Duma i uprzedzenie - AUSTEN JANE - audiobook

Duma i uprzedzenie audiobook

Jane Austen

4,7

34 osoby interesują się tą książką

Opis

Jane Austen stworzyła ponadczasowe, napisane lekkim, dowcipnym językiem dzieło, o wyraźnym przesłaniu, że nie należy polegać na pozorach i pierwszym wrażeniu.
"Duma i uprzedzenie" opowiada o losach bohaterów ze środowiska angielskich wyższych sfer i pozwala zapoznać się z ich życiem na przełomie XVIII i XIX wieku. Pan Bennet jest właścicielem majątku Longbourn, a zarazem ojcem pięciu córek. Brak syna jest dla niego nie lada utrapieniem. Jego majątek objęty jest majoratem i może trafić tylko do męskiego spadkobiercy. Wyjściem z tej sytuacji jest znalezienie jednej z córek męża, lecz i tu pojawiają się trudności, gdyż pan Bennet nie może zapewnić im należytego posagu.

Los w końcu uśmiecha się do rodziny, kiedy do sąsiedniej posiadłości - Netherfield Park - wprowadza się bogaty kawaler Charles Bingley. Podczas balu, zorganizowanego w miasteczku Meryton, wyraźnie zaczyna się on interesować najstarszą i najurodziwszą córką Bennetów - Jane. Młodzieniec pojawia się w towarzystwie majętnego przyjaciela, Fitzwilliama Darcy'ego, który sprawia wrażenie tyleż inteligentnego, co wyniosłego. Podczas balu poznaje on Elizabeth, drugą córkę pana Benneta, osobę śmiałą i bezpośrednią. Nie przypadają sobie do gustu, jednak niespotykany splot wydarzeń oraz liczne perypetie nieubłaganie popychają ich w swoje ramiona.

"Duma i uprzedzenie" doczekała się kilku ekranizacji - w tym najbardziej znanej z 2005 roku z pierwszoplanową rolą Keiry Knightley.

 

 

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 14 godz. 25 min

Lektor: Magda Karel
Oceny
4,7 (191 ocen)
144
35
7
3
2
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
Neferubiti

Całkiem niezła

Bardzo słaby przekład, a szkoda, bo sama powieść jest świetna.
10
choligan

Nie oderwiesz się od lektury

Cudowna książka, jak się już ją pochłonie to chce się do niej wracać. Klasyka do której nawiązuje wiele współczesnych dzieł zwłaszcza w kinematografii. Przez to że niektóre wątki są już w obiegu nie były one zaskoczeniem ale z niecierpliwością czekało się na ich rozwiązanie. Piękna, lekka, zabawna i urocza.
10
KatarzynaGiewont

Nie oderwiesz się od lektury

Uwielbiam Jane Austen, a w szczególności Duma i Uprzedzenie:) polecam gorąco wracam do opowieści często ;)
10
Wittoriio

Nie oderwiesz się od lektury

wspaniała
00
julicaross

Dobrze spędzony czas

na początku ciężko zorientować się kto jest kim, później nie można sie oderwać
00

Popularność