Mansfield Park - Jane Austen - audiobook

Mansfield Park audiobook

Jane Austen

4,2

Opis

Trudno o spokojniejszą rzeczywistość niż ta, w której żyją mieszkańcy Mansfield Park. Ich świat jest uporządkowany i stabilny. Nawet kiedy wprowadza się do nich siostrzenica pani domu, nieśmiała i cicha Fanny, niewiele zmienia się w ich ustalonych strukturach. Mansfield zawsze było ostoją tradycji – i tym ma pozostać. Natura lubi równowagę, niestety harmonia zostaje niespodziewanie zakłócona przez siły chaosu pod postacią przybyszy z Londynu. Rodzeństwo Mary i Henry Crawfordów przynosi ze sobą powiew wielkiego świata i postępu, budząc natychmiastową fascynację otoczenia. Kto wyjdzie zwycięsko ze starcia staroświeckiej kultury ziemskiej z nowoczesnymi wartościami? I czy w tego rodzaju konflikcie w ogóle mogą być wygrani? Na podstawie powieści Mansfield Park nakręcone zostały filmy oraz serial.

Czyta: Katarzyna Anzorge

 

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 16 godz. 28 min

Lektor: Katarzyna Anzorge
Oceny
4,2 (28 ocen)
14
8
4
2
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
KatPolGol

Nie oderwiesz się od lektury

Nie polecam tej książki na początek przygody z dziełami autorki, bo jej najbardziej popularne książki będą zdecydowanie lepszym wyborem. Nie oznacza to, że Masfield Park nie warto poświęcać uwagi. To dobra i ciekawa książka, ale dużo trudniejsza, a to może zniechęcić niepotrzebnie do prozy Jane Austen. Głównym zarzutem do książki jest jej długość. Wszystko dzieje się koszmarnie wolno, przedstawianie bohaterów wydaje się ciągnąć w nieskończoność. Rozrywki bogatej młodzieży każdego dnia wyglądają tak samo, a przygotowywanie domowego teatru zajmuje dobrych kilkadziesiąt stron, chociaż wydawało się, że będzie to powiew świeżości. Od połowy fabuła jednak znacznie przyspiesza i gdyby takie tempo zachowano podczas całej opowieści, pewnie byłaby ona moim faworytem spośród innych książek autorki. Wiele wątków znacznie rozbudowywano, a ostatecznie nie miały one niestety dla książki żadnego znaczenia i po drodze gdzieś się niespodziewanie urywały. Wątek miłosny też właściwie wcale się nie rozwi...
20
lllivvv

Całkiem niezła

Do połowy strasznie nudna, potem fajna. Zakończenie mnie zaskoczyło!
00
Wladyslawborkowski-2000

Nie oderwiesz się od lektury

nieźle się rozkręciła W.B.
00

Popularność