Perswazje - Jane Austen - audiobook

Perswazje audiobook

Jane Austen

4,2

Opis

Anna Elliot, skromna i delikatna, przed ośmiu laty za namową rodziny zerwała zaręczyny z przystojnym, lecz niezamożnym kapitanem Wentworthem. Teraz ma lat dwadzieścia siedem i ponieważ odrzucała względy innych mężczyzn, wydaje się skazana na staropanieństwo.

Gdy rodzina z powodu kłopotów finansowych przeprowadza się do Bath, los znów stawia na jej drodze ukochanego. Czy kapitan Wentworth odkryje na nowo wdzięk i szlachetność Anny? I czy ona rzeczywiście pragnie odzyskać jego miłość, tym bardziej, że o jej względy zabiega bogaty i utytułowany kuzyn?

Kilkakrotnie ekranizowane „PerswazjeJane Austen to nie tylko stylowy romans, ale też znakomity obraz dziewiętnastowiecznej angielskiej szlachty i subtelny portret młodej kobiety – zapowiedź nowoczesnej powieści psychologicznej.

Copyright © for the translation by Ewa Partyga. Copyright © for the audio edition by Prószyński Media Sp. z o.o.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 9 godz. 15 min

Lektor: Kamila Kuboth

Oceny
4,2 (155 ocen)
78
39
26
12
0
Sortuj według:
Ksurg

Całkiem niezła

Gorsze od Dumy i uprzedzenia ale i tak warto.
00
pasqda75

Nie oderwiesz się od lektury

.
00
azutodragon

Całkiem niezła

nawet mi się podobała
00
maplestreet

Nie oderwiesz się od lektury

Cudowna klasyczna powieść i wspaniała lektorka!
00
Yanadis

Dobrze spędzony czas

Schyłkowa, melancholijna i przepełniona żalem powieść Austen. Widać wpływ jej osobistych doświadczeń z problemami finansowymi i odstawieniem na towarzyski boczny tor, czym obdzieliła jedną z postaci. Stawka nie jest tu wysoka jak w "Dumie i uprzedzeniu", ale całość daje subtelniejszy odcień nadziei.
00

Popularność