Nie oderwiesz się od lektury

Ciekawa lektura po paru latach, pokazująca jak wiele prawideł geopolityki jest uniwersalne. Choć nie ze wszystkimi tezami się zgadzam, to nie sposób odmówić autorom logicznej spójności w rozumowaniu i przewidywaniu. Gorąco polecam!
10
jacek1976eu

Nie oderwiesz się od lektury

Świetna książka, poszerzająca horyzonty. Warto posłuchać, aby zrozumieć, co dzieje się na świecie 😇
10
siwyisprawny

Nie oderwiesz się od lektury

Generalnie sztos jak każda książka Jacka Bartosiaka
10
Ksurg

Całkiem niezła

To zbiór publikowanych wcześniej tekstów ale to nie jest wada. Autor ma trafne przemyślenia zwłaszcza jak się to czyta po jakimś czasie. Można lepiej zrozumieć otaczający nas świat.
10

Popularność